Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 И аз искам помощ за избор на фотоапарат
Автор: Ирка   
Дата:   07-04-10 15:00

Здравейте, старият ми фотоапарат съвсем сдаде багажа, ще трябва нов. Обаче се оказва някакъв хаос изборът на нов.
Естествено, искам ДСРЛ, пък с 2-3 обектива най-добре))
нямам предпочитания за Канон, Никон... почти се бях спряла на Пентакс К-х с 2 обектива, но батериите ме отказват.

Любител съм, не гоня пари и слава, ще снимам най-вече децата си.
сумата, с която разполагам общо е до 1200лв


Отговори на това съобщение
 Re: И аз искам помощ за избор на фотоапарат
Автор: Георги   
Дата:   07-04-10 15:02

мисля че трябва да преосмислиш за пентакса

в тоя бюджет е повече от страхотен [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: И аз искам помощ за избор на фотоапарат
Автор: victory13   
Дата:   07-04-10 15:04

и какво им е на батериите на бижуто...
то е толкова бюджетно, че можеш да си купиш 3 ако трябва... значи 3 комплекта...



Публикацията е редактирана (07-04-10 16:07)

Отговори на това съобщение
 Re: И аз искам помощ за избор на фотоапарат
Автор: niki_777   
Дата:   07-04-10 15:08

Някое комплектче на Олимпус ше ти е идеално. Китовите им обективи са буквално в пъти по-добри от конкурентните такива.

Отговори на това съобщение
 Re: И аз искам помощ за избор на фотоапарат
Автор: rusinov   
Дата:   07-04-10 15:10

За парите с които разполагаш наистина може би някой от китовите комплекти на олимпус са ти перфектния вариянт. Дори ще останеш много доволна си мисля аз.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: И аз искам помощ за избор на фотоапарат
Автор: rusinov   
Дата:   07-04-10 15:17

Ето ти друг вариянт:

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280503000148.html


За това за което ти трябва ще ти върши перфектна работа.

Отговори на това съобщение
 Re: И аз искам помощ за избор на фотоапарат
Автор: boll   
Дата:   07-04-10 15:17

Ирка, разгледах ти профила. Освен децата си, които може да искаш и в стая да снимаш, обичаш и пейзажите, нали? Следователно един ден и широк обектив ще искаш.

Никон, Канон или Пентакс с китак е като че ли най-доброто за бюджета (заради 1.5/1.6 кроп фактора, Олимпус умножава мм х2). Батериите не са фактор.

Момента е удобен да пазаруваш от базара - такива ниски цени за употребяван дслр не е имало досега.

Отговори на това съобщение
 Re: И аз искам помощ за избор на фотоапарат
Автор: shmirgela   
Дата:   07-04-10 15:18

Батериите са само в + на к-х.
Вземи си го само с китовия обектив, ако не знаеш точно какво искаш. После ще се чудиш какво да го правиш другия.

Отговори на това съобщение
 Re: И аз искам помощ за избор на фотоапарат
Автор: rusinov   
Дата:   07-04-10 15:21

Да батериите определено са "огромен +" [ezik] Виж в базара demiman продаваше никонско комплектче, но не мога да му намеря нещо обявата. Виждал съм апарата и е точно както казва - новичък едва ли не. Гарантирам и за продавача. Цената му е супер [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: И аз искам помощ за избор на фотоапарат
Автор: rusinov   
Дата:   07-04-10 15:24

Намерих я:
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=343848&t=343848&phorum_uriauth=

Отговори на това съобщение
 Re: И аз искам помощ за избор на фотоапарат
Автор: mbs   
Дата:   07-04-10 15:25

:) Моят опит от година и нещо с АА батерии показва, че това е последното, което ме е карало да се притесня или замисля дори за изминалото време.


Отговори на това съобщение
 Re: И аз искам помощ за избор на фотоапарат
Автор: rusinov   
Дата:   07-04-10 15:28

Ирка с две думи избор имаш за тези пари. Пентакси, Никони, Канони, Олимпуси и т.н. Успех и много хубави кадри [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: И аз искам помощ за избор на фотоапарат
Автор: jorro_z   
Дата:   07-04-10 15:36

Още един глас за "+" на комплекта от 4 бр. АА батерии, на Пентакс К-х (К-м, к200).

Предимства:
1. С един заряд гарантирано се изкарват съпоставим брой сработвания на затвора (разбирай снимки), в сравнение с еквивалентни модели с литиево-йонна батерия.
2. Комплект добри АА зареждащи батерии, е като правило по-евтин, от оригинална маркова литиево-йонна батерия.
3. При пътувания, по-дълги от 2 дена, няма нужда да мислиш и да се тревожиш за зарядно и достъп до електрическа мрежа. Купуваш от най-близкия магазин 4 алкални батерийки на обща сума от 4-6 лв, и имаш готовност за поне 600 снимки.
4. В критичен момент от гледна точна за непрекъсваемост на снимането - винаги можеш да разчиташ на комплекта обикновени батерии в джоба си, които преди събитието предвидливо си взела от най-близкия магазин или РЕП.

Единствения им минус, който навсякъде се споменава, е, че в сравнение с АА батериите, литиево-йонните са в състояние да отдадат по-голяма мощност. На теория това означава, че са в състояние да въртят по-бързо мотора на автофокуса. Според мен - това е силно под въпрос.


Отговори на това съобщение
 Re: И аз искам помощ за избор на фотоапарат
Автор: pstoev   
Дата:   07-04-10 15:46

OLYMPUS E-420 с два обектива,лайв-вю...-799лв
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09039766



Отговори на това съобщение
 Re: И аз искам помощ за избор на фотоапарат
Автор: the_shooter   
Дата:   07-04-10 15:54

Обърни внимание обаче, че К-х няма подсветка на фокуса, на мен това ми е адски неприятно.

Отговори на това съобщение
 Re: И аз искам помощ за избор на фотоапарат
Автор: dobriquet   
Дата:   07-04-10 15:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: И аз искам помощ за избор на фотоапарат
Автор: 3DFEN   
Дата:   07-04-10 16:51

Точно батериите са + на К х

Отговори на това съобщение
 Re: И аз искам помощ за избор на фотоапарат
Автор: Mec   
Дата:   07-04-10 16:58

Автор: Ирка написа:

>
>
> Любител съм, не гоня пари и слава, ще снимам най-вече децата
> си.
> сумата, с която разполагам общо е до 1200лв
>

За снимане на децата без перспективни изкривявания си трябва това:
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/211701720001.html
Нали ще искаш да ги снимаш засмени да им се вижда само лицето на цяла снимка 20 на 30 сантиметра ?
Ако да, трябва ти поне 85мм обектив. Гледай коя марка има такъв с вграден бърз мотор за фокуса, щото те хлапетата имат лошия навик да не стоят мирно като за снимка.
Всъщност този Canon EF 85mm F/1.8 USM, met 2jaar garantie, Nederlands струва 340 евро само и като прибавиш 298 евро за един Canon EOS 1000D (body), met 2jaar garantie, Nederlands и си съвсем близко до бюдета ти.
Децата са още малки предполагам и не са станали още по 170 см. Ако е така няма да имаш проблеми и вътре да ги снимаш в хола с този обектив. А 50мм Ф1.8 е ефтин и можеш винаги да си го купиш после по някакъв повод.

Та зарежи ги тъмниците които отварят блендата на Ф5.6, само мъка и ядове ако не си навън при ярко слънце е с тях. За да хванеш едно движение на ръка баз да излезе размазано на снимката си трябва бърза скорост. А тия тъмници освен на слънце са БАВНИ - то на английски направо така си им викат на обективите "бързи и бавни".

Отговори на това съобщение
 Re: И аз искам помощ за избор на фотоапарат
Автор: Ang3l   
Дата:   07-04-10 17:08

Това е някаква шега - всеки месец се пускат теми подобни на тази. Защото админ-а не направи FAQ и не сложи една от безбройните теми подобни на тази там. Макар, че е яко да чета всеки път спорове от типа на .. "Вземи си НИКОН или Вземи си Канон .. и третия се намесва .. Оли-то пък ги бие в ниския клас, оптиката му била перфектна". И накрая се стига до извода .. отиваш в магазина - харесваш си един .. хващаш го в ръка, удобен ти е - и го взимаш. [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: И аз искам помощ за избор на фотоапарат
Автор: pefoto01   
Дата:   07-04-10 17:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: И аз искам помощ за избор на фотоапарат
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-04-10 17:13

We Love k-x [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: И аз искам помощ за избор на фотоапарат
Автор: rusinov   
Дата:   07-04-10 17:14

Ъпсулютну! [smilie24] [smilie18]

Не разбрахте ли, че в тоя форум като се зададе въпроса какъв фотоапарат да си взема става......зелева супа....



Публикацията е редактирана (07-04-10 17:17)

Отговори на това съобщение
 Re: И аз искам помощ за избор на фотоапарат
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   07-04-10 17:23

[smile] [smilie24]



Публикацията е редактирана (07-04-10 21:42)

Отговори на това съобщение
 Re: И аз искам помощ за избор на фотоапарат
Автор: milenmarinov   
Дата:   07-04-10 17:23

Pentax K-X........[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: И аз искам помощ за избор на фотоапарат
Автор: Ирка   
Дата:   07-04-10 23:55

Благодаря на всички за отговорите и линковете! (още повече, че наистина всяка трета тема е като моята)

За батериите съм скептично настроена, защото старият ми Олимпус буквално изпиваше батериите за 50-70 снимки. След това снимах с Панасоник FZ30 и се родих с акумулаторната. Но щом като сега ДСЛР не харчат така чудовищно и мога във всеки момент да ги заменя с "обикновени", ще преосмисля наново.
Мес, да, точно затова писах за какво ще ползвам апарата - за бързи обекти и портрети (ако може и в стая без светкавица, ще е чудесно).
boll, благодаря, че си бил в профила ми - пейзажи, честно казано, ми е трудно да снимам. По-скоро ме влече тип "Улицата", а там пак трябва бърза реакция от мен и апарата.
така че засега се търси това
"трябва ти поне 85мм обектив. Гледай коя марка има такъв с вграден бърз мотор за фокуса"
тоест първо хващам за ушите обектива, а после тялото [smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »