Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Тъмната страна на "микросток фотографията"
Автор: portradamus   
Дата:   07-04-10 17:32

"Защо няма ръст на работните места? Защото тези 5 човека работят навсякъде" (Английски)

Как компаниите си вкарват автогол използвайки сладникави микросток снимки.


Отговори на това съобщение
 Re: Тъмната страна на "микросток фотографията"
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-04-10 17:35

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тъмната страна на "микросток фотографията"
Автор: matataupa   
Дата:   07-04-10 17:37

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Тъмната страна на
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-04-10 17:40

Едни велики думи на един велик философ.

Pd

"Clever people know how to manipulate stupid people"

[thankyou]



Публикацията е редактирана (07-04-10 17:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Тъмната страна на "микросток фотографията"
Автор: minolta9   
Дата:   07-04-10 17:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Тъмната страна на
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-04-10 17:43

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тъмната страна на "микросток фотографията"
Автор: didesignbg   
Дата:   07-04-10 17:44

е че не е зле тинай я намери само в 63 сайта[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Тъмната страна на "микросток фотографията"
Автор: Mec   
Дата:   07-04-10 19:22

Миналата година намерих на френски обяснения че например като си купиш снимка от фотолия, после можеш да си имаш бая ядове защото в условията на продажба е било писано че не ти гарантират нищо. Ако дойде собственика на снимката и ти иска пари си плащаш като поп, а ако не платиш може да те съди и пак да си платиш още по-скъпо. За снимка купена от микро-преебушка няма никаква гаранция на кого е найстина. Те микро-макро-тарикатите не проверяват по никакъв начин на кого е снимката, карат на доверие.
Както и да е, снимки за жълти стотинки нямам намерение нито да продавам нито пък да купувам.

Отговори на това съобщение
 Re: Тъмната страна на "микросток фотографията"
Автор: n1x0n   
Дата:   07-04-10 21:00

Български пример: голяма застрохователна компания реши да мине тънко с кадрите за кампанията си и ги напазарува от някакъв "магазин за 1 лев" тип shutterstock.

Месец след това най-големият брокер на най-големият им конкурент си сложи същият кадър на рекламите и им дръпна доста клиенти... направиха го абсолютно целенасочено, което е забавното в цялата история.

Отговори на това съобщение
 Re: Тъмната страна на "микросток фотографията"
Автор: ecobo   
Дата:   07-04-10 21:36

Това е интересна тема [smilie24] [smilie3]

На мен ми е писнало да гледам снимки на Аркурс по брошури и билбордове. Направо ми се драйфа вече.

Скоро бях на един конкурс за обществена поръчка - брошури. Естествено, бях си калкулирал всички необходими снимки, до една мои, авторски - уникати, плюс няколко на един приятел - също уникати. Напливът от кандидати беше голям, а поръчката беше спечелена от известна столична фирма, за която отдавна бях чувал, че са професионалисти в печеленето на обществени поръчки. Та, въпросните хора направиха много тънка оферта, благодарение на сток-кадри от Шатърсток. В резултат - дестинациите, които рекламират, са представени с по 2-3-4 автентични снимки (от 40-50), всичко останало е халтура а-ла Аркурс - снимки, които се виждат всекидневно навсякъде около нас. Иначе брошурите са добре откъм дизайн, ама да рекламираш Слънчев бряг със същата снимка, с която се рекламира Кипър, Гърция, Турция, Малдивите и Доминикана ми изглежда леко тъпо.
Само на туристическата борса в София имаше 3 брошури от различни държави с една и съща снимка на корицата - на Аркурс.
Тааа, проблема не е нито в агенциите, нито във фотографите, които продават там. Проблемът е на рекламодателите.

Отговори на това съобщение
 Re: Тъмната страна на "микросток фотографията"
Автор: ilcoin   
Дата:   07-04-10 21:48

Значи, трябва да се появи втори Аркурс, който да вкара малко по-различна идея в цялата работа. Екобо, ти си на ход [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Тъмната страна на "микросток фотографията"
Автор: ecobo   
Дата:   07-04-10 21:56

В дизайна има много силен моден елемент. Сега на мода явно е Аркурс. както допреди година бяха на мода флоралните мотиви и завъртулки. Както на всяка мода, и на тази ще й мине времето [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Тъмната страна на "микросток фотографията"
Автор: hose   
Дата:   07-04-10 23:22

n1x0n - [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Тъмната страна на "микросток фотографията"
Автор: Canon   
Дата:   08-04-10 00:36

Не е точно Аркурс, а резултата от работата му. Човека има фабрика-манифактура за микросток снимки, над 30000 бройки висят за продажба.
Аз предлагам като контрапункт да сложим некви невзрачни модели, па да видим като фалират разните рекламодатели, кой ше я плаща рекламата - и скъпата и евтината.
А има и нормален сток пазар - с традиционно лицензиране - там числата стигат 5 цифрени за лиценз - що не пазаруват оттам? Гледам тия Бентлита не карат много, повечето са секънд хенд коли от Европата ....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »