Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Снимка върху тениска???
Автор: next_time   
Дата:   24-02-09 08:57

Ще съм благодарен ако ме осведомите къде бих могъл да ползувам тази услуга и евентуално какво може да се очква като качество.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка върху тениска???
Автор: Amigo   
Дата:   24-02-09 09:00

http://sedem.bg/products

[smilie6] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка върху тениска???
Автор: muu   
Дата:   24-02-09 09:03

ами като се обадиш шъ те осведомя къде може с максимално високо качество да я получиш ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка върху тениска???
Автор: Amigo   
Дата:   24-02-09 09:05

muu, кажи и на нас беее [smilie8] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка върху тениска???
Автор: exile   
Дата:   24-02-09 09:09

Правя копи-пейст от един друг форум преди време, където обяснявах за техинските

"Ем въпросът е да знаеш какво искаш. Една технология си има едни предимства, друга други.
В портокал се използва термофолио.
То може да е флекс, флок и колорфлекс.

Флексът е прекрасен материал за едноцветни щампи, които не са особено сложи, т.е. надребнени. Т.е. за надписи, примерно, е най-доброто.
На пипане е като гума.
Проблемът е, че не трябва да е прекалено сложна щампата, защото технологията представлява изрязването на парчето фолио с желания цвят (бял, примерно), изчистването на излижното фолио , за да остане желаната форма (надпис), налагането на фолиото върфу тениската и фиксирането му с преса, която се нагрява до около 160 градуса. И ако има някакви съвсем малки парченца или много много тънки линии, има опасносто просто да се стопят при нагряването. Или ако е прекалено сложна щампа изчистването на излишното фолио стават много сложно, понякога невъзможно.
Естествено има фолио и фолио, работил съм с едно италиянско фолио, с което можеше да се направи едва ли не всичко, обаче масово се ползват по-груби фолиа, което са по-евтини. Те са също толкова здрави, даже може би повече, но просто не ти дават тази свобода.

Флока е в общи линии същя като флекса, но изглежда и на пипане е мъхест и по-изпъкнал. Гъзарийка изглегжда. Не позволява да се заиграваш много, но е гот.

Колор флекса е може би най-интересната технология, защото ти позволява печат върху флекс.
Т.е. докато флекса представлява просто парче с някакъв цвят, щамповано върху тениската, при колорфлекса върху това паче се печата пълноцветно, т.е. отгоре можеш да печаташ абсолютно всичко - всякакви снимки и други джафки.
Недостатъци не е като да няма. Примерно не можеш да направиш някаква сложа преливка със самата тениска, понеже подложката от флекс все пак има ясни граници. Не е чак толкова издържливо като качествения ситопечат, но все пак е по-издържливо от 90% от цветните тениски, стига да не се пере при екстремални температури.
Огромното му предимство пред всички останали технологии за пълноцветен печат е, че е не по-малко издържливо от всички тях, и най-важното - позволява да печаташ пълноцветни тениски на единична бройка без да ти пука цвета на самата тениска.
Защото обикновения ситопечат не позволява печатането на единична тениска - страшно нерентабилно е!
Е технологиите до момента, които се опитват да направят нещо като ситопечат на единични бройки са много добри, да, стига да се задоволиш с бяла тениска.
Върху черна тениска лъсват недостатъците им - започват да избиват нишките на плата през щампата и други гадости.

АКО искаш сложна щампа, примерно много дребен текст или сложно изображение върху БЯЛА тениска, най-доброто са именно тези технологии наподобяващи ситопечат. Такава машина имат sedem.bg

ПРИ ВСИЧКИ останали случаи по-доброто е фолиото, независимо дали искаш флекс, флок или колорфлекс. Това е технологията на Portokal.bg, Kanape, teniski.zamunda.net и т.н.

Ест. има и други технологии. Като впръскване на мастила директно в тъканите на тениската. Но става за много малко неща реално, трябва да намериш човек да ти го направи, голяма играчка е, скъпо обикновено и като цяло няма смисъл.
Най-големия шит са тениските с ония хартии за принтер, дето се фиксират с ютия. Бягайте далеч. "


Обяснявал съм като за музиканти [smilie5]

Основно - седем.бг - само на бяла тениска, на черна да не си помислил! Освен ако не са направи мини революция в технологиите, които ползват.
препоръчвам да ползваш portokal.bg - най-малък шанс да се омота нещо.
kanape.bg, portokal.bg, teniskis.zamunda.net и т.н. - всичко това е от партньорската програма на portokal.bg, т.е. тениските се правят и минават от едно и също място - "Канапе" в Пловдив. Кадърни, много опит натрупаха, бачкат си хората добре.



Ако ще печаташ някаквас снимка, демек някакъв правоъгълник - ползвай колор флекс в портокал.
Да не забравя - поръчвай от portokal.bg само, понеже другите си слагат надценка.
Тениските им са много, много, много качествени [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] Носят до врата.



Публикацията е редактирана (24-02-09 09:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка върху тениска???
Автор: Ginka   
Дата:   24-02-09 09:38

Мини революция в технологиите има.Печата се върху тъмен текстил.Снимките излизат добре върху тениската.
Основният проблем е че не издържат много.След пет-шест пранета се напуква .[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка върху тениска???
Автор: exile   
Дата:   24-02-09 09:40

бе те винаги са печатали върух черни тениски, въпросът е ЧЕ НЕ ТРЯБВА.
точно щото се напуква.
щампата става зле. супер, супер грозно избиват нишките на плата, а като избие черното върху чмервено, примерно, става мазало.
куца е технологията. истината за снимки е в колорфлекса.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   24-02-09 09:41

В Седем БГ съм поръчвал печат върху бяла тениска и останах много доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка върху тениска???
Автор: exile   
Дата:   24-02-09 09:41

за бяла седем.бг са супер, да [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка върху тениска???
Автор: Ginka   
Дата:   24-02-09 09:51

в днешно време едва ли някой носи тениска с години [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка върху тениска???
Автор: exile   
Дата:   24-02-09 09:55

имам тениска от канапе, отпреди да съществува портокал и да започнат да работят заедно на 5 или 6 години, която все още нося. Без щампа де, но тениските им са уникално качествени.
Имам една тениска с щампа пак канапе на две години, която нося най-редовно и не е мръднала нито тениската, нито щампата. Колко пъти е прана не знам.
Имам черна тениска с технологията на седем с директен печат, която също е на, мисля, две години, или година и половина, черна, изглежда като г...
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка върху тениска???
Автор: Ginka   
Дата:   24-02-09 09:58

жив/а и здрав/а да носиш[smilie24] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка върху тениска???
Автор: exile   
Дата:   24-02-09 09:59

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка върху тениска???
Автор: emo99   
Дата:   24-02-09 10:00

exile -[smilie24] .Доста добре си проучил как стоят нещата.Браво !За разлика от други форумци си обяснил доста подробно.Направо си е цяла лекция.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка върху тениска???
Автор: caro-anton   
Дата:   24-02-09 13:41

А защо не и циатопия върху тениска?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка върху тениска???
Автор: next_time   
Дата:   24-02-09 16:13

exile
Благодаря за инфото.За момент се почувствх все едно това не е познатия ФФ[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка върху тениска???
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-02-09 16:26

Ситопечат съм позлвал доста пъти.На бели тениски.Мисля че е най добрия избор.
Естествени ние сме crew [smilie24]

тоест не за снимка а за графични истории [smilie24]



Публикацията е редактирана (24-02-09 16:27)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   24-02-09 17:13

за графични истории няма по-добър избор от флекса.
ситото в 90% от случаите се напуква по-лесно.
готиното на ситото е, че е рентабилно в тираж.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: escalade   
Дата:   07-04-10 15:52

След тези мнения,
няма как да не споменем за печатан ФЛЕКС,
най-доброто решение за тъмните материи.
А за директен печат върху текстил,
не съм много въодушевен относно тези печатащи Джетове :)



Публикацията е редактирана (07-04-10 16:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка върху тениска???
Автор: LKK   
Дата:   07-04-10 17:32

Става и сублимационен печат, но върху бяла полиестерна основа /спортни тениски/.
При този вид фотопечат изображението на молекулярно ниво се трансферира в тъканта. По същата технология се правят и фоточашите :)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка върху тениска???
Автор: exile   
Дата:   07-04-10 17:41

Само искам да кажа, че писаното горе от мен бидейки писано преди повече от година, може да не отговаря на моментното състояние на пазара, понеже нещата се промянят бързичко и кой знае кой какви машини вече е внесъл, а аз самия доста съм се отдалечил от тази сфера.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка върху тениска???
Автор: sade   
Дата:   07-04-10 18:05

в мега шоп печатах две детски тениски - бяла и червена след първото пране на 40 градуса щампите станаха безобразни. Тениските бяха на Fruit of the Loom. Не смея вече да изпробвам никъде, гаранция-Франция

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка върху тениска???
Автор: iPonche   
Дата:   07-04-10 18:34

www.portokal.bg

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка върху тениска???
Автор: ngoht   
Дата:   07-04-10 19:54

@sade

Портокал-а също ползват тениски на Fruit of the Loom. Имам тениска, която са ми печатали преди година. Щампата не е мръднала.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка върху тениска???
Автор: krassenov   
Дата:   08-04-10 12:06

Аз ги правя със сублимационен печат.Няма шанс картинката да мръдне.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »