Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Най-продавани обективи в Япония за февруари
Автор: blacksnoopy   
Дата:   06-04-10 21:33

Статистика за най-продавани Canon, Nkon, 4/3, Pentax, Sony обективи в Япония:

http://www.thehdblog.net/2010/04/06/the-10-most-sold-lenses-in-japan-february-2010/



Отговори на това съобщение
 Re: Най-продавани обективи в Япония за февруари
Автор: hemilio   
Дата:   06-04-10 21:38

интересно![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-продавани обективи в Япония за февруари
Автор: kadar   
Дата:   06-04-10 21:59

че чак много [smile]
оказва се че и в Япония има криза .....

Отговори на това съобщение
 Re: Най-продавани обективи в Япония за февруари
Автор: apollo   
Дата:   06-04-10 22:03

Интересен е обектива под №2 за Канон [smilie10]

Тия явно са луди по цветчета, пеперуди и тем подобни и не жалят пари за това [smilie11] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-продавани обективи в Япония за февруари
Автор: PlamenT   
Дата:   06-04-10 22:54

Canon EF 100mm F2.8L IS USM Macro , не е само за буболечки, но става и за яки портрети на ФФ. Предполагам, че в Япония има много повече притежатели на 5Д или 5Д МII отколкото в БГ, за да се радват на този обектив.
Хората там не си броят стотинките като нас.


Отговори на това съобщение
 Re: Най-продавани обективи в Япония за февруари
Автор: 4i4o-Joro   
Дата:   07-04-10 10:54

Прави ми впечатление, че Пентакс преобладаващо продават твърди обективи - 6 от 10

Специалистите може да коментират


Отговори на това съобщение
 Re: Най-продавани обективи в Япония за февруари
Автор: bgprinter   
Дата:   07-04-10 12:07

"Хората там не си броят стотинките като нас."

Na мен пък ми прави впечатление, че всичките обективи са сравнително евтини, но не задължително калпави т.е. съотношението цена/качество е много добре премислено. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-продавани обективи в Япония за февруари
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-04-10 12:18

Никон 50 1.4г/24-70 2.8 г [smilie5]
Доста хора снимат с д700 май

Никон заровиха коня в реката и скоро ще им паднат адски много продажбите ако не изкарат нови тела.
2-3 години карат на една и съща платформа и няма нищо ново.
Пазара е наводнен със юзери на д90,д300 и д700 чакащи вече 2-ра година за нещо ново.
Като гледам така ще има голяма инвазия около късната есен и преди нова година.

Канон използваха кризата и демонстрираха мощ издухвайки с доста конкуренцията.Един Факт които малко хора забелязват.

Говорих на скоро с един от главните менаджери на една чуждестранна фирма в България.
Той каза: "Така се прави ако можеш да си го позволиш.Това е добър маркетинги умение да се възползваш от кризата"

ДОкато едните устискват положението другите атакуват.

Никон бяха силни в края на 2007-ма 8-ма и началото на 2009-та.Сега е съвсем друго.
5д2,550д,7д,марк 4 ...
От никон нищо ново като концепция.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-продавани обективи в Япония за февруари
Автор: nodoubt   
Дата:   07-04-10 12:36

къде точно учиш маркетинг [smilie11] [smilie10] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-продавани обективи в Япония за февруари
Автор: tziko   
Дата:   07-04-10 13:03

Като гледам, палачинките се продават явно, защо никон и канон нямат такива, не разбирам защо не сглобят нещо подобно поне.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-продавани обективи в Япония за февруари
Автор: hotsnail   
Дата:   07-04-10 13:07

За микро 4/3 дори нямат 10 обектива да направят класация това е просто изброяване и дори два, три са боднали от 4/3 за да създадат усещане за "многост".

Инак съм 100% съгласен с ПД и никон и сони направиха грешка, че миналата година дадоха почти тотален пас. Сега нямат нищо конкурентно на пазара. Никон имат Д5000, Сони А550 (и вариантите му) ама слаба работа и то си личи. Сони са 4-ти или 5-ти в момента, от силно 3-то място през 2008-а, никон са твърдо 2-ри с увеличаваща се разлика.



Публикацията е редактирана (07-04-10 13:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-продавани обективи в Япония за февруари
Автор: kapitancho   
Дата:   07-04-10 13:41

Мда, на Сони си личи как ползвателите купуват масово Сигми и Тамрони. Сони имат само 5 обектива в класацията, Канон имат 7 в тяхната, Пентакс - 8 и Никон - 9. Личи си кой най-добре е покрил масовия пазар откъм обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-продавани обективи в Япония за февруари
Автор: Canon   
Дата:   07-04-10 14:02

Абе не е точно така, има и дублиране на еднотипни обективи на различно ценово ниво.
Sigma 18-200mm F3.5-6.3 DC OS ($399.00)
Canon EF-S 18-200mm F3.5-5.6 IS ($583.84)

От друга страна, канонските, пентакс и 4/3 купувачи са покрити по най-разнородни интереси - визирам широките обективи:
Panasonic 7-14mm/F4.0 ASPH. ($1,078.47)
Canon EF-S 10-22mm F3.5-4.5 USM ($767.54)
Pentax DA FISH-EYE 10-17mmF3.5-4.5ED

А никон си правят "вътрешна" конкуренция - един обектив с различни етикети:
2.Nikon AF-S VR 70-300mm F4.5-5.6G ED (IF) ($530.96)
3.Nikon AF-S VR 70-300mm F4.5-5.6G ED (IF) (Model International?) ($530.96)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-продавани обективи в Япония за февруари
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   07-04-10 14:26

Canon написа:

>
> А никон си правят "вътрешна" конкуренция - един обектив с
> различни етикети:
> 2.Nikon AF-S VR 70-300mm F4.5-5.6G ED (IF) ($530.96)
> 3.Nikon AF-S VR 70-300mm F4.5-5.6G ED (IF) (Model
> International?) ($530.96)

Идея си нямам как е на японския пазар, но явно има два типа производство на този обектив. Друга причина да го разделят на две не се сещам. То това не е и конкуренция, като се има предвид цената.

pd
Цитирай:

Никон заровиха коня в реката и скоро ще им паднат адски много продажбите ако не изкарат нови тела.
2-3 години карат на една и съща платформа и няма нищо ново.
Пазара е наводнен със юзери на д90,д300 и д700 чакащи вече 2-ра година за нещо ново.
Като гледам така ще има голяма инвазия около късната есен и преди нова година.


Nikon по принцип не се славят с бълване на тела, както Canon. Всеки от тях има различен подход към продуктите си. Двугодишните цикли са им нещо като запазена марка на Nikon. Точно затова се съмнявам истинските феновете да се почувстват един вид "прецакани", че нямало нищо ново. Отделно, че ако снимаш, тия техно-консуматорски моди да се купува всяка година ново тяло, `щото нещо-си имало повече като маркетингови шитз, са ти през вариото, това в общия случай и особено ако си над 25 години по паспорт. Казвам ти го защото пуберите имат много странна дефиниция за "ново", след като модел на 2-3 месеца (телефон), вече е "стар" (based on a true story). Та според мен, това е по-скоро плюс, отколкото причина да си режа вените, ушите или ремъка на тялото от мъка.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-продавани обективи в Япония за февруари
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-04-10 14:42

На мен това ми е ясно [smilie24] Просто исках да кажа ,че си личи кога един концерн е силен.Никон имат такава политика защото немогат да си позволят друга [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-продавани обективи в Япония за февруари
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   07-04-10 14:51

pd написа:

> На мен това ми е ясно [smilie24] Просто исках да кажа ,че си
> личи кога един концерн е силен.Никон имат такава политика
> защото немогат да си позволят друга [smilie5]

Съгласен съм, пък и тук се намесва и другия бизнес, нещо с което Nikon не могат да се похвалят. Все пак Canon имат повече силни страни, и нямам предвид принтерите:)))))))

Отговори на това съобщение
 Re: Най-продавани обективи в Япония за февруари
Автор: CyberGene   
Дата:   07-04-10 15:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-продавани обективи в Япония за февруари
Автор: victory13   
Дата:   07-04-10 15:09

яснооо... турисчетата от джапанско са с канон [smilie18] и с тамрон 18-270 [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-продавани обективи в Япония за февруари
Автор: mitadoc   
Дата:   07-04-10 18:02

Мойто обективче на първо място-ЕФ 50/1,8 МК2...дори е вземано от Япония...ахахахха[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-продавани обективи в Япония за февруари
Автор: Canon   
Дата:   08-04-10 01:06

Освен това в тази графа не влизат продажбите на втора ръка (цените на минолта обективите се вдигнаха за една година с над 40%, но през ибей пазара, който в горната статистика не се отчита)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-продавани обективи в Япония за февруари
Автор: mitku   
Дата:   08-04-10 03:24

Гоуем празъ, че Никон нямали били "нови" тела. Напълно доволен съм от "дъртото" Д90 и дори и да изкарат "ново" тяло, едва ли ще го сменя скоро... нито мегапиксели ми трябват, нито ФулХД видео. [ezik]

Виж за някои липси при обективите съм съгласен, че е кофти. Най-вече - нямаме конкуренция на Цанон 17-55/2.8 ИС и народа се залъгва с Тампон 17-50/2.8 ВК. А също и в дългото, но малко по-бюджетно напр. на ф/4 (но ново, стабилизирано) изоставаме от Цанон. С два обектива биха попълнили липсите, но явно не искат да ги пуснат още с някаква криворазбрана тяхна си логика. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-продавани обективи в Япония за февруари
Автор: sir_sky   
Дата:   08-04-10 07:55

Оня ден бях в един магазин за фототехника в Осака, появи се един клиент, японец, на възраст видимо 50-60 години (на тази възраст особено тук е популярно да снимаш) вади една снимка на самолет, показва я на продавача в магазина и му вика "Искам да снимам самолети ето така, какъв обектив да си взема?" [smilie11]



Публикацията е редактирана (08-04-10 08:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-продавани обективи в Япония за февруари
Автор: mladenov   
Дата:   08-04-10 10:11

PlamenT -абе броят си ги да ти кажа,а и там е голяма скъпотия! Аз мислех преди две години да си взимам от там обектив,ама след една седмица гледане,така си и останах с мисленето само![smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-продавани обективи в Япония за февруари
Автор: sir_sky   
Дата:   08-04-10 10:53

Бе доста по-евтини са си в ипония [smile] зависи от къде купуваш де :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »