Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Порeдeн въпроc зa обeктиви...
Автор: dikimee   
Дата:   03-04-10 20:42

Здрaвeйтe =)
Cлeдвaщaтa ми цeл e придобивaнeто нa cвeтлоcилeн обeктив. Ползвaм Олимпyc E-520 и рaзглeдaх доcтa обeктиви нa f/1.4 , рaзни рeвютa от рaзлични caйтовe, кaкто cи мy e рeдa. Въпрeки товa бих ce рaдвaл, aко някой имa подобeн обeктив ( 30 милимeтровaтa Cигмa, 25 милимeтровия нa Лaйкa, оcобeно пък новия ръчeн 85мм Samyang или дрyг), зa дa cподeли личeн опит, зaщото чecто в интeрнeт нe обръщaт внимaниe нa нaглeд дрeбни проблeми, които рaзвaлят кeфa, или пък прeyвeличaвaт нeдоcтaтъци.

Отговори на това съобщение
 Re: Порeдeн въпроc зa обeктиви...
Автор: pifakiz   
Дата:   03-04-10 22:22

Горещо ти препоръчвам Panasonic 25mm f/1.4 ASPH Leica D SUMMILUX.

Ако ти е скъп, друг добър вариант е и Sigma 50mm f/1.4 EX DG HSM.

Мой познат снима с Е-30.
Има и двата обектива и е много доволен от тях.
Имаше и Sigma 30mm f/1.4 EX DC HSM , но я продаде.Нещо не беше доволен от нея.

Така, че ти си прецени кой от двата ще ти върши по-добра работа, защото все пак Сигмата идва малко дългофокусен /100мм/ на Е-520.

Според мен, ако можеш да си го позволиш Panasonic 25mm f/1.4 ASPH Leica D SUMMILUX е най-добрия избор.

Ето тук може да видиш как ще изглежда Е-520 с двата обектива.[smile]


Успех[beer]



Публикацията е редактирана (03-04-10 22:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Порeдeн въпроc зa обeктиви...
Автор: Mec   
Дата:   03-04-10 23:07

За този има едно подробно ревю на полски
85мм Samyang
преди пусках линк тука за него, питай търсачката.

Отговори на това съобщение
 Re: Порeдeн въпроc зa обeктиви...
Автор: boni   
Дата:   03-04-10 23:13

Сигма 30/1.4 е много добър обектив, ако се калибрира точно към тялото.
Ето едно мое старо ревю на тая Сигма, точно за 4/3

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=REVIEW&ARTICLE_ID=9


Нещо се е разместил текста(ще го оправя до няколко дни), но се чете и снимките са в пълен размер

Отговори на това съобщение
 Re: Порeдeн въпроc зa обeктиви...
Автор: tvk75   
Дата:   05-04-10 18:51

а откъде може да се купи тоя Panasonic 25mm f/1.4 ASPH Leica D SUMMILUX

Отговори на това съобщение
 Re: Порeдeн въпроc зa обeктиви...
Автор: kacho_bg   
Дата:   05-04-10 20:44

Имам Samyang 85/1.4 от 20 дни и мога да потвърдя, че написаните за него хубави неща са верни. Обективът е невероятно рязък още от бленда 1.4!

Ако търсиш твърд портретен обектив този е на отлична цена. Ръчният фокус е удобно направен, доста е плавен и прецизен за работа, но е въпрос на навик. На мен не ми е проблем. Снимам с Pentax и в началото ползвах само твърди ръчнофокусни обективи. Но би било хубаво да си пробваш предварително. Аз купих моя от България и е с 2 години гаранция, за да съм спокоен. Взех го от BVI и го пробвах предварително за да се уверя, че обектива отговаря на написаното онлайн. На фото павилиона също им писах с конкретен въпрос, но ми отговориха, че още го нямат и като пристигнел ще ми отговорят... е още не са :)))

Каквото и да избереш гледай да е продиктувано от твоите нужди, а не от препоръките ни!

Поздрави [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Порeдeн въпроc зa обeктиви...
Автор: dikimee   
Дата:   06-04-10 14:13

Мерси за хубавите отговори. [smile]
Ако не събирах парички за лаптоп щях да си взема Лайката, но най-вероятно това ще е следващата цел. Иначе въпреки 2х кроп фактора засега мога да снимам само лице/лице+рамена , за цял ръст не ми достига осветителна техника... и място :D Тъй че дори 85 милиметровия Samyang няма да е прекалено дълъг. Комбинацията от време/пари/нужда ще се окаже решаваща май [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Порeдeн въпроc зa обeктиви...
Автор: tvk75   
Дата:   06-04-10 14:26

добре де,а откъде може да се купи тази
Leica 25mm f/1.4

Отговори на това съобщение
 Re: Порeдeн въпроc зa обeктиви...
Автор: dikimee   
Дата:   06-04-10 14:33

От чужбина, няма я в БГ. Тоест има я, ама не и по наШте магазини. Ама ако я имаше щеше да е около 2000 лева = 1000 долара + мито 20% + надценка тип "обектив година храни" 600 лева

Отговори на това съобщение
 Re: Порeдeн въпроc зa обeктиви...
Автор: tvk75   
Дата:   06-04-10 14:38

и аз не я намирам по нашите магазини [smilie2]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »