Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Моля за информация от снимали в зала ВИАС
Автор: orhch   
Дата:   06-04-10 00:29

Здравейте,

Живот и здраве, този месец ми предстои да снимам (некомерсиално) един хоров концерт в зала ВИАС, която до момента не съм посещавал никога.
Снимал съм въпросния хор и в други зали (зала България, зали в провинцията), и знам, че вероятно и в зала ВИАС си има някакви особености (по-добри и по-лоши позиции за снимане например, осветление и тн.). Тъй като не ми се иска да ги научавам в последния момент, ще съм благодарен на всеки снимал във ВИАС, който сподели опит и информация.
Желанието ми е да направя няколко снимки на целия хор а след това, ако е необходимо, да сменя позицията и да поснимам солистите и отделните партии на хора в по-близък план. Естествено, докато снимам, винаги се стремя да оставам незабележим, така че и информация в тази насока би била от голяма полза, като например някое по-скатано място, удобна тераса и прочие.

Благодаря на отзовалите се! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за информация от снимали в зала ВИАС
Автор: shiki   
Дата:   06-04-10 08:47

Не съм снимал, но доста съм скучал вътре.Това е зала за студенти (колко съм проницателен![smilie5] ), и е добре осветена. С естествено осветление. И с луминесцентно.И е стръмна. Ако става въпрос за "новата" зала-в новата част. Защото в средата на геодезическия факултет има една стара, която не и знам съдбата. Но не вярвам там да се организира концерт-не е престижно.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за информация от снимали в зала ВИАС
Автор: rstk   
Дата:   06-04-10 09:53

Аула Максима в УАСГ няма прозорци, check again.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за информация от снимали в зала ВИАС
Автор: cicomanco   
Дата:   06-04-10 10:07

Ми разходи се и виж! Това което за мен е подходящо , за теб може да не е!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за информация от снимали в зала ВИАС
Автор: orhch   
Дата:   06-04-10 10:42

Ми разходи се и виж! Това което за мен е подходящо , за теб може да не е!

С удоволствие бих отишъл, само че съм от Варна и отивам направо за концерта [beer]



Публикацията е редактирана (06-04-10 10:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за информация от снимали в зала ВИАС
Автор: dikimee   
Дата:   06-04-10 14:21

Всяка година там ни е училищния концерт. Няма никакви прозорци и осветлението е мизерно (поне за нашите концерти винаги е, може да пестят от ток.)
Удобно място за снимки е централната пътека, доста е широка и никъде пред/зад тебе няма седящи, тъй че няма да пречиш или да ти пречат. Ти ще се ориентираш и ще намериш къде й е sweet spot-a. Обикновено там седи пича с камерата, дето всяка година ни филмира концерта.
Общо взето жълтееща светлина, не много интензивна. Хорът като няма да мърда много много може и да минеш с ниско ISO. :)



Публикацията е редактирана (06-04-10 14:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за информация от снимали в зала ВИАС
Автор: docenta   
Дата:   06-04-10 18:26

Тураш блескавицата и немаш ядове.
Залата е тъмна а тавана е висока на сцената се качваш по две стълбички от двете и страни.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за информация от снимали в зала ВИАС
Автор: orhch   
Дата:   06-04-10 21:44

Благодаря ви за отговорите! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за информация от снимали в зала ВИАС
Автор: merakov   
Дата:   06-04-10 22:31

Според мен залата не е професионално осветена за фотографи, но осветлението не е непоносимо лощо. Ако мога да ти помогна с една снимка правена с мобилен телефон да се ориентираш, можеш да я видиш тук: http://dox.bg/files/dw?a=300658c890



Отговори на това съобщение
 Re: Моля за информация от снимали в зала ВИАС
Автор: rstk   
Дата:   06-04-10 22:50

УАСГ си има нещо като щатен фотограф, казва се Николай Георгиев, каб. А312, тел. (+359 2) 963 52 45/337. Може и да ти е от полза.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за информация от снимали в зала ВИАС
Автор: orhch   
Дата:   07-04-10 10:01

Благодаря merakov и rstk! [smile]

Явно не е много тъмно, поне на снимката на merakov.
Дано да не решат да правят икономии за концерта, както ми се е случвало по други зали.[smile]

Благодаря още веднъж! [thankyou]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »