Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за бялото и бялата хартия
Автор: virtus   
Дата:   01-04-10 18:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за бялото и бялата хартия
Автор: nickey71   
Дата:   01-04-10 18:59

Защото са ти направили корекции по снимката.Добавена е плътност,направени са корекции по цвят.Това е обяснението просто и ясно с 2 изречения.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за бялото и бялата хартия
Автор: virtus   
Дата:   01-04-10 19:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за бялото и бялата хартия
Автор: dd5   
Дата:   01-04-10 19:18

по принцип перфектно бяло на минилаб -
трябва химията да е в супер ссъстояние-постоянна регерация

а ако там където си ходил нямат хората много работа и не регенирарат ръчно-/източват в канала и наливат от горе във ваните/-нормално е да жълтее вместо да белее хартията
или ползват много остаряла хартия която с каквато и химия да я работиш няма оправяне [smile]



Публикацията е редактирана (01-04-10 19:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за бялото и бялата хартия
Автор: nickey71   
Дата:   01-04-10 19:59

не знам какво нямане на работа трябва да "имат" [smilie5] щом да точат химия и да доливат.При мен няма такова кино.Всичко си е перфектно откъм настройки на машината и химия.Едно добро ателие едва ли ще си позволи такива кокошкарски работи,като например да пести от химия.Пробвай другаде.Ако резултата е същия значи ти нещо бъркаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за бялото и бялата хартия
Автор: DEKOV   
Дата:   01-04-10 19:59

dd5,
това дето го пишете за химията щеше да важи и за бялото поле, което са му оставили, някъде другаде е проблема !
Фотографията все още за много хора е "тъмна работа" [smile]
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за бялото и бялата хартия
Автор: didesignbg   
Дата:   01-04-10 21:10

във фотошоп си го оставил жълто.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за бялото и бялата хартия
Автор: dd5   
Дата:   01-04-10 23:02

Опаа,Деков,съжалявам -пропуснал съм част от историята-между редовете май съм чел
виноват [beer] [smile]



Публикацията е редактирана (01-04-10 23:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за бялото и бялата хартия
Автор: da.fo   
Дата:   01-04-10 23:21

При някои машини има възможност софтуерно да се задава автоматично контраст/уплътняване при малко по различно от приетия за нормално кадър. И ако машината е копирала на автомат е отчела твоя като такъв е коригирала сама и твоя фон лек става по тъмен от чистата основа на хартията.

Според мен е така .... но все пак това е като да преглеждаш болен без да си го видял и прослушал със слушалките - гадаене [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за бялото и бялата хартия
Автор: sprintgb   
Дата:   02-04-10 10:11

във фотошопа за да стане истинско бяло трябва да се направи нов документ,след което в Сатурацията му даваш Десатурация по-отделно на всеки слой/цвят/ и става истинско бяло без примеси !
Аз така печатам на нашата машина ако има бяло поле.....
Ако имаш някакви въпроси на лични ще ти обясня по-подробно!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за бялото и бялата хартия
Автор: modiliani   
Дата:   03-04-10 08:42

А хубаво де, само аз ли разбирам, че от фотото са ти го пуснали с бяла рамка кадъра или друго яче е ? Щот ти кат си направил бяла рамка на самата си снимка, за кво ти е нужно от от машината да ти пускат...? А колкото до жълто и бяло - хартията, на която ти я пускат :) там е проблема...пробвай друг размер и виж дали ще има разлика :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за бялото и бялата хартия
Автор: ivodam   
Дата:   03-04-10 09:12

Не е ли най-добре точно в случаи като този да се прави това, което много пъти се е писало тук - щом се знае къде точно ще се печата, първо да се направи калибриране на машината на място, спрямо партидата хартия, на която се работи в момента, и в Шопа да се направи един прууфинг към профила от тази калибрация.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за бялото и бялата хартия
Автор: modiliani   
Дата:   05-04-10 16:24

[beer] то ако хартията не е бела, квато и калибрация да й правиш си е се тая...жълтото си е жълто и бело нема как да стане ;))

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за бялото и бялата хартия
Автор: dekov   
Дата:   05-04-10 17:40

Тук няма как да разбереш причината, пробвай в друго фото, ако в това не могат да ти разяснят нещата,така че да си съгласен с тях.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за бялото и бялата хартия
Автор: ivodam   
Дата:   05-04-10 22:30

modiliani: Аз доколкото разбрах от автора на темата, хартията си е достатъчно бяла, в допълнителното поле, което де-факто е извън снимката, въпросът е, че онази част, която в Шопа е зададена като бяло поле, машината я прави жълта. Т.е., баш ми се чини въпрос на калибрация да е, при прочее нормални условия, разбира се, като свестни химикали и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за бялото и бялата хартия
Автор: DEKOV   
Дата:   06-04-10 13:15

Ако пипетата във фотошопа показва бяло, на хартиената снимка пак трябва да е бяло, от там нататък дали цифровата машина или цифрова приставка може да го възпроизведе е следващият въпрос, зависи пак от много фактори, даже и от цената на снимката [smile] .
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за бялото и бялата хартия
Автор: lucky_lychano   
Дата:   06-04-10 15:14

Цената на снмката[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »