Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Bulb режимът
Автор: emovalkov95   
Дата:   01-04-10 11:19

Здравейте!

По книгите, а също и в този форум срещах да се споменава за B (Bulb) режим. Някой може ли да ми обясни какво точно представлява този режим? А дали го има на Panasonic FZ28?

Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Bulb режимът
Автор: ognian   
Дата:   01-04-10 11:24

Този режим представлява следното.Когато си на него и натиснеш спусъка на апарата затвора на камерата се отваря и се затваря ,когото пуснеш спусъка.

Отговори на това съобщение
 Re: Bulb режимът
Автор: rusinov   
Дата:   01-04-10 11:25

Bulb режима е напрактика безкрайно отваряне на затвора на апарата - не за 5, 15 или 20 секунди а постоянно отворен. Когато искаш затвора да се затвори отново и да приключи заснемането на дадения кадър пускаш бутона за снимане и огледалото се прибира. Това е най просто казано.



Публикацията е редактирана (01-04-10 11:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Bulb режимът
Автор: rusinov   
Дата:   01-04-10 11:30

Shutter speeds from 1/2,000 to 60 seconds are possible, controlled automatically

Това ме кара да мисля, че въпросният панасоник няма такъв режим на снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: Bulb режимът
Автор: emovalkov95   
Дата:   01-04-10 11:31

Благодаря ви! А дали моят апарат има този режим?

Отговори на това съобщение
 Re: Bulb режимът
Автор: rusinov   
Дата:   01-04-10 11:32

Не четеш май какво съм ти написал в горният пост [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Bulb режимът
Автор: raptor5   
Дата:   01-04-10 11:37

Не, поне аз на моя Панасоник не съм го забелязал , както е уточнил и @rusinov :).

Поздрави,

Отговори на това съобщение
 Re: Bulb режимът
Автор: emovalkov95   
Дата:   01-04-10 11:51

rusinov, мнението ми е 1 секунда след твоето, не съм го видял просто. Иначе благодаря на всички. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Bulb режимът
Автор: rusinov   
Дата:   01-04-10 11:51

[smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Bulb режимът
Автор: defiance   
Дата:   18-11-12 05:10

Здравейте. Трудно може да се каже че съм прохождащ в сферата на фотографията, просто надниквам отдалече [smilie25]
Та да попитам, има ли не огледално-рефлексни апарати с bulb функция и по- точно в ценовия диапазон до 400лв. Ако има такива бих искал да добавя и изисквания CCD матрица поне 1/2.3, iso 3200 и нагоре и оптичният зуум е хубаво да е над 5. Размера е без значение [smilie5]
Също така да попитам лаишки - четох, че малка матрица с много пиксели е лоша комбинация, та ако апарата има примерно 16 мегапиксела и матрица 1/2.3, ще се подобри ли качеството ако намаля резолюцията на снимката. Благодаря предварително и се извинявам ако е писано по темата и не съм намерил [beer]



Публикацията е редактирана (18-11-12 22:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Bulb режимът
Автор: steeens   
Дата:   18-11-12 09:40

defiance, няма такива, особено с допълнителните ти изисквания. Вземи си един Зенит 122 и ще имаш даже режим Т, тоест заключваш спусъка и няма нужда да държиш през цялото време докато трае експонацията, която може да е няколко часа.


https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/wrjj4287.JPG


http://www.m42.republika.pl/foto/zenit122b.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Bulb режимът
Автор: anjsan   
Дата:   19-11-12 09:07

Човека едва ли пита за филмов апарат , пък и Зенита също е огледално-рефлексен . [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »