Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Как да настроим диоптричната корекция ?
Автор: polaznik   
Дата:   25-03-10 11:52

Здравейте,
От скоро снимам с Никон Д3000 и нещо на ръчен фокус нещата не са добре. Като го фокусирам на мен да ми е ясно(имам леки проблеми със зрението, но снимам без очила), после на снимката не е на фокус като хората. Обективите с които разполагам, имат и автофокус, но ми се иска да го настия така че да снимам без очила. Пробвах номера с точката която е във визьора и индикира кога си на фокус, но и там не ми хареса резултата. Има ли някава методика за настройка на диоптричната корекция?? Примерно в каква позиция да е обектива и тн. Обективите ми са 18 -55 и 55- 200 ВР никонски.
Предварително Благодаря :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да настроим диоптричната корекция ?
Автор: vga   
Дата:   25-03-10 11:55

ми въртиш колелцето докато цифрите във визьора ти станат максимално ясни. Не е нещо кой знае какво... Не гледай картинката, ами служебната информация. Това е най-добрия метод.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да настроим диоптричната корекция ?
Автор: tan4o   
Дата:   25-03-10 12:13

Диоптричната корекция не е свързана с обектива, настройва се от апарата,погледни си упътване и ще откриеш копченцето.Би трябвало да се намира, някъде до визьора!

Отговори на това съобщение
 Re: Как да настроим диоптричната корекция ?
Автор: polaznik   
Дата:   25-03-10 12:25

Да врътката я знам къде е но не знах спрямо какво да изясня :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да настроим диоптричната корекция ?
Автор: Kanonir   
Дата:   25-03-10 12:31

сваляш обектива (капачката) и обръщаш апарата към равна бяка стена (или нещо друго подобно), така че да ти заема цялото видно поле и гледайки във визьора въртиш колелцето докато видиш най-ясно матовото стъкло. Това е!



Публикацията е редактирана (25-03-10 12:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да настроим диоптричната корекция ?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   25-03-10 13:10

Ако е това, което си мисля,корекцията се намира до визьора, при мен на D60 е в дясно и пробваш позициите на плъзгача.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да настроим диоптричната корекция ?
Автор: polaznik   
Дата:   25-03-10 13:31

[beer] [beer] Благодаря на всички
Да има един плазгач до визьора но не знаех спрямо какво да настроя. Сега вече трябва да стане [shtrak] .

Поздрави [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да настроим диоптричната корекция ?
Автор: mravunko   
Дата:   25-03-10 13:51

защо ползваш МФ при аф-с обективи, при които си има АФ с твоя апарат?

защо не ползваш потвърждаването на фокуса като ориентир? във визьора, една зелена точка, която свети при наличие на фокус?ю

аз като снимам с МФ обективи забелязвам, че окото ми се опитва да намери и то фокус, много странно...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »