Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Към птичарите - хранилка в градски условия
Автор: d_ave   
Дата:   24-03-10 23:37

Наскоро се преместих и пред балкона ми има дърво, на което редовно кацат синигери, косове и сойки. Въпреки, че е в центъра на град съм засичал и други видове дребни птици, които изчезват почти веднага, след като са кацнали. тъй като балкона ми е доста дълъг имам голям мерак да се покрия в единия край и да поснимам малко птици в градски условия, върху някаква хранилка. направих си пробна такава от шише от половин литър, напълних я с овесени ядки (просто имах под ръка), но изключително рядко по някой синигер се престрашава да хапне по малко и отлита веднага. осъществимо ли е това, което искам, или няма да успея да привлека дори врабци и гълъби по тоя начин? какво да сложа вместо овесените ядки, мисля си, че май не са най-удачният избор?

честно казано, дори да не успея да ги снимам, пак ще се радвам ако само ги гледам как идват да ядат от това, което съм им сложил:)

Отговори на това съобщение
 Re: Към птичарите - хранилка в градски условия
Автор: amazona   
Дата:   24-03-10 23:41

Слънчоглед,счупени орехи, лешници и други ядки. Може и някаква сланина, или мас, но да не е солена. Сложи и кацалки - хубава клонка например. И все пак трябва да си поне малко скрит - ако стоиш на 3 метра няма да идват лесно. Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Към птичарите - хранилка в градски условия
Автор: djogata   
Дата:   24-03-10 23:50

Пробвай да насипеш семенца в някаква мрежичка - среден размер (да не е ситна като чорап, но и да не е толкова едра, че да изпадат семената). Сипваш семенцата, завързваш мрежата така, че да направи топка с големината на юмрук, и закачаш мрежата някъде - клон, тераса, т.н. По принцип работи - дребната гад просто си каца на мрежата и си дърпа с клюна каквото и харесва

Отговори на това съобщение
 Re: Към птичарите - хранилка в градски условия
Автор: d_ave   
Дата:   24-03-10 23:52

това с мрежата ще го пробвам задължително! аз на шишето съм направил кацалка от молив, ама те кацат на съседния клон, явно не е много стабилно.

Отговори на това съобщение
 Re: Към птичарите - хранилка в градски условия
Автор: dametoo   
Дата:   25-03-10 00:09

Здравей![smile]
Аз съм пробвал с късчета сурово месо, окачени на асмалъка в двора на къщата ни, и има ефект. Като пиша пробвал нямам предвид за снимки, а по време на големият студ през януари и февруари, и ги наблюдавах през прозореца. Предимно синигери идваха.[smile]

Варианти много. Семките също имат ефект.[smile]



Публикацията е редактирана (25-03-10 00:10)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »