Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon Powershot SX20 IS
Автор: vannyo   
Дата:   22-03-10 15:20

Здравейте!

Преди няколко седмици си закупих фотоапарат Canon Powershot SX20 IS. От доста време се канех да си взема полупрофесионален апарат с които да започна да се уча да правя снимки поносими за гледане :) и вече когато бях взел решение че ще си взимам започнах да се ровя и да разглеждам в интернет и така попаднах на него и още щом го видях без да поглеждам какви допълнителни функции има си казах че това е моя апарат просто ме впечатли визуално и в последствие вече технически. Започнах да разпитвам приятели занимаващи се с фотография дали си заслужава, даваха ми мнение и препоръки но честно казано никои не ми даде положително мнение за този модел Canon които честно казано е сравнително нов модел но както и да е в крайна сметка послушах собственото си АЗ и в рамките на няколко седмици стана моя придобивка и честно казано не съжалявам.

Сега да започна с въпроса които ме касае за момента :).

Допада ми да правя макро снимки и честно казано имам доста сполучливи снимки които дори не са обработвани с фотошоп на която програма не съм фен честно казано може би защото се надявам да направя качества снимка без обработване или може би защото не и разбирам :). Интересува ме понеже разбрах че има макро лещи подходящи за по качествени снмки как и къде мога да си намеря такава за да си закупя и дали има такива в наличност спецялно за този модел.

Това ми е първото мнение и първата тема така че се надявам на съм я направил и поставил въпроса на правилното място в този форум. В последствие тези дни ще избера някоя друга снимка за да си дадете професионалното мнение и да кажете има ли надежда за мен :). Исакм само да кажа че преди не разбирах много много фотографите но от както се докоснах до вашия сват просто гледам с други очи :). Харесва ми да снимам и ще се радвам да получа съвети които да са ми полезни да усъвършенствам практически фотографските си умения. Благодаря ви предварително !



Отговори на това съобщение
 Re: Canon Powershot SX20 IS
Автор: MrVenom   
Дата:   22-03-10 15:35

За прикачване към него на разни джаджи имаш два варианта
първо директно към обектива (ако има резба) мисля че беше 52мм (има много менения за това дали става или не в интернет). Препоръчвам да пробваш на място преди да купиш нещо
второ с ей този адаптер
http://www.lensmateonline.com/newsite/SX10SX1.html

Аз лично съм с него и ми върши идеална работа :)

Скоро чакам да получа макро лещи и ще мога да ти споделя впечатленията си. Ако желаеш пиши на ЛС.
П.П.
Аз имам предишният модел SX10 IS, но разликите с твоят са много малки :)


Отговори на това съобщение
 Re: Canon Powershot SX20 IS
Автор: vannyo   
Дата:   22-03-10 19:52

Ти този адаптер от къде си го купи, как успя да се сдобиеш с него и за каква сума говорим? Ти преди да си го вземеш пробва ли го някъде или директно рискува като си го поръча? Прикачването до колкото знам е същото както е твоя но . . . .. За лещата сподели от къде си я поръча и да те попитам той към адаптера ли се прикачва? Благодаря ти предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Powershot SX20 IS
Автор: Нели   
Дата:   22-03-10 20:26

Дайте телефон, утре ще Ви се обадя и ще Ви предложа аксесоари за него. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Powershot SX20 IS
Автор: vannyo   
Дата:   22-03-10 22:23

Предполагам имаш Canon но мога само да предполагам дали е SX20 IS :). Пиши ми тук или на лични ако имаш някакви предложения за помощ дали във връзка с аксесоари за апарата или във връзка с правенето на по-качествени снимки!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon Powershot SX20 IS
Автор: Нели   
Дата:   23-03-10 11:43

Не, нямам канон, всъщност имам, но той е друг. Мога да ти предложа аксесоари за него, но по телефона ми е по-удобно.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »