Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: ПРОБЛЕМ С НОВ DSLR
Автор: Mec   
Дата:   21-03-10 13:53

Някой да е видял да пише някъде на сайта на магазина че си прибират обратно дефектните стоки и ти дават веднага друг нов фотоапарат ?



Публикацията е редактирана (21-03-10 19:47)

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ С НОВ DSLR
Автор: Davidoff   
Дата:   21-03-10 14:02

От сайта:

РЕКЛАМАЦИЯ

1. При констатация на дефектен продукт до 7 дни от закупуването му ние се ангажираме той да бъде заменен с нов или да възстановим заплатените от Вас средства в пълен размер, не по-късно от 30 работни дни, считано от датата, на която Вие като потребители сте упражнили правото си на рекламация.

От личен опит:

Два пъти ми се е случвало и двата пъти бяха абсолютно коректни и светкавично бързи. Втория път още по телефона им казах, че има дефект и като отидох ме чакаше смяната.

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ С НОВ DSLR
Автор: jrr   
Дата:   21-03-10 14:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ С НОВ DSLR
Автор: slavoart   
Дата:   21-03-10 14:26

Нещата вървят към HAPPY END! Май човека намери причината за "дефекта", сега и аз отивам да го тествам и довечера ще пусна инфо. Бони и Гената ни насочиха в правия път, за което хиляди благодарности! [thankyou] Довечера повече продробности когато съм сигурен в ситуацията [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ С НОВ DSLR
Автор: slavoart   
Дата:   21-03-10 14:28

Лично аз отдавна пазарувам и контактувам с пловдивския офис на павилиона и никога съм нямал проблеми! Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ С НОВ DSLR
Автор: 3df   
Дата:   21-03-10 15:58

Още една проба може да се направи. Апаратът трябва да има възможност да направи тестов кадър без да го записва на картата.
Поне при К100 е така. Става от бутона за включване на апарата. Като се продължи да се натиска след включване прави снимка. После се гледа на дисплея дали има артефакти.

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ С НОВ DSLR
Автор: GMir   
Дата:   21-03-10 18:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ С НОВ DSLR
Автор: slavoart   
Дата:   21-03-10 19:31

Ето и развръзката!!!
LENS CORRECTION- Тази функция създаваше проблемите при запис в JPG. След нейното изключване всякакви артефакти изчезнаха. Явно софтуера който поправя недостатъците на обективите/Distortion correction,Lat-Chromatic-Ad Adj/ е лекичко бъгъв. Най-важното е, че апарата се справя блестящо и собственика му е щастлив с първата си огледално-рефлексна машина. Отпада варианта с връщането на техниката и вече изпратихме разяснителен мейл до фотопавилион, че проблема е решен. В някой от следващите фърмове, най-вероятно софтуерните неволи ще са изчистени. Искам да изкажа своята благодарност към всички който се включиха с мнения и препоръки по темата[smilie24] [smilie24] [smilie24] Смятам, че тя може да помогне на други съфорумци попаднали в подобна ситуация. Поздрави и успехи!!![shtrak] Happy End [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ С НОВ DSLR
Автор: Mec   
Дата:   21-03-10 19:51

Ей браво на вас!
Поне разбрахме че в магазина може да се връщат фотоапарати.
А и вие си спестихте разкарването до Пловдив още два пъти заради бъгавите функции на Пентакс К-х.

п.п. може и аз да си купя нещо от този магазин да го пробам на спокойствие дали няма да има front/back focus

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ С НОВ DSLR - Happy End !
Автор: slavoart   
Дата:   21-03-10 20:01

Pentax-a Работи безупречно, с точен и бърз аутофокус. Лично аз съм си купувал 2 апарата от павилиона и са били перфектни. До месец ще си купя и 3-ти...пак от тях.

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ С НОВ DSLR - Happy End !
Автор: GenaDP   
Дата:   21-03-10 20:05

Лично аз съм си купувал 2 апарата от павилиона и са били перфектни. До месец ще си купя и 3-ти...пак от тях.

Ти кво - искаш да ни кажеш, че фотоапаратите от павилиона работят по-добре от тези по другите магазини? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ С НОВ DSLR - Happy End !
Автор: slavoart   
Дата:   21-03-10 20:29

[smile] Не, Гена [smile] Купувал съм и купувам техника от различни вериги. Включително и от studiolight-bg.com До сега съм нямал проблеми. Отговорът ми бе към предния пост. Там конкретно се захапва търговец. А някой трябва да казва и положителните страни на търговците [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ С НОВ DSLR
Автор: a26   
Дата:   22-03-10 09:23

написа:

> В някой от следващите
> фърмове, най-вероятно софтуерните неволи ще са изчистени.

Не зная с кой фърмуер е апаратът сега, но по принцип излезе преди време ъпдейт: http://www.pentax.jp/english/support/digital/k-x_s.html

Описано е там какво прави и как се прави. Аз иначе ще пробвам довечера как се държи моя с включена тази функция - все пак да не се окаже проблем в конкретната бройка.
Поздрави



Публикацията е редактирана (22-03-10 09:24)

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ С НОВ DSLR - Happy End !
Автор: GenaDP   
Дата:   22-03-10 10:56

някой трябва да казва и положителните страни на търговците

Хехе. Това, че дадена бройка от даден артикул е дала или не е дала дефект надали е заслуга на търговеца. По-скоро производителят има пръст в тая работа... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ С НОВ DSLR - Happy End !
Автор: Myth   
Дата:   22-03-10 12:30

А бе[smilie10] това Mec, баси злобното човече...[smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ С НОВ DSLR - Happy End !
Автор: victory13   
Дата:   22-03-10 16:51

аха... значи затова любчо ми се похвали чак снощи с машинката [beer]
поздрави и на двама ви, на теб за консултацията, а той да прави хубави снимки [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »