Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 ПРОБЛЕМ С НОВ DSLR - Happy End !
Автор: slavoart   
Дата:   20-03-10 21:20

Здравейте! Днес придружих мой познат до Пловдив с идеята той да си купи първия DSLR. Избора му бе Pentax K-x kit (18-55mm + 50-200mm). След завръщането ни от Града на тепетата свалихме няколкото /около 30/ направени пробни снимки и с изненада открихме, че се проявява странен дефект. Бих го описал като хаотични малки чертички, появяващи се на произволни места в кадъра. Първоначално си помислих, че може да е бъг на картата, но пробвахме апарата с още 2 високоскоростни карти. Проблема си оставаше дори имам чувството че се засилва. За съжаление работното време на Павилиона бе приключило и не успяхме да сигнализираме за дози дефект. Така или иначе човека ще отскочи пак до Пловдив в понеделник, но ми се иска да попитам технически грамотните колеги, каква е "диагнозата" при такива "симптоми": ПРОБЛЕМ СНИМКИ


Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ С НОВ DSLR
Автор: Suggs   
Дата:   20-03-10 21:25

Ако тези неща се виждат и на дисплея на апарата, а не само на компютъра, направо го връщайте в магазина.

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ С НОВ DSLR
Автор: Mec   
Дата:   20-03-10 21:36

Е що не гледахте на 100% на екрана на фотоапрата още в магазина или веднага след като сте излезнали да снимате навън?
Pentax K-x ама леко дефектен, сега почват мъките по доказване че не сте го развалили вие.

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ С НОВ DSLR
Автор: slavoart   
Дата:   20-03-10 21:42

Естествено, че прегледахме кадрите, но 100% на дисплей малко трудно ще забележиш и обходиш целия кадър. Плюс това гледам зоната която фокусирам а именно очите. там този проблем не съществуваше, а колкото до трудността за доказване не смятам, че това е проблем, при условие, че кадрите имат номер дата и час и се вижда, че първия дефектен кадър е 12 мин. след закупуването на апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ С НОВ DSLR
Автор: GenaDP   
Дата:   20-03-10 21:46

Грешки при записа на JPEG изображението. Може да е от камерата, може да се получават при "свалянето" на файловете.

Вижте дали се виждат на екрана на камерата.

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ С НОВ DSLR
Автор: vladovg   
Дата:   20-03-10 21:46

Кво доказване кви 5 лева научете си правата бе хора отиваш в понеделник и го сменяш и никои нищо не може да ти каже.

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ С НОВ DSLR
Автор: boni   
Дата:   20-03-10 21:51

Подобни неща съм виждал при дефектна карта, обаче вие казвате, че се получават и при други карти.
1. Вижте на дисплея дали се виждат.
2. Свалете снимките с друг рийдър или през апарата.
3. Ако ги има и на дисплея с всякакви карти - отивайте и сменяйте.



Публикацията е редактирана (20-03-10 21:52)

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ С НОВ DSLR
Автор: slavoart   
Дата:   20-03-10 22:02

Благодаря, Гена! Благодаря, Бони! Наистина има логика за грешка в JPEG изображението. Но най-вероятно причината е в апарата. Понеже моята карта е по бърза с нея тествахме видеото на Пентакса. Направих и няколко кадъра с нея. След като той ми се обади за да ми съобщи за проблема, внимателно прегледах моите изображения и там се появява този дефект. И трите карти с които го изпробвахме/ Delkin SDHC 4GB, SanDisk Extreme SDHC III 8GB, и една SD SanDisk/ бяха предварително форматирани. Моята SanDisk Extreme SDHC III 8GB никога не е давала грешки, както и използвания от мен кард рийдар. За съжаление при всички този проблем стои. Сега ще му се обадя да провери дали на дисплея се виждат тези артефакти. Благодаря за съветите!

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ С НОВ DSLR
Автор: GenaDP   
Дата:   20-03-10 22:07

Еми не го мъчете повече, в понеделник го връщайте за смяна и толкоз.

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ С НОВ DSLR
Автор: slavoart   
Дата:   20-03-10 22:12

Лично аз винаги съм срещал само коректно отношение и разбиране от страна на Фотопавилион. Никога съм нямал проблеми със закупената от тях техника и съм сигурен, че и сега нещата ще бъдат уредени.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ С НОВ DSLR
Автор: tvk75   
Дата:   20-03-10 22:27

проверихте ли вече дали се вижда и на дисплея на апарата

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ С НОВ DSLR
Автор: slavoart   
Дата:   20-03-10 22:36

Днешните тестови кадри заминаха при едно от форматиранията на картата и няма как да го проверим. Поради късния час снимането и прегледа най-вероятно ще продължи утре. Благодаря на всички отзовали се по темата[smilie24] [smilie24] [smilie24] Спокойна вечер!

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ С НОВ DSLR
Автор: asahi   
Дата:   20-03-10 22:37

Абе връщаш го, правят му експвртиза в магазина и веднага ще стане ясно. Хората имат карти, рийдъри, компютри, опит - всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ С НОВ DSLR
Автор: mitadoc   
Дата:   20-03-10 23:03

Защо триете кадри-веществен материал са...[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ С НОВ DSLR
Автор: slavoart   
Дата:   20-03-10 23:05

пазим ги....но не и на картата.

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ С НОВ DSLR
Автор: aldygreen   
Дата:   20-03-10 23:38

Ако искате само смяна на апарата, трябва да нямате никакви проблеми, без излишни обяснения и доказвания. В рамките на 7 дни от закупуването би трябвало да можете и да го върнете без излишни обяснения, но не всички фирми го спазват това. Добре е да си знаем правата.
Говоря от личен опит.
[beer] [shtrak]



Публикацията е редактирана (20-03-10 23:40)

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ С НОВ DSLR
Автор: Mec   
Дата:   20-03-10 23:42

Да де, връщайте и сменяйте, ама то си зависи от доброто желание на продавача, ако не иска, го праща на сервиз и нищо не могат да му кажат.

И все пак снимката с лицето, ако я бях гледал в магазина съм щял да забележа проблемите защото са в зоната на устата.
Съмнява ме да не сте го треснали нещо и оттам да идват проблемите.
Когато купувах моят Никон продавача се опитваше да ми продаде и 5 годишна гаранция и по този повод ми каза че ако го изпусна да падне и се развали , гаранцията не важи. И щяли в сервиза да видят (като го отворят) дали не е удрян фотоапарата.
Не знам, ама не пожелавам на никой да е на мястото на чисто новия собственик на Пентакса.
Първата ми сапунерка Канон след цели 5 години безпроблемна работа, беше достатъчно един път да си поиграе синът ми с нея до като бях зает на телефона и после не работеше повече.

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ С НОВ DSLR
Автор: nvassilev   
Дата:   20-03-10 23:51

Мисля че до 3 работни дни можеш до то върнеш и да си вземеш парите или друг апарат.Попитай на телефона за защита на потребителя.

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ С НОВ DSLR
Автор: imitev   
Дата:   21-03-10 00:07


Задължително го ремонтират (без да мислиш!). Ако искат го сменят.

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ С НОВ DSLR
Автор: slavoart   
Дата:   21-03-10 00:29

хахахаха, "изпуснали и треснали" е как ще стане това без следи по нежно пластмасово тяло, минути след закупуването му, при това продадено в оригинална чанта "ПЕНТАКС". А и не знам дали си обърнал внимание, но човек е най-предпазлив когато купува нещо. Така, че едва ли някой ще си позволи лукса да жонглира а не да снима. снимката с лицето не е правена в магазина, все още има надежда причината да е в прехвърлянето, утре ще сложим драйверите и ще пробваме прехвърляне чрез апарата вместо през кард рийдър. Както и наблюдения на RAW файловете. а и все още не сме се консултирали с момчетата от фотопавилион. искам да чуем и техните насоки.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ С НОВ DSLR
Автор: pefoto01   
Дата:   21-03-10 02:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ С НОВ DSLR
Автор: plamendo   
Дата:   21-03-10 05:57

Можели да направиш няколко снимки, на М за да видиш дали дефекта може да се повтори на едно и също място? Може би да е проблема в обектива и като се сменя фокусното растояние този дефект да се появава на различни места. Не не притеснявай каквто и да е проблема ще го сменят има си гаранция.


Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ С НОВ DSLR
Автор: Davidoff   
Дата:   21-03-10 08:28

Стига кахъри, Павилиона са супер точни и съм сигурен, че няма да има проблем и ще си тръгнете с нов [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ С НОВ DSLR
Автор: tofo   
Дата:   21-03-10 11:24

Опитахте ли да възстановите първите снимки от картите? Преди да снимате отгоре би трябвало да могат да се възстановят.



Публикацията е редактирана (21-03-10 11:25)

Отговори на това съобщение
 Re: ПРОБЛЕМ С НОВ DSLR
Автор: asahi   
Дата:   21-03-10 12:14

Защо да го правят? Ако проблемът е постоянен ще нащракат 2-30 снимки набързо и готово.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »