Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Групова снимка...свършено, клиентите доволни
Автор: Myth   
Дата:   19-03-10 14:03

Здравейте,

имам задачата да направя снимка на голяма група хора, в една зала, за съжаление все още не зная какви ще са светлинните условия, но в крайна сметка какви да са, настройвам се за изкуствено осветление.... И понеже винаги ми е малко притеснено, когато ми предстои ангажимент реших да пусна тема. Допълнително осветление няма да се носи (за сега)
Техниката Пентакс К10Д, обективи:
Pentax 16-50/2.8
Sigma 30/1.4
светкавица Pentax AF-540FGZ, разполагам и със статив.

Утре ако има такава възможност ще отскоча до залата да видя все пак какви ще са условията за снимане. Някава конференция ще бъде и накрая хората ще се съберат на голяма група и трябва да ги снимам.

Задачата не е трудна, което все пак е много относително, защото от снимка до снимка... Но хората просто искат снимка, не шедьовър и за толкова и плащат. Та интересно ми е как бихте снимали вие. Ясно ми е, че в крайна сметка ще ида и ще направя кадъра и хората ще останат доволни (надявам се де) но както писах преди някакъв ангажимент все ме обзема някакво притеснение или нещо, като хм.... де да знам да кажем сценична треска. Та това ми е въпроса де, как бихте снимали вие?

Отговори на това съобщение
 Re: Групова снимка...
Автор: Myth   
Дата:   19-03-10 14:08

Допълнение, около 120 човека ще са и залат представлявала нещо, като киносалон.

Отговори на това съобщение
 Re: Групова снимка...
Автор: Davidoff   
Дата:   19-03-10 14:13

Ако са насядали по редовете си прецакан яко :) Отивай виж колко осветление могат да набримчат вътре, че работата сериозна. Ако не може да се разчита на осветление си пиши едни 200-300лв отгоре за наем на такова и пей сърце [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Групова снимка...
Автор: Myth   
Дата:   19-03-10 14:19

Абе аз горе писах, че не трудна задачата, ама не знаех нищо за това каква ще е залата, преди малко ми казаха, че е нещо, като кино и мен това ми хрумна, че нещата стават не толкова лесни, но пък хонорара е определен и няма да платят за допълнително осветеление. Но пък можело ако е хубаво времето да излязат да ги снимам извън залата [smilie24]



Публикацията е редактирана (19-03-10 14:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Групова снимка...
Автор: Davidoff   
Дата:   19-03-10 14:26

Еми той хонорара си е хонорар пък разходите по снимките са друга бира ама... отиди на място и говори с правилния човек за осветлението, направи тестови кадри, ама при това разположение работата отива на ф8 пък туй си е много светлина. Стативче задължително, ако няма да е със импулсно осветление и така...

Отговори на това съобщение
 Re: Групова снимка...
Автор: Myth   
Дата:   19-03-10 14:33

Хм да в крайна сметка и аз така си ги представям нещата, първо, ми хрумна, е нали все пак ще има някакво осветление, на по-отворена бленда и... Ама пък, като се замислих викам си баси, ми то ако ще ги снимам както са по редовете на отворена бленда нъцки, половината на фокус, другата не... не става работата.

Отговори на това съобщение
 Re: Групова снимка...
Автор: i_viper   
Дата:   19-03-10 14:39

Преди няколко години взимах от Студио Бояна осветление под наем. Не си спомням колко вата бяха прожекторите/тугстен (не много), но 4 със стойки, кабеляци и тинтири минтири в кутия, бяха 10-11 евро на ден. Даже филтри ми предложиха хората. Имат по принцип всякакви модели и ватове, и човека беше доста отзивчив.

Имаха сайт, в който имаше и ценова листа, но убии ме не си спомням УРЛ. не знам дали подобно нещо би ти свършило работа, ма имай предвид, че пече като за световно :)

Но наистина, ще е хубаво да погледнеш помещението и ако можеш да осветиш допълнително ...

Дано съм ти бил полезен.

Отговори на това съобщение
 Re: Групова снимка...
Автор: Myth   
Дата:   19-03-10 14:41

Утре ще ида, има възможност да огледам, за съжаление, най-вероятно няма да има възможност за допълнително осветление, но утре ще говоря на място. Полезни сте разбира се. Бе имам и два моноблока, но все си мисля, че няма да свършат работа за толкова огромно помещение.



Публикацията е редактирана (19-03-10 14:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Групова снимка...
Автор: pefoto01   
Дата:   19-03-10 14:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Групова снимка...
Автор: Myth   
Дата:   19-03-10 14:46

Не не е за там, писал съм ти лично [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Групова снимка...
Автор: n1x0n   
Дата:   19-03-10 14:49

Статив не върши работа,нали ще шават..

Да, те тичат обикновено хората на груповите снимки [smilie18]

Myth, ако искаш добре свършена работа - и статив и импулсно осветление...

Отговори на това съобщение
 Re: Групова снимка...
Автор: pefoto01   
Дата:   19-03-10 14:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Групова снимка...
Автор: Davidoff   
Дата:   19-03-10 14:56

Седнали щом са - няма де да бягат :-) Е с моноблоковете по-добре отколкото без, само ако ги ползваш не забравяй да балансираш цветната температура, че ще стане една мацана... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Групова снимка...
Автор: Myth   
Дата:   19-03-10 15:00

[smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Групова снимка...
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   19-03-10 16:50

На мен пък ми стана интересно как на 120 човека ще им се синхронизира мигането, според мен една /трета ще са със затворени очи [smilie5] , хубавото е, че ще са толкова дребни, че няма да им личи [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Групова снимка...
Автор: MarinY   
Дата:   19-03-10 16:54

Ще ми е много интересно да видя резултата от ползване на 2-3 моноблока или светкавици в един киносалон. Имам предвид равномерноста на осветлението по цялата площ. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Групова снимка...
Автор: джъмбо   
Дата:   19-03-10 17:00

и на тоя формат ще се падат по 10 пиксела на човек [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Групова снимка...
Автор: matataupa   
Дата:   19-03-10 17:03

АКо все пак закъсаш за осветление под наем- В Гранда при Алекс. Там нещата са на прилични цени, пък и ще ти обясни човека кое за какво и тн [smilie5]

ДРугият вариант е да извъртиш нещо по- арт- накарай всеки да си вземе по една свещ и преди снимката да я запали и приближи до лицето си.

Няма да е каквото искат, но кой- знае- може и да е по- добре [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Групова снимка...
Автор: foe   
Дата:   19-03-10 17:15

800 people groupshot


Отговори на това съобщение
 Re: Групова снимка...
Автор: jokevcv   
Дата:   19-03-10 18:29

"Светкавицата ти е мощна и я исползвай"

Е колко да е мощна тази светкавица? 120 човека!

От линка на @foe става ясно точно какво трябва да се направи.

Отговори на това съобщение
 Re: Групова снимка...
Автор: мара   
Дата:   19-03-10 21:25

туй със свещите е яко. става и с фенерче
п.п. съжалявам за спама...ама не се сдържах[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Групова снимка...
Автор: tantris   
Дата:   19-03-10 21:27

ГАНГ-БАНГ [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Групова снимка...
Автор: Myth   
Дата:   19-03-10 21:46

Е то без спам не може, за къде без него, нали трябва и да се веселим стига да е в границите на умереното, благодаря на всички. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Групова снимка...
Автор: gen_cho   
Дата:   20-03-10 23:39

Това ми напомня за онази весела петъчна тема за неврохирурга. Но ситуацията всъщност е кофти. Клиентът мрънка "Нямам пари!", професионалните фотографи се дърпат, намира се ентусиаст, който да го направи за малко пари, и в крайна сметка продукт няма, клиентът е недоволен, а на ентусиаста не му достига хонорарът за да има един ден собствено осветление...
Извън тези заядливи мисли, моят съвет е да предвидиш три проблема:
1. Хората от задните редове ще са с глави като топлийки и едва ли ще се разпознаят
2. Ще имаш поне 10 от тези 120, които ще са се скрили зад главите на другите в последния момент
3. Ако таванът не е бял, за да удариш светкавицата нагоре, задните хора ще са тъмни, или пък предните ще са препечени
Ако разрешиш тези три проблема, плюс още един, свързан с поведението на хората по време на снимката, тя ще излезе добре. Това не е невъзможно.
Аз съм снимал 290 души за една конференция, всеки един от тях излезе добре на снимката, а снимането и струваше на клиента 600 лева без ДДС.

Отговори на това съобщение
 Re: Групова снимка...
Автор: holden   
Дата:   21-03-10 00:11

Груповите снимки са като груповия секс: накрая все някой ще излезе незадоволен.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »