Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Въпрос за оптичния зуум
Автор: CanoniO   
Дата:   16-03-10 15:48

Увеличението не се "разбира в случая ъглов обхват." Хората не си слагат очила, за да си променят зрителния ъгъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за оптичния зуум
Автор: vgramatikov   
Дата:   16-03-10 15:50

Чисто експериментално съм убеден ,че от 300мм на 1.5 кроп(450мм приравнено) Ако кропна до 600мм-ова сапунерка(приравнено) ще изкарам много повече детайл от 1.5 кропа.
После дори обещавам да го интерполирам пак до резолюцията на сапунерката и да ги пуснем на печат [smilie10] [smilie18]

Иначе човека мисли правилно.
560мм на сапунерка обезпечава да понапълниш кадъра със птичката примерно.Но това не означава качество в никакъв случай :)
Повечето сапунерки в дългия край фокусирват много бавно,тромави и обективте там са относително доста меки и тъмни(особено за високия шум при сапунерките).Контраста и цветопредавнето в дългия край също са ужасни.
Тоест ще имаш няакъв кадър [smilie8] Който няма да става за нищо освен ако пилето не е припарирано в 12 часа на обяд на плажа и го снимаш със дистанционно от статив [smilie18]

Забележка:
Спортната и Уайлд фотографията са може би типа фотография изискващи най-големи инвестиции за техника.
(не случайно)

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за оптичния зуум
Автор: tofo   
Дата:   16-03-10 15:54

CanoniO, ако човекът беше попитал "каква ще бъде разликата в мащаба на проектирания обект върху фокалната равнина" щеше да си 100% прав.[beer]За новобранец понятията зум, зрителен ъгъл и фок. р-е не са това, което са.



Публикацията е редактирана (16-03-10 15:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за оптичния зуум
Автор: CanoniO   
Дата:   16-03-10 15:57

tofo,
човекът по някакъв свой си начин попита:

Обективът ми 5-100 става ли птичарски обектив, щото 560мм ми звучи много птичарско. Превъзхождам ли оня с ДСЛР и 300мм обектив?



Това е въпроса. Отговори му както намериш за правилно.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за оптичния зуум
Автор: aeobs   
Дата:   16-03-10 15:57

canonio написа:

Това беше въпроса:

втор: MrVenom
Дата: 16-03-10 11:44

Малко бавно схавам, но все ще зацепя :)
Само едно малко ми бяга...
Та дефакто моето максимално теле на "560" от едно и също разстояние до някакъв даден обект примерно 50 метра, ще има ли по-голямо приближение (увеличение) на самия обект от огледално-рефлексен апарат с обектив на 300мм ?
> огледално-рефлексен апарат с обектив на 300мм ?

Него го интересува дали ще има по голямо увеличение на изображението, но е написал погрешно "на самия обект", като така въпроса има съвсем друго значение и ти си му отговорил правилно, само че не на неговия въпрос. Виж на първата страница какво пита.
tofo е изчерпал правилно темата още с петия пост. [beer]



Публикацията е редактирана (16-03-10 16:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за оптичния зуум
Автор: tofo   
Дата:   16-03-10 16:05

pluha е изчерпал правилно темата още с петия пост.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за оптичния зуум
Автор: tvk75   
Дата:   16-03-10 18:00

егати темата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за оптичния зуум
Автор: tofo   
Дата:   16-03-10 18:10

Забелязал съм, че поради елементарни недоразумения постовете могат с лекота да прескочат и хилядарката. Един си мисли, че се говори за едно, другият за друго, а двамата кръстосват шпаги на някакъв странен терен... https://photo-forum.net/joro/emoticons/AvatarSmileyFencing.gif



Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за оптичния зуум
Автор: MrVenom   
Дата:   16-03-10 18:26

Добре де, вече се обърках.
pd e хванал идеята ми.
Като изключим качеството на снимките, които прилагам - мисълта ми е такава
тази снимка съм е снимал на макс телефото при мен
https://photo-forum.net/i/1085154


ако до мен бе седял някой с професионален апарат и обектив на 300мм, щеше ли да излезе така примерно

https://photo-forum.net/i/1275722


тук говоря за целият размер на изображението не кроп.

Иначе да може да се изразявам лошо във въпросите ми, но нали все пак това е целта да се науча [smilie3]

Това, което ме подтикна да си задам въпроса е снимките на птиците. При мен се получават понякога "приемливи" по моите стандарти кадри, но се чудя ако си купя втора ръка дслр и обектив ще получа ли повече приближение. Сега говоря само за приближението, знам че с дслр качеството е несравнимо спрямо сапунката.
[smilie5]

Ако пак бъркам нещо да ме извинявате [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за оптичния зуум
Автор: MrVenom   
Дата:   16-03-10 18:28

@ tofo

ще вземе да стане като темата на Vnvas DSLR vs. Сапунер - Дискусия
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за оптичния зуум
Автор: tofo   
Дата:   16-03-10 18:31

тук говоря за целият размер на изображението не кроп.
Ей тук май бъркаш. Какво имаш предвид под кроп.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за оптичния зуум
Автор: tofo   
Дата:   16-03-10 18:43

Глей ся. Пример- снимаш си на 100/560мм. екв/. Имаш малка матричка. Пилето се е разположило върху цялата. Тоя до тебе е с 300мм., но тъй като лайката е голяма по площ, пернатото не я заема цялата, въпреки, че е по-голяма заради по- дългия обектив. Когато сравняваш двата кадъра /при еднакъв размер/ на дисплея или отпечатаната снимка, твоето пиле ще е по-голямо, щото е заело цялата фотка. Ръйш? [beer]

А иначе с ДСЛР приближение ще получиш от съвсем друга посока. Качеството на снимката с хубав обектив ще ти позволи да я кропнеш, като в краен резултат качеството ще е дори по-добро. Повече четене и питаш само ако има нещо неясно му е майката.



Публикацията е редактирана (16-03-10 18:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за оптичния зуум
Автор: tvk75   
Дата:   16-03-10 18:44

ей сега ще стане сложно [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за оптичния зуум
Автор: gam3ra   
Дата:   16-03-10 18:52

Вие още малко ще кажете, че ако снимате със 100мм обектив на фулфрейм (5D/D700) ще изкарате същия детайл на турбосапунера с 560мм (приравнени) след кроп [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за оптичния зуум
Автор: MrVenom   
Дата:   16-03-10 18:52

@ tofo

Да това ми беше идеята. Май схванах.

И ако направя кроп ( по мое му да изрежа ) на част от снимката от лайката птичето ще стане пак по-голямо (примерно колкото от сапунерката), само че в случая качеството ще говори [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за оптичния зуум
Автор: tofo   
Дата:   16-03-10 18:56

Схванал си.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за оптичния зуум
Автор: tvk75   
Дата:   16-03-10 19:01

само 90 поста бяха нужни :) Дори аз почнах да схващам. Дано има продължение [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за оптичния зуум
Автор: Mixmike   
Дата:   16-03-10 19:03

Вие още малко ще кажете, че ако снимате със 100мм обектив на фулфрейм (5D/D700) ще изкарате същия детайл на турбосапунера с 560мм (приравнени) след кроп

Мдам, казвам!
Само дето ще снимам със 135мм, че нямам 100[smilie10] [smilie5][ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за оптичния зуум
Автор: gam3ra   
Дата:   16-03-10 19:05

Mixmike - това няма как да се получи, надявам се да не говориш сериозно. Дори да си с 21MP звер и да го напълниш с детайл.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за оптичния зуум
Автор: tvk75   
Дата:   16-03-10 19:14

а с 60MP няма ли да стане [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за оптичния зуум
Автор: Mixmike   
Дата:   16-03-10 19:23

21мп звер
Като гледам с какви фотографски термини характеризираш 5д2, се уверявам, че едва ли си снимал с него, камо ли със 135L, камо ли да си разглеждал RAW файл в детайли.
Твърдението ти е повече в сферата на "оная вечер един ми каза пред блока", отколкото на реални впечатления.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за оптичния зуум
Автор: gam3ra   
Дата:   16-03-10 19:47

Ами ще се радвам да видя 560мм екв. кроп от тази (или подобна) DSLR система. Някак си фантастична звучи тази приказка.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за оптичния зуум
Автор: vgramatikov   
Дата:   16-03-10 19:50

Че той сапунера няма никакъв детайл [smilie18]
Реално предимство имат апц-с матриците преад ФФ камерите.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за оптичния зуум
Автор: gam3ra   
Дата:   16-03-10 19:58

Добре, дай 560мм екв. кроп от кропка с най-острия 85мм обектив [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за оптичния зуум
Автор: vgramatikov   
Дата:   16-03-10 19:59

еее 85мм е малко. мога да ти дам 560мм кроп от 300мм :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »