Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Пак задигната техника....
Автор: cicomanco   
Дата:   15-03-10 23:50

....Обектив Никон 14-24/2,8. Практически нов! На мой клиент е , който в момента е извън ковата си и пиша вместо него.Липсва предната капачка на обектива , тъй като е останала в чантата при издърпването му.
Ако някому бъде предложен подобен и има колегиално отношение , нека се свърже с мен на 0897560718 - Дамян , за да извием заедно крадливото вратленце на мизерника![smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак задигната техника....
Автор: Amigo   
Дата:   16-03-10 03:29

как са го откраднали бе, дръпнали са му чантата ли или какво?! [smilie9] [smilie23]



Публикацията е редактирана (16-03-10 03:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Пак задигната техника....
Автор: holden   
Дата:   16-03-10 07:09

Внимавайте с това извиване на вратлета. Най-вероятно ще извиете вратлето на някой студент дето са му казали да занесе този пакет на това място и да вземе едни пари и да ги донесе на някоя бабичка, която ще ги занесе на крадеца.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак задигната техника....
Автор: fotorafi   
Дата:   16-03-10 08:17

Да не предизвикваме крадците! НЕ ОСТАВЯЙТЕ ФОТОГРАФСКА ТЕХНИКА В КОЛИТЕ!НЕ НОСЕТЕ ПРЕДИЗВИКАТЕЛНИ ФОТОГРАФСКИ ЧАНТИ! Замислям се дали да не носим лютиви спрейове или газови пистолети...живеем в крадлива и бандитска държава...[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак задигната техника....
Автор: джъмбо   
Дата:   16-03-10 08:25

какво значи предизвикателни фотографски чанти?!?!?!?

по-скоро си затваряйте чантата след всяко вадене на техника защото масово гледам полуотворени чанти

Отговори на това съобщение
 Re: Пак задигната техника....
Автор: thomas   
Дата:   16-03-10 08:27

Всички държави могат да се окажат бандитски, ако не внимаваш изобщо. Гледах филм за добре организирани джебчийски банди в лондонското метро. Показваха записи от камери, хората действат наистина твърде комплексно, за да може да се защити от тях един човек, на който не му е в главата специално този риск. В един парк в Барселона пък една позната фотографка я бяха влачили за раницата двама марокански тийнове, докато опитвали да й я свалят от гърба, накрая си тръгнали само с един чисто нов и много ценен за времето си EOS-5D. А съвсем наскоро, пак там, за малко ни се размина изваждане на някой обектив от чанта в метрото - просто моя позната усети отварянето на ципа на чантата през рамото си и това ги спря. Та какво ли остава за това да си оставиш някъде техниката без пряко наблюдение. Вариантите са два: или ходиш компактно с колкото се може по-малко техника със себе си, или ползваш шерп-придружител, който да се грижи за аксесоарите ти. Или те крадат, разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак задигната техника....
Автор: next_time   
Дата:   16-03-10 08:30

Кога е станало

Отговори на това съобщение
 Re: Пак задигната техника....
Автор: rusinov   
Дата:   16-03-10 08:33

Тцтцтцтцт айде стига бе [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак задигната техника....
Автор: rusinov   
Дата:   16-03-10 08:36

Къде е станало [smilie9] [smilie9] [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак задигната техника....
Автор: digitalgab   
Дата:   16-03-10 08:37

Ами трябва да има малко осъзнаване, и техниката трябва да я имаш все пак за нещо освен за килограми, кат си тръгнал с пълна чанта, това все едно е като обявление "тръгнал съм с 10-15,000 в чантата, какъв кеф!"

Отговори на това съобщение
 Re: Пак задигната техника....
Автор: rusinov   
Дата:   16-03-10 08:41

Айде стига бе! Постоянно да си мислиш техниката, да не снимаш, а все да гледаш да не си си оставил отворен ципа, да не личи това, да не личи онова! Къде живеем [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] да събираш пари с години и да си увеличаваш техниката, а накрая някой недоносляк, незаслужаващ да живее изобщо да ти я измъкне под носа и да те върне в първи клас!!! *би му майката!!!![smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак задигната техника....
Автор: джъмбо   
Дата:   16-03-10 08:47

значи техниката се пази.... крадци има винаги и от теб зависи да ги изкушаваш малко...

по тази логика: аз искам да си се кефя как карам колата... това че я заключвам и махам панела на касетофона ме натоварва и ме лишава от удоволствието от карането

както казах не случайно гледам доста полуотворени чанти...

като се разхождах в Барселона даже си носех раницата на гърдите защото там свирепо джобят.... в пъти повече от тук

Отговори на това съобщение
 Re: Пак задигната техника....
Автор: rusinov   
Дата:   16-03-10 08:51

Не зная как джобат в Бърселона, знам само, че това е не знам коя подред тема във форума за открадната техника! [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак задигната техника....
Автор: danny_falin   
Дата:   16-03-10 09:08

офф а още колко ще има такива

Отговори на това съобщение
 Re: Пак задигната техника....
Автор: cicomanco   
Дата:   16-03-10 09:21

Въпросът е и къде по дяволите отива тази техника!!! Не са апарати и обективи дето не бият на очи....
Явно и сред фотографите си има бая айдуци.....
Едно време на Веско от фотото на Македония наркоман открадна служебния ОМ-1 с 35-135 зуйко. Предложиха ми го още същия ден , но при капанчето което направихме с полицаите се установи че някой е предупредил наркоманчето!
В много от случаите "колегиалност" кореспондира пряко с "облагодетелсване"[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак задигната техника....
Автор: thomas   
Дата:   16-03-10 09:33

@cicomanco
Като си купуваш нещо от eBay, питаш ли дали е откраднато? Гледаш да е на приятна цена на първо място, нали така? Е, надявам се това да отговаря на въпроса къде отива всичката тази техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак задигната техника....
Автор: джъмбо   
Дата:   16-03-10 09:35

мда с тези свободни граници едва ли някой рискува да продава тук.... освен ако не е мега тъп... твърди се че има канал за сърбия и македония

Отговори на това съобщение
 Re: Пак задигната техника....
Автор: SLR   
Дата:   16-03-10 09:35

Крадците правят това, което правиме и ние когато отиваме на работа, само че с обратен знак.
Ако вие виждате в нещо изгодна сделка, крадците виждат във нашите небрежно отворени или оставени чанти същото.

Покритото мляко котката не го яде, така че просто си пазете нещата....
....което не пречи да претрепеш някой ако го хванеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак задигната техника....
Автор: whipmaster   
Дата:   16-03-10 09:49

Не е само Ибей. Голяма част от откраднатата техника се продава на битаци в западна(ла) Европа.
Конкретно във Виена, събота сутрин, на Нашмаркт има як битак.
Повечето от продавачите са сръбски и унгарски цигани.
Виждал съм и скъпи обективи скатани под масите, които се вадят при запитване.Отгоре слагат стари ръчнофокусни или филмови тела, като знак за минаващите, че се продава и фотографска техника.[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Пак задигната техника....
Автор: redgy   
Дата:   16-03-10 11:41

Сега покрай тая мизерия около кризата, очаквайте бум на кражбите. Никога не си мислете, че за 10 минути оставена раница с техника в багажника на колата е напълно безопасно, и че няма как някой да я отмъкне!!![smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак задигната техника....
Автор: Amigo   
Дата:   16-03-10 11:42

Повсеместни Крумови закони му е майката. [smilie9] То като полиция, следствени органи и прокуратура не си гледат работата, какво можем да очакваме?! В Брус Ли ли трябв да се превръщаме, да наемаме по няколко бодигарда или какво?! [cool] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак задигната техника....
Автор: digitalgab   
Дата:   16-03-10 12:32

Оставил 10 000 в багажника на колата? Колко ли струва самата кола тогава?

Отговори на това съобщение
 Re: Пак задигната техника....
Автор: Amigo   
Дата:   16-03-10 12:40

digitalgab написа:

> Оставил 10 000 в багажника на колата? Колко ли струва самата
> кола тогава?



не е нужно да кара човек скъпа кола, за да има скъпа техника [cool] някой може да са предпочели да си купят повече фото, а да си карат бракмата [cool] [smilie8] важното е, че човек не може да разчита на съответните органи да си вършат работата - това е [cool] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак задигната техника....
Автор: digitalgab   
Дата:   16-03-10 12:58

Ами като е тъй, да си носи чантата у в ръката, а да остави бракмата да я крадат!

Отговори на това съобщение
 Re: Пак задигната техника....
Автор: redgy   
Дата:   16-03-10 13:37

То ако са само 10 000 лева в раницата, пак бива. Аз като направих сметка на моята раница, то излиза към 38 000 лева. Вярно, тежи ми доста като я нося на гърба, но няма да ми е по-леко ако остана без нея![smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »