Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Странни петна .........
Автор: viliko   
Дата:   14-03-10 03:37

[smile]
Здравейте !
При разглеждане на снимките ми установих петна в горния ляв ъгъл едно по голямо и едно по малко , на тази снимка се виждат добре на фона на небето -

https://photo-forum.net/i/1274412

Има ги и при трите обектива с които съм снимал на едно и също място,така че предполагам не е от тях [smilie11]
Тялото е почти ново Сони А330 в гаранция!

Някакви идеи за проблема и решаването му ??[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Странни петна .........
Автор: tantris   
Дата:   14-03-10 03:47

Прашинка върху матрицата. Като станат повече или си купи кит за чистене на матрици, или го дай на сервиз да свършат тази работа.
При снимане на по-затворени бленди, петната са по-видими. Когато са малко на брой се чистят лесно с коректор туул-а на фотошоп.

Отговори на това съобщение
 Re: Странни петна .........
Автор: viliko   
Дата:   14-03-10 04:07

[smilie11]
Ами значи трябва да са ЗАВОДСКИ прашинки защото ги забелязах и на първите няколко кадъра от магазина ...
А не са ли големи за прашинки ??


Отговори на това съобщение
 Re: Странни петна .........
Автор: neuromancer   
Дата:   14-03-10 04:34

Не са големи, просто не са на фокус
Дали са заводски или не е все тая, прах винаги влиза, като сменяш обективи например. Предполагам си забелязал колко прах има във въздуха.

Отговори на това съобщение
 Re: Странни петна .........
Автор: next_time   
Дата:   14-03-10 07:41

В магазина апарата е отварян да му се сложи обектив за да сниаш, а най-вероятно е пробван не само от теб.Просто се примири че праха по матрицата е част от дискомфорта които ще имаш докато снимаш със сменяема оптика.Ако не ти харесва - сапунер или минаваш на филм[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Странни петна .........
Автор: volenE   
Дата:   14-03-10 11:39

Пробвай с духалка да ги издухаш.
(но без да докосваш матрицата или огледалото)
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Странни петна .........
Автор: jivkojj   
Дата:   14-03-10 11:42

И аз имах подобни и на същото място на стария ми Д40.
Аз предполагам че при мен бяха пръски смазка от затвора. Не си играх да ги махам обаче.

Отговори на това съобщение
 Re: Странни петна .........
Автор: mugen   
Дата:   14-03-10 11:59

по-горното продълговато петно не прилича много на прашнинка,
но най-добре да пробваш първо с духалка.
Може да се махнат.
Аз имам 2-3 петна на моя, които духалката не ги помръдва например... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Странни петна .........
Автор: vnvas   
Дата:   14-03-10 12:17

Чиста прашинка - ГАРАНЦИЯ. Това е едно от нещата които не ми харесват в DSLR-ите. Затова въобще не сменям обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Странни петна .........
Автор: viliko   
Дата:   14-03-10 13:14

[smile]
Благодаря за отзивите , дано е прашинки,че си помислих да не е дефектна матрицата.
Утре ще го занеса за почистване,нямам все още духалка !!!
Да препоръчате свестен сервиз в Пловдив [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Странни петна .........
Автор: sdry   
Дата:   04-04-10 20:28

Аз имам същия проблем с апарат Сони А 300, който е в гаранция. При снимки на чисто синьо небе и бленда над 18 и ниска скорост са най-ясни - две-три петна в горния ляв ъгъл.
Въпросът ми е - да го занеса ли там, откъдето го взех или да отида на някой др. сервиз, който ми е по-наблизо?
А мога ли аз самата да ги махна?


Също-къде във Варна или Пловдив има добър сервиз



Публикацията е редактирана (04-04-10 20:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Странни петна .........
Автор: vnvas   
Дата:   04-04-10 22:27

@sdry - абсолютно не си струва да се занимаваш с тях, снимай си така - не ти пречат. За какво да ги махат в сервиза като още на следващият ден може пак да ти се лепнат.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Странни петна .........
Автор: sdry   
Дата:   04-04-10 23:34

vnvas, по принцип си прав,ама гадно се получава като се снима с мн затворена бленда, както и ако снимам нещо светло или на светъл фон. Излиза като мазно петно... Абе, не си е работа... Не ми харесва да се ограничавам в пълните функции на апарата...

Та, ако някой,все пак, знае добър сервиз за Сони във Варна или Пловдив,да драсне [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Странни петна .........
Автор: mitakabus   
Дата:   05-04-10 07:51

В павилиона продават едни комплекти за почистване на матрицата + отделно една духалка. Комплекта с течността и 4 "шпакли" / така им викам - плоски с някакъв микрофибър отпред/ е около 40лв. И аз много се чудих ам аси взех един! Върши чудеса. Само да не объркате модела и апарата , че са според филтъра на матрицата с различен флуид за почистване! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »