Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Aperture 3 - дисторсия
Автор: Muadib   
Дата:   08-03-10 10:34

Привет!

Честит 8 март на дамите!

Снимам с Никон тяло и обективи. Иска ми се да използвам една или максимум две програми за обработка на снимки. Фотографията ми е хоби, а не професия. Една от възможностите е Aperture 3.0 на APPLE. Имам снимки които са заснети със Nikkor 18-200 VR или Nikkor 16-85 VR. Съответно в широкия край се получават оптични изкривявания - дисторсия. Във въпросната програма и документацията която може да се свали от саита на APPLE никъде не намерих как се корегира дисторсия. Има ли такива възможности програмата или трябва да търся друго решение? Видях в интернет, че има plug-ins програми, които имат такива възможности. Тези които имат опит с въпросната програма и съответните допълнения необходими за решаване на въпросния проблем бих помолил за съдействие. Достатъчно е само да посочите източник на информация. Погледнах дали мога да ползвам Capture NX 2. Там има друга изненада:
Please note: Capture NX 2 is not compatible with the Case Sensitive or Case Sensitive, Journaled disk formats.
Предварително благодаря!


Отговори на това съобщение
 Re: Aperture 3 - дисторсия
Автор: atrifonov   
Дата:   08-03-10 10:39

еми пробвай с Photoshop

Отговори на това съобщение
 Re: Aperture 3 - дисторсия
Автор: diver   
Дата:   08-03-10 11:03

Capture NX 2-коригира всичко, което можеш и не можеш да направиш с Nikon![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Aperture 3 - дисторсия
Автор: taricate   
Дата:   08-03-10 11:40

При мен Capture NX2 2.2.0 работи идеално на "вируален" SNOW LEOPARD под Linux.
Само не иска да се ъпдейтва, но работи перфектно [smilie3]

Все пак хвърли един поглед тук:
http://nikoneurope-bg.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/45016

Отговори на това съобщение
 Re: Aperture 3 - дисторсия
Автор: b00m   
Дата:   08-03-10 12:01

taricate,
Би ли споделил на каква машина работи перфектно, какво ползваш за виртуализация, колко рам заделяш за Леопарда? Capture NX 2 е доста тежко и бавно приложение и при мен работи зле и без виртуализация.

Отговори на това съобщение
 Re: Aperture 3 - дисторсия
Автор: taricate   
Дата:   08-03-10 12:10

Машината е "сбирщайн" [smilie3]
AMD Phenom 550 / 4 RAM / АТI 4670 дъно MSI (не ми се рови кой точно модел беше, но е AM3)

Казвам работи перфектно, понеже имам и един Win7 и не виждам осезаема разлика (може би една идея по-бързо работи под Win).Бавничка е когато се заиграеш доста с някои снимки, НО никакви проблеми със стабилността нямам !

Заделил съм като цяло 2,2 ГБ памет за виртуалната машина.
Това е [beer]

ПП: Забравих - ТРЯБВА да се изключи композитния десктоп мениджър (при мен е Compiz), защото тогава става тегава работата и има проблеми със шрифтовете на менюто.
Спираш мениджъра и всичко е ОК [smilie24]



Публикацията е редактирана (08-03-10 12:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Aperture 3 - дисторсия
Автор: mike74   
Дата:   08-03-10 12:17

@taricate, а с каква виртуална машина? VirtualBox, XEN Hipervisor, VMWare??
Интересно ми е че от доста време се опитавам и аз да подкарам ама нещо не мога да се преборя [smilie2]
Сподели малко инфо, ако не е проблем [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Aperture 3 - дисторсия
Автор: taricate   
Дата:   08-03-10 12:36

Virtual Box с OSE драйвър - зареждам го, но преди това съм спрял "sudo /etc/init.d/kvm stop" понеже когато kvm работи не могат да се стартират Аdd-Ons на VirtualBox-a и може би затова имаш проблеми.
Освен това май kvm си добавя системни юзъри трябва и те да се махнат или да си добавиш твоя юзър към групата с
"sudo adduser xxxx libvirtd" (ххх = твоя юзър)
Съветвам да прочетеш по форумите на Убунту (аз съм с LinuxMint) - има доста информация по въпроса.
Сега смятам да пробвам CaptureNX 2 директно през wine,понеже видях, че в новата версия му са добавени някои от процесите на Microsoft като нативни и мисля, че ще тръгне безпроблемно.

Ей тука има нещо подобно на моето описание - просто е малко по-различно но логиката е същата:
http://whatan00b.com/installing-virtualbox-ose-on-ubuntu-8-04




Публикацията е редактирана (08-03-10 12:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Aperture 3 - дисторсия
Автор: jivkojj   
Дата:   08-03-10 13:11

Няма да тръгне с wine, основно заради .net. Мъчил съм го и него и Sony Vegas и не се получава. Може би ако кръстосат wine с mono, може да се получи.

А от някъде мога ли да изтегля готов имидж за VirtualBox със снежен леопард да пробвам как е?

Отговори на това съобщение
 Re: Aperture 3 - дисторсия
Автор: taricate   
Дата:   08-03-10 13:49

Sony Vegas и Forge тръгват... ама много играчка искаше.[smilie2]
Сега четох, че новата версия на wine има подобрени точно .net библиотеки и с малко "трикове" може и да се получи.
При CaptureNX проблема е с директХ библиотеките и "оригиналния" NEF- декодер, който е под формата на библиотека също, но явно е писан САМО за MS®Windows® [smilie3] и си търси под-библиотечки разни...
A за готов пакет на VirtualBox и SnowLeopard - не съм се интересувал, но би трябвало да има компилирани.

Отговори на това съобщение
 Re: Aperture 3 - дисторсия
Автор: dau   
Дата:   08-03-10 14:00

jivkojj интересно откъде да изтеглиш имидж за ос, която се плаща, не е fedora img примерно [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Aperture 3 - дисторсия
Автор: taricate   
Дата:   08-03-10 14:08

dau, [smilie24]
възможно е по принцип, НО е мнооого относително да се прекомпилира предварително (като инсталация), тъй като ще има разлики още на ниво permissions , да не говорим за драйвърите/модулите които трябва да се заредят.

Иначе на всички, които ползват GNU Linux-ХХХ дистрибуции препоръчвам да си инсталират dcraw пакета/софтуер - много добри резултати и работят перфектно!
Особено с никонски NEF-ове [smilie24]

ПП: Май много се отклонихме от темата [smilie3]
[beer]



Публикацията е редактирана (08-03-10 14:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Aperture 3 - дисторсия
Автор: mike74   
Дата:   08-03-10 14:46

taricate, мерси за инфото ще го пробвам [smilie24] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »