Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Някой има ли проблеми с Front/Back focus на...
Автор: J.J.R.   
Дата:   06-03-10 13:48

Малко размишления, то е ясно че все е сензор за фокуса, и вероятно няма значение дали зад обектива седи матрица или филм, но се чудя някой (реално в практиката си)имал ли е проблеми с фронт/бек фокус при разни обективи, когато ги е ползвал конкретно с филмовите тела на Никон (Ф801, Ф90,Ф70,Ф5 и тн), или това са по-скоро съвременни неволи.
Питам, защото имам Ф70, и когато му сложа Никкорският 50 1.8Д и кове, а при най-малки отклонения ми показва във визьора със стрелки че не е на фокус в момента и го търси или има фронт/бек фокус и да се отдалеча. Същият обектив на Д90 не кове така добре, или заковава но не мн точно сякаш.
Та оттам, проблеми с фокуса при сигмите, дали се срещат и старите филмови тела. Примерно ако с цифровото тяло има отклонения, като го сложиш на някое старо Ф90 примерно и да си кове. Незнам, някой пробвал ли е такава комбинация. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли проблеми с Front/Back focus на...
Автор: tantris   
Дата:   06-03-10 14:02

Колко да кове? Сравнявал ли си после резултатите от единия и другия апарат?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли проблеми с Front/Back focus на...
Автор: J.J.R.   
Дата:   06-03-10 14:10

Дам, но и във визьора се вижда мн ясно. Мисълта ми не е че имам проблеми с фокуса, мисълта ми е че Ф70, който имам, може 1 точка да има, но колкото и да се мъчиш да го излъжеш си фаща фокуса, и ясно се вижда във визьора когато има отклонения, при Д90 снимките са ок, но там по-често има моменти когато фокуса не е ковнал, и лицето примерно е леко извън фокус.

Като цяло мисълта ми е, както често някой има проблеми с фокуса на цифрово тяло, дали същото нещо го е имал в някое филмово.

Общо взето споделяне на опит. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли проблеми с Front/Back focus на...
Автор: imitev   
Дата:   06-03-10 15:11

Това с никон не може да се случи!

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли проблеми с Front/Back focus на...
Автор: J.J.R.   
Дата:   06-03-10 19:31

Не бе, сериозно питам. Никой ли снимал от едно време с филмовите никони, не е имал проблеми с разни обективи, даващи отклонения? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли проблеми с Front/Back focus на...
Автор: hotsnail   
Дата:   06-03-10 20:37

Ти сериозно ли не знаеш 4-те закона на фотографията?

1. Никон няма проблеми с нищо освен фотографа

2. Никон няма проблеми с фокуса - фотографа явно е некадърен

3. Ако мислиш че имаш проблем с фокуса или друга функция на кой да е никон погледни горните.

4. ако имаш проблеми виж първия закон

Ако не ми вярваш питай Alex-dan, CyberGene и много други фенове на маркат. Видно е от пписанието ти че не знаеш как да ползваш апарата.

А простите хора дето не можем да разберем как да ползваме правилно никон снимаме със ...сони или пентакс или канон или някоя друга презряна марка за лайци [beer]

А Д90 няма как да има проблем с фокуса. Това е най-якия апарат правен някога. По-скоро константата на планк се е вдигнала за амлко при теб и обекта заради това се размазал - неопределнеост му викат.

А може би си снимал макро а? - някой електронен облак около атом водород? там е нормално да се размаже малко картината.



Публикацията е редактирана (06-03-10 20:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли проблеми с Front/Back focus на...
Автор: pmartinov   
Дата:   06-03-10 20:49

J.J.R.

Дай снимки от статив с Front/Back focus

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли проблеми с Front/Back focus на...
Автор: jivkojj   
Дата:   06-03-10 20:50

hotsnail забрави да кажеш за ултра-сложните менюта на никон [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли проблеми с Front/Back focus на...
Автор: джъмбо   
Дата:   06-03-10 20:55

мда тези дето нямат никон и гроздето им е кисело си докарват и свръх производство на жлъчен сок и от там са все в завистливо настроение [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли проблеми с Front/Back focus на...
Автор: bozata   
Дата:   06-03-10 20:58

Na web sita na B&H (bhphotovideo.com) ima mnogo interesni prezentacii. Otidi na video foruma im i nameri prezentaciata na Canon za auto focus systemite (da, znam che e konkurenciata, no principite sa syshtite).
Problemite koito imash ne sa svyrzani s film vs. digital a sa universalni za auto focus systemite. Vsyshnost, s filmovite aparati imahme dosta poveche problemi, technicata sega e po-naprednala. Kato vidish presentaciata shte razberesh zashto obektivite imat znachenie, kak tochno raboti auto focus, kakvi sa mu limitations.
A za front/back focus ima mnogo prost test (syshto e posochen v prezentaciata). Poniakoga problemyt ne e vyv focusa, a v dylbochinata na focusa (Depth Of Field, DOF). Za 50 1.8 tova e tvyrde vyzmozhno. Vyzh tozi online calculator na DOF http://www.dofmaster.com/dofjs.html

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли проблеми с Front/Back focus на...
Автор: minolta9   
Дата:   06-03-10 21:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли проблеми с Front/Back focus на...
Автор: hotsnail   
Дата:   06-03-10 21:23

Хайде кажете къде е сервза за никон стига се потихте тайно

Казват че успяват да калибират фокус

Ама не ги знам де са да пмогна на човека

J.J.R. ако искаш да ти разкажа как се тества фокуса. ние с презрените марки и това знаем -нищо че първия сайт за тестване на фокуса е направен зарад д70

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли проблеми с Front/Back focus на...
Автор: Тед   
Дата:   06-03-10 21:43

J.J.R. не си само ти ... и на Д700 същите бози:
Nikon supernatural AF system :)
Прочети как си поплакват никонските юзери по филмовите АФ тела [smilie21]
Мартинката и да се пъне..се тая..АФ си му е 50/50.[smilie25]

Имаш ли филтър на лещата -- АФ го ...



Публикацията е редактирана (06-03-10 21:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли проблеми с Front/Back focus на...
Автор: J.J.R.   
Дата:   07-03-10 00:19

Не бе хора, не се изразявам правилно ли, или незнам. Нямам проблеми с фокус, не се оплаквам от нищо, не търся съвет за нищо, разсъждавам на глас за неща от типа - "купих си сигма еди каква си сложих я на д300 и има проблеми, пратих я да я калибрират" и тн неща с другите цифрови тела, другите обективи като тамрони, нещо които са реалност в момента, и явно неизбежни. Но от няколко години чета форума, и не съм чули никой да каже имам проблем с Ф5 и еди кой си обектив, или Ф90 и тамрон еди кой си. Просто знам че има хора които дълго време са снимали с филмови АФ никони, и се чудя някой имал ли е проблеми с фронт / бек фокуса при разните сигми, тамрони, че и съвременни никкори.

Иначе относно Д90, и 50мм 1.8, АФД значително по добре се представя на иначе по-бавното като фокус тяло Ф70. Обмислям евтина сигмичка светлосила към 28мм, и се чудя кво мога да очаквам като я бодна на Ф70, дали пак ще трябва калибрация.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли проблеми с Front/Back focus на...
Автор: pmartinov   
Дата:   07-03-10 00:22

Това никой не може да ти каже :)


Дали ще имаш проблем :)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли проблеми с Front/Back focus на...
Автор: J.J.R.   
Дата:   07-03-10 00:40

Ок, по-просто. Някой някога има ли е проблеми с филмово тяло и фронт бек фокус и да го е носил за калибрация някъде. [smilie5]

Въпроса звучи тъпо, но имам чувството че и бутилка от пепси да му завъртя на тва Ф70 и пак ще покаже кога е на фокус и кога не е. [smilie5]



Публикацията е редактирана (07-03-10 00:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли проблеми с Front/Back focus на...
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   07-03-10 12:24

hotsnail написа:

> Ти сериозно ли не знаеш 4-те закона на фотографията?
>
> 1. Никон няма проблеми с нищо освен фотографа
>
> 2. Никон няма проблеми с фокуса - фотографа явно е некадърен
>
> 3. Ако мислиш че имаш проблем с фокуса или друга функция на кой
> да е никон погледни горните.
>
> 4. ако имаш проблеми виж първия закон
>
> Ако не ми вярваш питай Alex-dan, CyberGene и много други фенове
> на маркат. Видно е от пписанието ти че не знаеш как да ползваш
> апарата.
>
> А простите хора дето не можем да разберем как да ползваме
> правилно никон снимаме със ...сони или пентакс или канон или
> някоя друга презряна марка за лайци [beer]
>
> А Д90 няма как да има проблем с фокуса. Това е най-якия апарат
> правен някога. По-скоро константата на планк се е вдигнала за
> амлко при теб и обекта заради това се размазал - неопределнеост
> му викат.
>
> А може би си снимал макро а? - някой електронен облак около
> атом водород? там е нормално да се размаже малко картината.
>

>
> Публикацията е редактирана (06-03-10 20:45)

Съчувствам ти. Дори не си видял, че става дума за филмови тела. [ezik]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »