Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 фото конкурс Canon
Автор: kadar   
Дата:   05-03-10 11:33

Какво стана с конкурса ? Мисля снощи беше награждването ?

Отговори на това съобщение
 Re: фото конкурс Canon
Автор: asahi   
Дата:   05-03-10 11:35

Тотално слаб отзвук.

Отговори на това съобщение
 Re: фото конкурс Canon
Автор: Shmidt   
Дата:   05-03-10 11:37





Публикацията е редактирана (05-03-10 11:57)

Отговори на това съобщение
 Re: фото конкурс Canon
Автор: dessisslawa   
Дата:   05-03-10 11:49

Гледах по новините репортаж за конкурса. Имаше много бодри снимки на Бат Бойко с малки дечица. Не знам защо, но навяваха спомен за едни други снимки отпреди 60-70 години.

Отговори на това съобщение
 Re: фото конкурс Canon
Автор: boxer   
Дата:   05-03-10 12:23

На изложбата бяха показани много снимки от минали години. Има една цяла зала със снимки от предишни години.
Авторите не са питани за съгласието им, дори не са уведомени.
Смятате ли че това е редно да се прави от Канон? Някои може през годините да са си променили отношението към организаторите и конкурса :-)

Миналата година пък Фотографска Академия направиха изложба със стари кадри и издадоха албум, който се продава по 25 лева. Авторите отново бяха са попитани, дали са съгласни снимките им да се употребяват по този начин. Да не говорим че не получиха авторски бройки от албума.

Смятате ли че е редно да се постъпва по този начин - пращаш снимка за конкретна изложба, а след това я виждаш на друга и накрая в комерсиален проект.



Публикацията е редактирана (05-03-10 12:24)

Отговори на това съобщение
 Re: фото конкурс Canon
Автор: boni   
Дата:   05-03-10 12:32

В тоя албум на ФА, дето се продава, се оказа че и аз имам 2 снимки. Никой не ми се е обадил, нито да ми иска разрешение, нито да ми предложи поне една бройка като на автор.
Когато нещо се продава е редно най-малкото да бъде взето разрешение от авторите.
Когато се пускат някакви стари снимки в изложба е редно най-малкото авторите да бъдат уведомени.
Ако ние си бяхме позволили подобно нещо, щяха да ни "разкъсат" форумците....

Отговори на това съобщение
 Re: фото конкурс Canon
Автор: Frida   
Дата:   05-03-10 12:36

Доста по-малко народ имаше вчера в сравнение с предишни години.

Колебая се да злорадствам ли, че доста има да се дяла като организация и всичко останало или да ми е мъчно, че запада едно от малкото големи фотографски събития на България.

Отговори на това съобщение
 Re: фото конкурс Canon
Автор: doktora   
Дата:   05-03-10 12:40

Да,много им куца в организацията и пазарните отношения с авторите,които пратят свои материали.Има нещо подмолно и аз затова не отидох на откриването,въпреки че имам снимка в изложбата.Това ми беше за последно,ако не променят отношението си.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: фото конкурс Canon
Автор: volenE   
Дата:   05-03-10 13:05

Е няма ли поне един човек да каже нещо позитивно за изложбата? Или поне за "Канон България"?
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: фото конкурс Canon
Автор: dau   
Дата:   05-03-10 13:37

boni със сигурност ще ви линчуват, според мен и пред парламента ще ви разпнат [smilie18] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: фото конкурс Canon
Автор: ivanushka   
Дата:   05-03-10 14:25

Решението на журито ще бъде обявено при откриване на изложбата и публикувано в интернет страницата на Canon Bulgaria (www.canon.bg).

Това е част от поканата за участие в конкурса.До момента аз никъде не откривам нещо публикувано освен формуляра за участие.Ако някой открие нещо нека сигнализира.Все пак заради чаша вино , както пише в поканата не си струва човек да пътува 350 км до София.


Отговори на това съобщение
 Re: фото конкурс Canon
Автор: kadar   
Дата:   05-03-10 14:37

или 550 км. ....................

Отговори на това съобщение
 Re: фото конкурс Canon
Автор: ikiv1987   
Дата:   05-03-10 15:06

kofti izlojba

Отговори на това съобщение
 Re: фото конкурс Canon
Автор: flipbeat   
Дата:   06-03-10 01:19

моето мнение за наградите е, че журито просто много обича риба :).
Номинации за худ. фотография тази година - "Дъщерята на рибаря" и "Рибен буквар", а миналата година имаше едно БЕЗУМНО рибно хвърчило.
Ама по-добре от фото есе от паметници...или снимка 6х6 на фонтани, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: фото конкурс Canon
Автор: asahi   
Дата:   06-03-10 01:24

Хаджимишев?

Отговори на това съобщение
 Re: фото конкурс Canon
Автор: fotorafi   
Дата:   06-03-10 04:38

Всеки конкурс-изложба от този вид/Канонския/ е с комерсиални цели. Целта е да създават усещане в зрителите, че успехът зависи много и едва ли не от техниката и то тази, която продават те. Независимо от кризата, завишените цени в България, ниския жизнен стандарт.....
А авторите веднъж изпратили снимки, ги предоставят едва ли не безплатно... на организаторите. И те си правят каквото си искат: ретроспекции, албуми, реклами .....Организаторите дадът няколко награди, журито си решава по свой критерии и накрая недоволни, разочаровани автори и зрители....
ЗАЩОТО НЯМАМЕ ЗАКОНИ, КОИТО ДА СЕ СПАЗВАТ, НЯМАМЕ ТОЧНИ КРИТЕРИИ, НЯМАМЕ ОСЪДЕНИ ЗА АВТОРСКИ ПРАВА СЪС СУМИ ОТ 100-200 ХИЛЯДИ ЛЕВА ЗА СНИМКИ...НЯМАМЕ ЗАКЛЕЙМЕНИ ВИНОВНИ...

ТА ,не мислете, че организаторите искат да ви покажат една хубава фотоизложба, да предоставят на публиката високохудожествени снимки.Да възпитават естетически фотографски критерии... Те искат ДА КУПУВАМЕ ВСЕ ПОВЕЧЕ ФОТОГРАФСКА ТЕХНИКА ОТ ТЯХ,НА ЦЕНИ ОПРЕДЕЛЕНИ ОТ ТЯХ ....НАД СРЕДНИТЕ ЕВРОПЕЙСКИ И В САЩ.....[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: фото конкурс Canon
Автор: NinaNik   
Дата:   06-03-10 10:12

fotorafi [smilie24]
точно така!


Отговори на това съобщение
 Re: фото конкурс Canon
Автор: asahi   
Дата:   06-03-10 10:16

И калкулатори.

Отговори на това съобщение
 Re: фото конкурс Canon
Автор: ivanushka   
Дата:   09-03-10 07:32

Организаторите няма ли поне да публикуват списък на участниците?Пък сметки всеки прави , важното е накрая какво ще каже кръчмарина ...


Отговори на това съобщение
 Re: фото конкурс Canon
Автор: fosto-original   
Дата:   09-03-10 08:41

Подкрепям Иванушка



Публикацията е редактирана (09-03-10 17:37)

Отговори на това съобщение
 Re: фото конкурс Canon
Автор: kadar   
Дата:   09-03-10 08:54

Ами чакаме ги да видим какво са харесали тази година :)

Отговори на това съобщение
 Re: фото конкурс Canon
Автор: e-design   
Дата:   09-03-10 10:00

Номинациите в раздел "Художествена фотография" са за творби на Гергана Змийчарова и Кристиан Георгиев. Наградата отиде при Георги Илиев за снимка от серията "Дъщерята на рибаря 2".

http://www.hicomm.bg/web/files/articles_gallery/201003/9817/thumb640x320_16432.jpg



В раздел "Репортажна фотография" журито избра Юлия Лазарова за творбата й „Откриване на предизборната кампания на Синята коалиция". В този раздел бяха номинирани още творби на Александър Михайлов и Георги Пашков.

http://www.hicomm.bg/web/files/articles_gallery/201003/9817/thumb640x320_16420.jpg



Наградата в раздел "Фото есе" получава Олег Попов за фото есето „Една седмица в Тадж Махал". Журито номинира още творби на Никола Михов и Стефан Папукчиев.

[smilie10] лично аз съм ПАС [smilie10]

canonio - ти си бате ;)


Отговори на това съобщение
 Re: фото конкурс Canon
Автор: Vladimir666   
Дата:   09-03-10 10:20

След миналата година ги признах Канон!


http://idg.bg/test/dwd/2009/2/27/thumb-2407-Nedel4o_Velikov.JPG



[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: фото конкурс Canon
Автор: kymmerian   
Дата:   09-03-10 10:29

eto ia i originalnata statia:

CLICK


Отговори на това съобщение
 Re: фото конкурс Canon
Автор: krist   
Дата:   09-03-10 12:02

oтива на гости на баба си и да купи пътьом риба - комбинацията нема как да не утепа рибата на следващия кОнкурс[smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »