Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 КИЕВ 4ам - "ЕЛЕКТРОНИКА В5 21" проблем в синхронизацията...или
Автор: viharvt   
Дата:   03-03-10 21:52

Здравейте колеги. Длъжен съм първо да спомена, че съм просто любителфотограф, даже повече любител...[smile] . Скоро приятел ми подари запазен КИЕВ и гореспоменатата светкавица и все по често оставям 350-ката в шкафа и всемам лентата. Но при опитите ми със светкавица излезе наполовина снимка, в смисъл горната половина добре, долната тъмна(черна). Признавам си че съм се интересувал предварително дали трябва да се задава определена скорост при снимане със светкавица, аз правих опит при 125, 250 и 500 но резултата(черна долна половина) е налице. Пробвах при махане на лентата доста пъти след това и се оказа, че почти всяко трето "щтракане" пали светкавицата след повече от една секунда. Подлежи ли синхронизацията на корекция изобщо. Благодаря предварително.


Отговори на това съобщение
 Re: КИЕВ 4ам - "ЕЛЕКТРОНИКА В5 21" проблем в синхронизацията...или
Автор: джъмбо   
Дата:   03-03-10 21:58

http://www.dynaphos.com/resource.php?id=58


това като за начало... после пак


Отговори на това съобщение
 Re: КИЕВ 4ам - "ЕЛЕКТРОНИКА В5 21" проблем в синхронизацията...или
Автор: geokar   
Дата:   03-03-10 22:07

Имам Киев и снимам до момента с него. При ползване със светкавица трябва да се поставя скорост 1/25 - при по-бързи затворът не успява да се отвори напълно - оттам и експонирането на половината кадър - имам десетки такива, когато съм забравял да поставя скоростта. Защо свети по-късно от третата снимка не зная, но подозирам, че се дължи на бавното зареждане на самата светкавица, трябва да се изчакат 10 - 20 секунди или да се вземе по-модерна светкавица. Надявам се тази информация да ти е от полза.

Отговори на това съобщение
 Re: КИЕВ 4ам -
Автор: vladovg   
Дата:   03-03-10 22:14

Затвора си отваря напълно просто импулса е кратък или несинхронизиран коректно.Пробваш с по бавни скорости пробваш с друга светкавица пробваш с друг апарат където най вероятно е проблема/или просто така е конструиран да кажат хората с опит с тази машина не е изключено и в светкавицата да има проблем все пак знаеш на колко години е техниката.



Публикацията е редактирана (03-03-10 22:16)

Отговори на това съобщение
 Re: КИЕВ 4ам - "ЕЛЕКТРОНИКА В5 21" проблем в синхронизацията...или
Автор: borovinka   
Дата:   03-03-10 22:25

1/25

Отговори на това съобщение
 Re: КИЕВ 4ам - "ЕЛЕКТРОНИКА В5 21" проблем в синхронизацията...или
Автор: asahi   
Дата:   03-03-10 22:49

Джъмбо, не е зле някъде в статията да обясните защо мерите скоростта на затвора в секунди и защо малките числа означават висока скорост. Начинаещите фотографи задължително си задават този въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: КИЕВ 4ам - "ЕЛЕКТРОНИКА В5 21" проблем в синхронизацията...или
Автор: джъмбо   
Дата:   03-03-10 22:55

начинаещите фотографи трябва да са научили поне азбуката...

Отговори на това съобщение
 Re: КИЕВ 4ам - "ЕЛЕКТРОНИКА В5 21" проблем в синхронизацията...или
Автор: geokar   
Дата:   03-03-10 23:00

"Фотографирование с лампами-вспышками многократного действия должно производиться при выдержке 1/25 сек. с более продолжительными, т. к. при этых выдержках кадровое окно открывается затвором полностью."
Ръководство по експлоатация, стр. 28.
Още нещо неясно?

Отговори на това съобщение
 Re: КИЕВ 4ам - "ЕЛЕКТРОНИКА В5 21" проблем в синхронизацията...или
Автор: viharvt   
Дата:   04-03-10 08:16

Благодаря на всички за изчерпателните и точни мнения.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: КИЕВ 4ам - "ЕЛЕКТРОНИКА В5 21" проблем в синхронизацията...или
Автор: fotocolor   
Дата:   04-03-10 08:49

1/25 е синхронната скорост на Киева,при по малки или по големи скорости винаги ще ти сече кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: КИЕВ 4ам - "ЕЛЕКТРОНИКА В5 21" проблем в синхронизацията...или
Автор: DEKOV   
Дата:   04-03-10 09:31

Ще сече само при по-кратките, при по-дългите ще си синхронизира, само дето контакта остава затворен и някои светкавици могат да светнат още веднаж при много дългите експонации.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: КИЕВ 4ам - "ЕЛЕКТРОНИКА В5 21" проблем в синхронизацията...или
Автор: geokar   
Дата:   04-03-10 09:40

При по-дългите синхронизира, както личи от цитата, който съм привел по-горе. Сега още нещо много важно, което забравих да спомена - при незапънат затвор контактите на светкавицата са изключени, затова трябва при работа със светкавица след снимката веднага да се пренавива, за да остава тя включена и в готовност за работа. Също така светкавицата трябна да се включва и изключва в апарата само при запънат затвор (пренавито за нова снимка). Надявам се спазването на това правило да премахне закъсняването при третото щракане.

Отговори на това съобщение
 Re: КИЕВ 4ам - "ЕЛЕКТРОНИКА В5 21" проблем в синхронизацията...или
Автор: ivan.draganov   
Дата:   04-03-10 09:46

KIEV 4 + светкавица = маняшка работа ,Браво [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: КИЕВ 4ам - "ЕЛЕКТРОНИКА В5 21" проблем в синхронизацията...или
Автор: geokar   
Дата:   04-03-10 10:07

Още едно съветче - скоростите се сменят само след като апарата е пренавит (на запънат затвор), когато минаваш от по-бърза към по-бавна скорост, завърташ колелцето малко повече от необходимото, след това връщаш до желаната скорост и го пускаш. Така ще работи много дълго безотказно. Аз с моя работя вече повече от 30 години и независимо от Каноните, Практиките, Пентакона и т. н. винаги с удоволствие се връщам към него - ето и сега е в чантата ми - с чернобял филм - много кефи машинката!

Отговори на това съобщение
 Re: КИЕВ 4ам - "ЕЛЕКТРОНИКА В5 21" проблем в синхронизацията...или
Автор: ivan.draganov   
Дата:   04-03-10 10:29

Geokar ,това е задължително при Зорки 4 ,при Киев не е ...Но е препоръчително [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: КИЕВ 4ам - "ЕЛЕКТРОНИКА В5 21" проблем в синхронизацията...или
Автор: geokar   
Дата:   04-03-10 12:33

Да, така е - удължава живота на механиката, споменато е и в упътванията. Тъй че не е зле да се спазва. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: КИЕВ 4ам - "ЕЛЕКТРОНИКА В5 21" проблем в синхронизацията...или
Автор: viharvt   
Дата:   04-03-10 19:45

Geokar, винаги съм искал да пробвам на черно бял филм лошото е, че никъде в Търново не проявяват ч/б ленти, химичния процес бил....сигурен съм че си запознат.

Отговори на това съобщение
 Re: КИЕВ 4ам - "ЕЛЕКТРОНИКА В5 21" проблем в синхронизацията...или
Автор: ivan.draganov   
Дата:   04-03-10 21:47

E ,kak да не проявяват точно в Търново ,във фото"Актив" опита ли ? Навремето приемаха поръчки за черно-бяло ръчно копиране .

Отговори на това съобщение
 Re: КИЕВ 4ам - "ЕЛЕКТРОНИКА В5 21" проблем в синхронизацията...или
Автор: pefoto01   
Дата:   04-03-10 22:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: КИЕВ 4ам - "ЕЛЕКТРОНИКА В5 21" проблем в синхронизацията...или
Автор: geokar   
Дата:   05-03-10 17:00

Аз си ги проявявам сам, но където живея това не е никакъв проблем. За България мога да си представя колко е трудно - преди няколко години в Бургас разравях земята за един средноформатен филм тип 120, колкото да изпробвам един наследен Пентакон... и намерих при един частник чак в Русе!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »