Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Прожекционно копиране - ноу хау и донт ноу
Автор: caro-anton   
Дата:   26-02-10 12:24

Побърках се аз окончателно и седнах да копирам. Взех си пластифицирана нормална фома велвет и един пакет илфорд експрес гланц.

Копирах един и същ кадър и се оказа, че при фомата липсват полутоновете... има места, където е абсолютно черно, а на същите места при илфорда се вижда всичко.

Това само моя констатация ли е?

Вчера един приятел ми вика, че фома изкарвали различни емулсии с различните партиди - можела да бъде от мека до контрастна моята нормална хартия.

Ей, поне хартията мислех, че е свястна на тия чехи. За филмите разбрах, че не стават.

Отговори на това съобщение
 Re: Foma vs Ilford
Автор: stzz   
Дата:   26-02-10 12:34

За фомата и контраста потвърждавам.
Имаше и екстра при една партида-вероятно не равномерно нанесена емулсия и копията излизаха на петна.
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Foma vs Ilford
Автор: caro-anton   
Дата:   26-02-10 12:39

ей, и това ми се случи...
гледах, чудих се от къде може да са петната... проявител, фиксаж, кво ли не... мислих, чесах се... явно като точките по филма... тия чехи... пак добре, че правят хартия. Че ние нищо не правим.

Отговори на това съобщение
 Re: Foma vs Ilford
Автор: thomas   
Дата:   26-02-10 13:01

Е, не правим, правехме някога поне. Що Фохар съм изкопирал в ученическите години...

Отговори на това съобщение
 Re: Foma vs Ilford
Автор: stzz   
Дата:   26-02-10 13:08

Като казахте Фохар - имам за подаряване!



Публикацията е редактирана (26-02-10 13:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Foma vs Ilford
Автор: caro-anton   
Дата:   26-02-10 13:45

правили сме хартия... верно.

Аз все още имам един абсолютно девствен пакет Фохар, купен от мен в срок през 94-а година... леле, леле... колко време мина.

Отговори на това съобщение
 Re: Foma vs Ilford
Автор: pefoto01   
Дата:   26-02-10 14:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Foma vs Ilford
Автор: fotocolor   
Дата:   26-02-10 14:59

Ilford си е Ilford.Освен нея признавам и хартията на Кодак.Всичко друго е компромис.

Отговори на това съобщение
 Re: Foma vs Ilford
Автор: LAA4   
Дата:   26-02-10 15:10

minalata godina snimah s ILfORD 3 FILMA ROLL 100DELTA i to s BOX 6*9,PROYAVITEL mi dade VANKATA, RASRABOTKA detail TONALNO, KONTRAST,10 ot 10.nikakav VOAL.PODLOSKATA NA FILMA kato CESKI KRISTAL.SA DOBRA OPTYKA DOBRA EMULSIA *ANALOGOVO* INACE STAVA MACKAN VESTNIK ot GRUSOVIK OCEN PLAHOE. PRIVET OT LACO. MZ.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Foma vs Ilford
Автор: caro-anton   
Дата:   26-02-10 15:24

Лъчо, сега ще ме караш да ходя до Бохемия да гледам чешките кристали... [smilie8]

Пефото, има качествена филмова черно-бяла фотография, друг е въпросът, че сме я пропуснали в българия... поради ред причини.

И все още я пропускаме, всъщност.

Отговори на това съобщение
 Re: Foma vs Ilford
Автор: deus_ex_machina   
Дата:   26-02-10 15:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Foma vs Ilford
Автор: laa4   
Дата:   26-02-10 16:13

PREDI GODINI,KATO MNOGO DOBRA BARIT BRILLANT NORMAL KONTRST OT DDR.SA TVOYATA BESSA SAMO ILFORD ILI ACROS NA FUYI.PONESE SA UDACNI I SA SCAN,TAKA PISCHAT FIRMITE.TONALNO OT KATRAN DO KOPRINA.VINAGI SAM IMAL DOBRI RESULTATI PRI HARTIA S NORMALEN KONTRAST TEMPERATURA 2-3GRAD.POVECE ZA POSIT.PROYAVITEL.I KLIN SA EXP. USPEH.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Foma vs Ilford
Автор: icikonti   
Дата:   26-02-10 16:24

От поликонтрастните:
FOMA [smilie23]
AGFA/ADOX [smilie24][smilie24]
ILFORD [smilie24] [smilie24] [smilie24]
FORTE [smilie24] [smilie24]
Жалко, че Фома купи и затвори Форте....и полския Фотон[smilie23]
Старият български Фохар-[smilie23] [smilie23] [smilie23] .


Отговори на това съобщение
 Re: Foma vs Ilford
Автор: caro-anton   
Дата:   26-02-10 16:34

Ицо, ти направи супер класация... смея се вече 5 мин на поста ти...

Да... някой от вас има ли филтрите на илфорд за вариоконтрастна хартия и филтрите на Фома ... за да ми каже къде е разликата, освен в броя ... и оттук възможностите да си подбирам нужната градация?

говорим за хартии фома и илфорд, понеже това са хартиите, до които имам лесен достъп.

Отговори на това съобщение
 Re: Foma vs Ilford
Автор: icikonti   
Дата:   26-02-10 16:37

Имам на Илфорд два комплекта, ама на тия чехи- нищо не им искам!И жените им не стават, като минат 19.[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Foma vs Ilford
Автор: caro-anton   
Дата:   26-02-10 17:44

аааа, сърбал си ти попарата на някое дългокрако чехкинче, сърбал си тиииии.... ххахаха...

я ме светнете дали чекмеджетата са някакъв универсален размер, щото мисля да си срежа филтрите, за да влазят в чекмеджето, пък да не стане после на следващия увеличител да трябва да взимам нови?

(сега съм с един възстар опемус5 - не се смейте - подарък ми е от едни колеги от института - идеята е да си взема един малък кайзер-майзер-фокомат-дурст-мурст-квото дойде - но винаги може да откача напълно и да си взема един хубав средноформатен, затова питам).

А копирането наистина е много готино нещо. Вечер за 2 часа... това е все едно си изпушил една пура на верандата, люлеейки се на един олющен сийон... не бях копирал с години - понеже имах мнооого лоши спомени от фома... толкова лоши, че ми държаха влага 10 години... хахаха. Да кажа, че тогава пробвах някакъв огромен идиотизъм - фома филм, фома проявители и фома хартия... хахаха... и то от ония течните проявители, дето за нищо не стават.

Отговори на това съобщение
 Re: Foma vs Ilford
Автор: icikonti   
Дата:   26-02-10 20:01

Чекмеджетата са различни.
Има все пак някакъв стандарт-12/12 см, има и по-малки.
Като не искаш да режеш, ги слагай под обектива.И си смени копирните обективи с Роденщок,Шнайдер,Дурст/което си е поръчка в същите фирми вкл. и Пентаксови/,Никон.
Аз от 1 седмица копирам по снимка-2-3 на вечер и си е голям кефТ...[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Foma vs Ilford
Автор: caro-anton   
Дата:   26-02-10 20:11

ууу--- опемусът е с чекмедже 8х8 см, а е средноформатен... ти говориш за някое прасе като крокус...

сега гледам един увеличител дурст, за 40 евро с обектив, ванички, доза, щипки, фенер... и може след седмица да няма повече дилеми-трилеми...

Отговори на това съобщение
 Re: Foma vs Ilford
Автор: icikonti   
Дата:   26-02-10 22:57

Да Крокуса ми 69S, Беларуса 912Ц и Дурста 138S са ми с 12/12 см чекмеджета.Имам един разглобен Опемус, но там е по-малко разстоянието.
Ръгай филтрите отдолу, докато си купиш какъвто увеличител искаш.Ама как ще ги закрепваш?
Ако можеш да развинтиш червения филтър от рамката му и вместо него поставяш филтъра.Ползваш му обръча за държач-временно.

Отговори на това съобщение
 Re: Foma vs Ilford
Автор: caro-anton   
Дата:   26-02-10 23:05

не, не става така... как ще сложа филтрите след обектива? грешка на изкуството. по-скоро бих ги пъхнал в копирната рамка при филма, върху него.

имам хартия с нормална градация, до седмица-две имам хартия за копиране... може да са ме разубедили за дурста, ... следва консултация с по-висшата инстанция...

Отговори на това съобщение
 Re: Foma vs Ilford
Автор: джъмбо   
Дата:   26-02-10 23:31

шкода вс джаг.....

Отговори на това съобщение
 Re: Foma vs Ilford
Автор: ivansky   
Дата:   26-02-10 23:50

малко не по темата...., но имам много добри резултати с кадак поликонтрастна.
Антон, ти си виждал в нас копия 24/30.
перфектна хартия, но преди два-три месеца пробвах кодак, пак поликонтрастна. в кутията имах 5-6 хартийки (20/25см) и реших да копирам с тях. беше изтекла от годност преди 2 години и ......воал.
много изразен воал особено в крайщата. после пробвах една фохар (много е гадна) която съм купувал 1992г. и за голямо учудване нямаше никакъв воал.
стана ми интересно, как се получи така.
ползвах червения филтър при работа с кодака, който съм си ползвал винаги, хартийте са били винаги съхранявани на едно място, а ето, че кодака воалирал само за 2-3 години след срока на годност.
[smilie11]

п.с. това с шкодата ми хареса

Отговори на това съобщение
 Re: Foma vs Ilford
Автор: caro-anton   
Дата:   26-02-10 23:53

Ваньо, да пусна ли кадри на шкоди от рали състезания?

И да пусна кадър на илфорд и фома? Или нема нужда?

Отговори на това съобщение
 Re: Foma vs Ilford
Автор: caro-anton   
Дата:   26-02-10 23:56


https://photo-forum.net/static/forum/2010-02/ijfz1979.JPG


http://photo-zona.net/images/user18762/album12731/large/1267221302_ueuf0021_img120.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2010-02/mosy7881.JPG


http://photo-zona.net/images/user18762/album12731/large/1267221305_vygp6129_img121.jpg



скенерът е за документи, така че, извинете. Но се добива представа за какво говоря.

Отговори на това съобщение
 Re: Foma vs Ilford
Автор: ivansky   
Дата:   26-02-10 23:57

за филмите фома, и аз имах точки.
купих си няколко ролки по 17м 100 и 400аса.
май по-добре да си снимам с лъки и шанхай.
по-евтино е, а и аз не съм професионалист и не изкарвам пари с фотография.
за кеф и шанхая си върши работа :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »