Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Nikon D50, светкавица Bower SFD728 питане
Автор: long-go   
Дата:   19-02-10 11:17

Здравейте,

Поогледах малко по темичките по света и унас дето се вика и реших не намерил отговор на въпроса си... да попитам и тук:

Техниката е посочената:
Nikon D50 и светкавица Bower SFD72

Въпроса е следния:
мога ли да коригирам силата на тази външна светкавица от менютата?

Малко допълненине:
Питам защото в менюто имам TTL режим и MANUAL режим за светкавицата и когато прасна Manual->FULL вградената дава в пъти повече светлина отколкото в режим TTL. Тоест има осезаема разлика. Сложа ли тази обаче няма никакво значение дали е на TTL или Manual снимките излизат по абсолютно идентичен начин. Не зависи от това дали е приоритет бленда,скорост, изцяло ръчен или програма - резултат един и същ.

Цел:
Понякога искам да увелича малко количеството светлина и да я ползвам като отразена, а понякога искам да намаля до съвсем леко добавяне.

Единствено ако вдигна блендата до да кажем 6 тогава като че ли светлината излъчена от светкавицата е повече за разлика от бленда 3,5 но това ми подава информация че и в двата случая си остава като TTL режим.. а може и да говоря пълни глупости.

Преди снимах с канон 30д, който се наложи да продам и от скоро на символична цена се сдобих с тоя никон.. ама нещо само разочарования до сега.. та ако някой има идеи как и дали може да се направи нещо по въпроса ще се радвам да сподели.

Благодаря предварително

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D50, светкавица Bower SFD728 питане
Автор: long-go   
Дата:   20-02-10 10:19

привет отново, нямам идея защо но като свалих китака за да тествам тези на м42 които взех и като го върнах.. корекцията на светкавицата заработи. Ей това не го схващам изобщо защо избирателно запомня нещо и след гасене или смяна на батерията тогава му идва акъла.. май скоро ще се разделяме с него.. [smilie18]


можете да изтриете темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D50, светкавица Bower SFD728 питане
Автор: Davidoff   
Дата:   20-02-10 10:27

Менюто се отнася за вградената светкавица. Споменатата Bower работи само в режим TTL. Корекции в мощността се задават чрез компенсация на експозицията. Отразяването в таван, под, стена, бяла мечка - не влияе на меренето, само на интензитета (т.е. при някакви условия просто мощността няма да ти стига).

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D50, светкавица Bower SFD728 питане
Автор: cvetomir   
Дата:   21-02-10 00:54

В менюто на Д50 си има функция за коригиране силата на светкавицата. Тази функция работи и за вградената и за външна светкавица, която поддържа TTL. С тази функция обаче е малко неудобро да се коригира, защото за всеки кадър трябва да се влиза в менюто. Но ако не бързаш - става.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D50, светкавица Bower SFD728 питане
Автор: long-go   
Дата:   23-02-10 16:32

Наистина тази светкавица има "малкия" проблем че оставя неосветено петно при по широки обективи, а относно това дали може да и се увеличава/намаля мощността, след сваляне и слагане на обектива и започна да й "влияе" базикането в менюто относно това дали ще е ТТЛ режим или ръчен. Сега заработи ама да видим дали пак няма да се прецака нещо.
Бях повече мераклия на Bower 35N, подобна ползвах на канонa си и бях супер доволен, но намнерих само нови на 75$ без доставка, а тази ми излезе 54$ с доставката... за това за сега ще е тя.. за после ще видим.

Благодаря на отговорилите. Просто исках да попитам за да съм сигурен има ли проблем и дали е в нашия телевизор
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »