Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Общото между морковите и изкуствената светлина
Автор: legop4o   
Дата:   18-02-10 16:48

Цък

Като начинаещ в стробизма се надявам да помогна поне малко на други начинаещи в стробизма, като описвам няколко лесни техники, използвайки примери от последната си фотосесия. Не претендирам за високо ниво и знам, че въпреки това ще ме разпънете на кръст, но все пак [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Общото между морковите и изкуствената светлина
Автор: asahi   
Дата:   18-02-10 17:05

Идеята да "стопляш" прекомерно светлината не е добра - устните на модела започват да изчезват.

Отговори на това съобщение
 Re: Общото между морковите и изкуствената светлина
Автор: BotsRevenge   
Дата:   18-02-10 17:11

Интересно ми е какво правиш, за да изолираш светлината от чадъра (основното осветление) да не освети фона?

Дори отражателен чадър разпръсква много и се чудя как не ти се смесва светлината.

Отговори на това съобщение
 Re: Общото между морковите и изкуствената светлина
Автор: Davidoff   
Дата:   18-02-10 17:16

Inverse square law [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Общото между морковите и изкуствената светлина
Автор: BotsRevenge   
Дата:   18-02-10 17:22

Законът ми е ясен. Работата е, че моделът му изглежда много близо до фона и светлината не би трябвало да успява да загуби интензитета си докато стигне до фона.

Отговори на това съобщение
 Re: Общото между морковите и изкуствената светлина
Автор: legop4o   
Дата:   18-02-10 17:24

asahi - благодаря за съвета :)

BotsRevenge - хубав въпрос! използвах сравнително малко чадърче и си играх няколко минути с разположението му в пространството, и дори така пак всъщност се смесва - по-отдалечената й ръка към лакътя стана малко като на мъртвец... може би трябваше да спомена, че пооправих леко нещата в raw конвъртъра, затова не личи толкова

Отговори на това съобщение
 Re: Общото между морковите и изкуствената светлина
Автор: zed   
Дата:   18-02-10 23:26

Имаш приятен стил на писане. Поздравления за усилията. Продължавай в същия дух!!![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Общото между морковите и изкуствената светлина
Автор: pefoto01   
Дата:   19-02-10 03:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »