Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Pentacon Six TL с обектив Carl Zeiss 2.8/180
Автор: plamenbv   
Дата:   17-02-10 19:52

Имам фотоапарат Pentacon Six TL, който баща ми е купил като млад. Към апарата има стандартен обектив, обектив Carl Zeiss 2.8/180 и пентапризма. И представа си нямам какво точно означават тези термини и числа, защото никога не съм се интересувал от фотография и това, което ви пиша е това, което ми казаха. Въпросът ми е каква цена мога да му искам на апарата, заедно с другите неща, при положение, че са ползвани много малко (изключително запазени са) и са си със всичките калъфки и опаковки. Питам, защото един човек иска да го види и да го купи, но въобще не знам каква цена да му определя. Навремето баща ми е дал повече от 2000 лева тогавашни пари, но съм напълно наясно, че на днешно време надали ще мога да взема и 200 лв...

Надявам се някой да може да ми отговори...

Отговори на това съобщение
 Re: Pentacon Six TL с обектив Carl Zeiss 2.8/180
Автор: minolta9   
Дата:   17-02-10 19:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentacon Six TL с обектив Carl Zeiss 2.8/180
Автор: apollo   
Дата:   17-02-10 19:55

Недей го продава [smilie24]

Този апарат е купен позван и пазен с кеф... задръж го [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Pentacon Six TL с обектив Carl Zeiss 2.8/180
Автор: caro-anton   
Дата:   17-02-10 20:00

Ако имах такъв фотоапарат - бих го пазил - защо?

Защото:
1. това не е добър фотоапарат и не може да се продаде за добри пари. Нито сега, нито в бъдеще.
2. има емоционална стойност за родителското тяло.
3. ако проснимам с него, макар и рядко, един ден ще може да се направи албум на няколко поколения с този фотоапарат, както аз направих с фотоапарата на баба ми - с него са снимани всички през последните 80 години. Няма смисъл да го продавам, понеже за никого няма стойност, освен за мен - спомен ми е от баба.
4. тия 200 лв, които евентуално би взел, не се разняват дори на сапунерка, която след три години ще се е счупила. Това са точно два хубави запоя в заведение. Струва ли си?

Отговори на това съобщение
 Re: Pentacon Six TL с обектив Carl Zeiss 2.8/180
Автор: vassilk   
Дата:   17-02-10 20:02

Не е добър апарат викаш[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentacon Six TL с обектив Carl Zeiss 2.8/180
Автор: plamenbv   
Дата:   17-02-10 20:04

Тъй като не се намират такива филми в Белоградчик, апарата не е пробван, но баща ми е 99,99% сигурен, че снима - като нов е. Относно това да го запазя - да - купен, ползван е и е пазен с кеф, но баща ми от повече от 20 години не е снимал, а аз просто не се занимавам с фотография или поне не до такава степен, че да ми трябва нещо такова. Още повече, апарата е аналогов, аз бих си взел нещо цифрово - някой DSLR до около 1500 лв., примерно, ако реша, че фотографията ме влече в любителски план... Просто мислех, че мога да взема около 150-200 лв., при положение, че не мога да го ползвам...

Отговори на това съобщение
 Re: Pentacon Six TL с обектив Carl Zeiss 2.8/180
Автор: minolta9   
Дата:   17-02-10 20:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentacon Six TL с обектив Carl Zeiss 2.8/180
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   17-02-10 20:10

mojeesh da vzemesh i poveche ako e OK
300 leva bez problem

Отговори на това съобщение
 Re: Pentacon Six TL с обектив Carl Zeiss 2.8/180
Автор: plamenbv   
Дата:   17-02-10 20:12

Ами като чета отговорите Ви, и най-вече това, което каза caro-anton, най-вероятно така и ще стане. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentacon Six TL с обектив Carl Zeiss 2.8/180
Автор: djfroggy   
Дата:   17-02-10 20:13

Имам интерес към подобен апарат ако се продава.Имате лично съобщение-мигащ жълт плик в ляво.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentacon Six TL с обектив Carl Zeiss 2.8/180
Автор: shtukov   
Дата:   17-02-10 20:13

Можеш да му вземеш повече от 200 лв. със сигурност, ако е в описаното състояние и окомплектовка. А ако се интересуваш колко повече, порови в темите на базара за аналогова техника за да се ориентираш в цените.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentacon Six TL с обектив Carl Zeiss 2.8/180
Автор: shmirgela   
Дата:   17-02-10 20:30

Ако има МС в/у обектива, само той струва 300-400 лв, ако е в описаното състояние.
Продавай го, нека някой снима с него, а не да хваща прах.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentacon Six TL с обектив Carl Zeiss 2.8/180
Автор: plamenbv   
Дата:   17-02-10 20:38

Почти сигурен съм, че има MC... Още повече обектива е ползван 1-2 пъти...

Отговори на това съобщение
 Re: Pentacon Six TL с обектив Carl Zeiss 2.8/180
Автор: mitadoc   
Дата:   17-02-10 20:49

нещо такова ли е?
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1126235&t=1126235&phorum_uriauth=


за обектива имам предвид[cool] undefined



Публикацията е редактирана (17-02-10 20:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentacon Six TL с обектив Carl Zeiss 2.8/180
Автор: apollo   
Дата:   17-02-10 20:51

Чудя ви се на вас от Белоградчик [smilie11] как нищо не ви е наред ама нищо... а че Господ ви е дал каквото е дал то си е факт ама не на точното място уви/това всъщност е диагноза на целия регион де/! Птичето ви кацна на рамото а вие пропиляхте момента [smilie5]

А техниката не я продавай [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Pentacon Six TL с обектив Carl Zeiss 2.8/180
Автор: plamenbv   
Дата:   17-02-10 21:06

Ми нещо подобно е (обектива)- една черна "цевурина" (северозападен диалект..хаха), която тежи доста... Утре или вдругиден може да снимам техниката и да ви покажа снимките...

Относно това, че региона е зле - зле е и то мноооого зле... Понеже бях екскурзовод на крепостта лятото, всички хора (посетители) се оплакваха от инфраструктирата, организацията и т.н. Да, така е, нещата не са никак розови и вероятно няма да порозовеят скоро. Искаме да ставаме туристическа дестинация, да сме природно чудо, а не се прави нишо за облагородяване на града, но виж, цените се вдигат (билети и леглова база)... Добре, че са тези скали, та разбраха хората, че има нещо тук иначе да сме се затрили...



Публикацията е редактирана (17-02-10 21:07)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »