Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Пейзажен обектив за никон
Автор: texa   
Дата:   16-02-10 14:43

Скоро мисля да си взема най-сетне dslr спрял съм се на д90, но искам да събера и малко информация за пейзажните обективи да ми препоръчате някой що годе хубав на по поносима цена, защото бюджета ми доста свит. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Пейзажен обектив за никон
Автор: dePhil   
Дата:   16-02-10 14:51

И какво е за теб "поносима цена"?!
100, 500, 1000, 5000?

Отговори на това съобщение
 Re: Пейзажен обектив за никон
Автор: texa   
Дата:   16-02-10 14:53

Нямам точно, определена сума, но примерно дали може да се намери нещо до около 300 лв дори и да е втора ръка ?

Отговори на това съобщение
 Re: Пейзажен обектив за никон
Автор: SLR   
Дата:   16-02-10 15:00

AF-S 18-70/3.5-4.5G ED DX е доста сполучлив обектив и върви около 300 лева в Базара,че дори и неупотребяван[smilie24]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Пейзажен обектив за никон
Автор: tonitka   
Дата:   16-02-10 16:11

Снимам с 18-135, казват че не е добър, но аз съм му свикнала! 18-105 по-хубав бил![smile] Най-добре разгледай снимки правени с няколко различни обектива и опитай да прецениш сам! И помни, че какъвто и апарат и обектив да вземеш в началото ще си разочарован, докато не се научиш да го използваш по най-добрия начин в различните ситуации! Успех![smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Пейзажен обектив за никон
Автор: Amigo   
Дата:   16-02-10 16:16

18-105 ВР един приятел си взе - ехтра е обективчето [smilie6] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Пейзажен обектив за никон
Автор: solar_sea   
Дата:   16-02-10 16:17

Реално погледнато, повече от 18-55 II като за начало няма смисъл - ако ти трябва по-широко правиш панорами, а рядко ще снимаш пейзаш на отворена бленда. Също така филтрите за него са евтини, недостатък е, че се върти при фокусиране.

Тамрон 17-35/2.8-4 много приличен и евтин обектив. Имах КМ версията и бях доволен, на ф/4 на широкото ставаше и за нощни изпълнения.

18-70 вече ти го предложиха, мисля, че при него филтрите не се въртят при фокусиране, което си е плюс/

Отговори на това съобщение
 Re: Пейзажен обектив за никон
Автор: didesignbg   
Дата:   16-02-10 16:43

Amigo, напомними на следващия тенис да ти покажа пластмасов байонет на четири части[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Пейзажен обектив за никон
Автор: Amigo   
Дата:   16-02-10 16:47

didesignbg написа:

> Amigo, напомними на следващия тенис да ти покажа пластмасов
> байонет на четири части[smilie3]



абе ти по-добре покажи някой нов удар! [smilie18] [smilie18] [ezik] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Пейзажен обектив за никон
Автор: didesignbg   
Дата:   16-02-10 16:50

бе и удара ша ти покажа [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пейзажен обектив за никон
Автор: i_viper   
Дата:   16-02-10 16:55

18-70 не е лош обектив. Почти всичките ми снимки са правени с него [smilie5] и да ти кажа и на хартия си стоят добре при 20х30 см.
За тея пари бива.

Никон имат много хубави ръчно фокусни твърди обективи, но кроп фактора яде милиметрите ... иначе се намират в базара чат пад на прилични пари.

А и винаги може да си вземеш едно евтино старо никонско тяло и да се забавляваш и на лента :) обективите си стават и на двете тела ... абе с две думи хиляди варианти за забавление имаш.

Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Пейзажен обектив за никон
Автор: ixus   
Дата:   16-02-10 17:05

и аз да дам един глас за 18-70[smilie24]
днес сутринта снимах на Етъра в снега и съм много доволен от резултата. 18-135 викат ,че бил по-лош,ама ей го,поради липса на по-дълъг зум изтървах един тлъст котарак...

Отговори на това съобщение
 Re: Пейзажен обектив за никон
Автор: texa   
Дата:   16-02-10 18:07

Багодаря много за мененията, ще видя как съм с парите и ако съм по добре ще си взема 18-70 както препоръчахте иначе може като за начало да почна с 18-55 да по свикна, че ще ми е сефтето с дслр-ите :)

Отговори на това съобщение
 Re: Пейзажен обектив за никон
Автор: MarinY   
Дата:   16-02-10 18:44

Малко извън линията на предложените досега обективи.
Според мен е погрешно да се говори за пейзажни обективи, и да се има предвид само широките. Пейзаж може да се снима и с 200 мм.

Всички, споменати до тук, в края с 18-те мм не са достатъчно широки за кроп тела. Всеки милиметър надолу ще направи голяма разлика в картинката.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »