Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 тамрон ремонт
Автор: pluh   
Дата:   16-02-10 13:34

Здравейте ,
Значи имам един Тамрон 18-200 за Канон,с
повреда ,даващ грешка 99.

Съмнява ме че е лентов кабел за блендата,защото примерно на 18мм работи добре ,но разпънали го веднага гърми с тази греша,страх ме е да го разглобявам.
Бих те ли ме опътили ,къде бих могъл да го оставя за ремонт ?
Обаждах се на зентекс но ми казаха че с тамрон не се занимават ,нямали части за тях.

Благодаря предварително

Отговори на това съобщение
 Re: тамрон ремонт
Автор: etoshev   
Дата:   16-02-10 22:45

Бааааавен и муден ремонта-отвлече месец един 18-200 на колега със същата грешка..но вчера се обадиха че е готов ..мисля че и извънгаранционни ремонтират

ЛАС сервиз
ЦЕНТРАЛЕН СЕРВИЗ
сервиза е специализиран за ремонт на видеокамери
и цифрови фотоапарати, аудио и видео системи
и автомобилна електроника

София 1404

жк. Стрелбище бл.1
тел.: 02 / 858 01 02
тел.: 02 / 858 20 03
e-mail:lasservice@lasbg.eu

дано не съм объркал..утре ще проверя за всеки случай пак..но мисля че това беше



Публикацията е редактирана (16-02-10 22:47)

Отговори на това съобщение
 Re: тамрон ремонт
Автор: etoshev   
Дата:   16-02-10 22:46

и да напишеш после колко струва..ако не е гаранционен [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: тамрон ремонт
Автор: thumper   
Дата:   16-02-10 22:52

v LAS ne go nosi, ni6to ne razbirat, nito mogat da opravqt tamroni. Moq mi go vurnaha kakto im go zanesoh, no napra6en i s izpileni plastini. Estestveno mi vzeha i pari i me izlugaha,4e problemut e v aparata mi. LAS [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: тамрон ремонт
Автор: Ang3l   
Дата:   16-02-10 23:05

И аз имам един тамрон 70-300 със същия проблем. Званях на ЛАС сервиз казаха ми една безумна цена даже не бяха и сигурни дали ще го оправят. А пък не ми е много изгодно да го пратя от Варна до София и обратно при положение, че обектива не струва много. Реших да си го отворя сам - видях кой е кабела даже писах до ТАМРОН Германия тия дни. Да видим Германците как ще се отнесът към потребители си. Иначе вече съм казал - ТАМРОН НИКОГА! Поради факт-а, че нямат сервиз (качествен) в България. И всичко става много мудно!


Отговори на това съобщение
 Re: тамрон ремонт
Автор: etoshev   
Дата:   16-02-10 23:11

thumper при теб не беше ли фронт/бек фокус?..тук със сигурност е друг проблема..макар че не сме прибрали на моя приятел обектива..да видим дали е с "екстрите" споменати от теб..но за гаранционни тамрони /продавани в бг/ аз знам този..ако има друг сервиз да помагат колегите [smilie11]



Публикацията е редактирана (16-02-10 23:12)

Отговори на това съобщение
 Re: тамрон ремонт
Автор: ILiyanKirkov   
Дата:   16-02-10 23:30

С германците сигурно няма да ти излезе късмета, но като гледам колко хора имат този проблем с тази част точно, нищо чуно китайците да са я произвели вече - на мен така ми се случи с друг вид техника и бях меко казано изумен приятно.

Отговори на това съобщение
 Re: тамрон ремонт
Автор: pluh   
Дата:   17-02-10 21:01

etoshev - колко пари му е струвал ремонта на твоя приятел ?
Защото ако е 100 + лева ,направо заминава за коша.
Моя има и прах под предната леща.

Отговори на това съобщение
 Re: тамрон ремонт
Автор: MR_GO   
Дата:   21-02-10 11:21

От къде си? Гледам си гаранционната карта на моя Тамрон, където има оторизирани сервизи. На този адрес www.vip-trading.com можеш да изпращаш техниката си за ремонт и да проследяваш докъде са го докарали ремонта по сериен номер или номер на поръчката. Иначе в Пловдив сервиза се намира на бул. България 4, тел. 032/231323. Има сервизи и в други градове. За София е даден Лассервиз, който по-горе не ти го препоръчват и един сервиз, който се намира на бул. Яворов 50-56, тел. 02/962 0608, 962 7107, 962 7108.[smilie24]

П.П. Дано не съм закъснял много с информацията, а и дано да ти е от полза [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: тамрон ремонт
Автор: volenE   
Дата:   21-02-10 12:00

Грешка 99 е обикновено при нарушен контакт между тялото и обектива. Или бъркам. Опита ли се да почистиш с гумичка за триене на молив контактите на камерата и на обектива?
Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: тамрон ремонт
Автор: asahi   
Дата:   21-02-10 12:03

Грешка 99 е комуникационна грешка и може да означава много работи, включително и несвързани с обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: тамрон ремонт
Автор: etoshev   
Дата:   24-02-10 21:16

thumper - излезе прав. Върнаха обектива - дава същата грешка..пробвахме на 3 тела...сега е пак там [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: тамрон ремонт
Автор: etoshev   
Дата:   24-02-10 21:21

Автор: pluh
Дата: 17-02-10 21:01

etoshev - колко пари му е струвал ремонта на твоя приятел ?
Защото ако е 100 + лева ,направо заминава за коша.
Моя има и прах под предната леща. ....

понеже забавиха връщането на обектива /т.е казаха готов..после на място казаха че не е..., и последва след седмица трето обаждане че е готов[smilie11] / - обектива е гаранционен и май работата от един лентов кабел по първоначална диагноза ше върви на подмяна или връщане



Публикацията е редактирана (24-02-10 21:23)

Отговори на това съобщение
 Re: тамрон ремонт
Автор: nedland   
Дата:   25-02-10 22:49

Лентовия кабел е за автофокуса. Блендата е с лостова система - поне при никон. Ако с почистване на контактните пъпки не се оправя явно лентовия кабел се е поизвадил от букста си вътре, затова на 18 работи, а на 200 дава грешка - кабела се опъва е някоя от пистите му не дава контакт. Или закопчалката на кабела е калпава или контактните и пластини са калпави или късмет. Не виждам защо във фирмен сервиз да не могат да го оправят - или нямат инструмент/което не ми се вярва/ или нямат резервни части или не им се занимава. Жалко, че не е за никон - бих го взел на изгодна цена с научна цел.

Отговори на това съобщение
 Re: тамрон ремонт
Автор: gen_cho   
Дата:   25-02-10 23:21

Не знам до къде си стигнал вече, но и аз изгорях със време и ненаправен ремонт в сервиза на Стрелбище. Оставих три обектива Тамрон, един гаранционен, но паднал от над метър, един гаранционен с повредена бленда и един античен за смяна на кабел за автофокуса. Държаха ги месеци, и не ги оправиха, плюс доста лъжи за срока и статуса.
Продължават да са повредени, смятам да ги нося в Зентекс, от ВИП трейдинг ще доставят частите. Ако още не си разрешил проблема, ще ти кажа, ако Зентекса се навие да ги прави.

Отговори на това съобщение
 Re: тамрон ремонт
Автор: Ang3l   
Дата:   25-02-10 23:35

ЛАС сервиз в София. И както казва gen_cho най-вероятно ще те бавят супер много. Мисля така понеже като им се обадих - не бяха много сигурни в разговора който водихме. От там си направих изводите. Сам си отворих обектива - намерих проблема. Писах и до Тамрон Германия и пак ме върнаха в ЛАС сервиз. Слаба страна им са лентовите кабели. След като го отворих разбрах - понеже видях как ги закачат и можеш сам да си направиш извода, че след 10 000 разпъвания(примерно) и той се е прекъснал.

Отговори на това съобщение
 Re: тамрон ремонт
Автор: victory13   
Дата:   26-02-10 00:36

nedland, в лас имат всичко, освен човек [smilie23] на място... това им е проблема [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: тамрон ремонт
Автор: nedland   
Дата:   26-02-10 19:26

вероятно е така, няма нещо правено от човека да е непоправимо.

Хей, ако някой ще хвърля някой обектив - нека да е към Русе - а аз ще почерпя.

Ang3l и на мен ми се ще да разопаковам някой друг обектив и да намеря решение за тези кабели. По принцип е пипкава работа, но на мен ми доставя удоволствие.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »