Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Снимане на непознати?
Автор: millita   
Дата:   15-02-10 18:07

Докато разглеждах снимките от "хора и улици" в главицата ми изникна един лееко мъчителен въпрос .. търсих такава тема, но нищо не открих и затова да ви питам ..
добре де .. снимате си по улицата, доста често в снимките ви попадат непознати хора ... понякога нарочно, друг път случайно ... имали ли сте проблеми до сега с това? Смисъл .. някой човек да реагира остро на факта, че е попаднал във ваша снимка?


Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на непознати?
Автор: atrifonov   
Дата:   15-02-10 18:12

една такава снимка ми струваше 1 цигара[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на непознати?
Автор: mitadoc   
Дата:   15-02-10 18:16

аз дори обожавам да се взирам в лецата на непознати хора,а това често ги подразва-просто като ги гледам си мисля кой каква житейск аистория има и какво е преживал...ама е дразнещо много,да...затова скоро ще вземам телезуум,за да не си личи,че снимам много много...

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на непознати?
Автор: legop4o   
Дата:   15-02-10 18:17

мдам, колкото по-голям е обективът, толкова по-малко личи, че снимаш [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на непознати?
Автор: tziko   
Дата:   15-02-10 18:33

И мен ме вълнува този въпрос. Доколкото съм наяасно, ако е на обществено място може да снимаш който си искаш и колкото си искаш, никой няма право да възразява.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на непознати?
Автор: asahi   
Дата:   15-02-10 18:37

Що така мислиш, Цико?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на непознати?
Автор: caro-anton   
Дата:   15-02-10 19:06

нямам право да възразявам, но фотографът може да изяде един шут по техниката, ако се приближи да ме снима с някакъв огромен обектив... или ако ме тормози по други начини...

понякога съм в настроение и дори позирам, уж несъзнателно, но понякога съм крив и никак не ми е до снимки... хаха.

уличната фотография се случва с обектив между 35 и 50 мм за 24х36 мм.

изявленията, че ще си вземете кюнци от по 1 метър, за да не си личи точно кого снимате, са несериозни.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на непознати?
Автор: Mec   
Дата:   15-02-10 19:10

Аз съм реагирал един път доста остро, пред СУ-то застанал някакъв чужденец и снима с голяма видеокамера. И му се скарах яко на английски, като си бях закрил лицето още от далече като му видях камерата.
Той със сигурност е изрязъл секундите през които съм попаднал в кадъра му, щото така както си криех лицето му показвах и нещо дето не става да го пусне по телевизионен репортаж.[shtrak]

А иначе съм му измислил цаката да се правя че снимам уж нещо което ми е интересно, а пък в действителност снимам хората които минават. Колкото повече хора има, толкова по-малко те забелязват. Е, някой като спре внезапно като види че снимам и спирам веднага, все едно съм си свършил работата.
До сега никой не ми е правил забележки, но като се загледат втренчено че ги снимам и то си е същото, щото не може да се улови спонтанност.
Все пак има разлики според градовете. В гр. Германия, се пазят отдръпвайки се все едно си се прицелил с пистолет по тях. При французите май най-много не им пука че ги снимаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на непознати?
Автор: ilia_dm   
Дата:   15-02-10 19:37

Все пак избягвайте Хр.Стоичков...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на непознати?
Автор: sir_sky   
Дата:   15-02-10 19:41

нема да ви казвам как е в япония че... оня ден щях да го изям [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на непознати?
Автор: seal   
Дата:   15-02-10 19:50

Доколкото съм наяасно, ако е на обществено място може да снимаш който си искаш и колкото си искаш, никой няма право да възразява.

Няма такова нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на непознати?
Автор: IDA   
Дата:   15-02-10 19:53

В Италия си ги снимах директно и от близък план и никой не се възмути. Даже някои позираха. Много е важно, след всяка снимка да се усмихваш!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на непознати?
Автор: deus_ex_machina   
Дата:   15-02-10 19:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на непознати?
Автор: tofo   
Дата:   15-02-10 19:56

И на мен много ми се ще да пофлашкам някоя вечер по траверсите при Министерство на земеделието, ама ще ми отчукат от главата и апарата и светкавицата...освен да пуцам от колата, ама и така ще си занеса я некое паве, я тухла...абе, не стаа.[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на непознати?
Автор: millita   
Дата:   15-02-10 20:10

иии спомените от 10 клас ме доведоха до... конституция на БГ: чл.32.(2) Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие, освен в предвидените от закона случаи.

ето! .. ако не се възпротиви, а те е видял значи си е законно да го щракаш колкото искаш :Д .. май?
имам някакъв спомен, че само ако е в масова сцена .. или във фона няма нужда да искаш позволение ... в другите случаи трябва да питаш :?


Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на непознати?
Автор: tziko   
Дата:   15-02-10 20:13

asahi, мисля така, защото има камери на всякъде, тези които не искат да бъдат снимани, просто не трябва да излизат по улицата или да ходят със забратки(тогава ще ги заснемат със забратките де). Това, че снимаш с каквото и да е на обществено масто не би трябвало да е проблем и не би трябвало някой да ти прави забележка. Ако живеем в свободна държава (което също е под въпрос) това означава и да можеш да снимаш всеки на улицата, и хората трябва да са на ясно, че когато са унилицата все някой ги снима по един или друг начин. Ако се вреш в нечие лице с апарат обаче, това е нарушаване на личното пространство на което всеки има право, независимо къде се намира, тогава ест. ще отнесеш някоя по майчина линия. За всеки случай, за целта е по добре някой телеобектив да се ползва, така от далеч никой не забелязва че е попаднал в кадър.
Бих писал още но ме мързи сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на непознати?
Автор: matzo_tn   
Дата:   15-02-10 20:18

а с каква цел снимате непознати хора изобщо [smilie11]
на мен малко невъзпитано ми се вижда...

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на непознати?
Автор: tziko   
Дата:   15-02-10 20:24

Спестяваме от плащане на модели[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на непознати?
Автор: seal   
Дата:   15-02-10 20:26

Това, че снимаш с каквото и да е на обществено масто не би трябвало да е проблем и не би трябвало някой да ти прави забележка

Има си нормативна уредба, която е цитирана малко по-горе.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на непознати?
Автор: markiza   
Дата:   15-02-10 20:26

На мен ми налетя на бой веднъж пред колизеума един арабин, щото снимах жена му и децата му. Те се облекли в някакви много яки национални носии(или там както се наричат) и бяха много готини, гледам жена и две деца - без мъж, викам си, ще снимам... но се оказа, че арабина е снимал от друг ъгъл и ме е видял. Накара ме да трия кадрите пред него, аз само два бях направил де... Мисля, че не е редно да се снимат хора без тяхно разрешение.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на непознати?
Автор: pmartinov   
Дата:   15-02-10 20:37

[smilie5]

Поснимайте малко около някое посолство или дипломатическа мисия ...

[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на непознати?
Автор: millita   
Дата:   15-02-10 20:40

pmartinov не давай такива съвети, че току виж някой се вързал .. после става страшно!!! :Д:Д:Д


Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на непознати?
Автор: bari   
Дата:   15-02-10 20:56

Два са начините за подобно снимане:
1. С малък апарат, криейки се като мишок, разчитайки да не те видят, обаче ако те видят ...
2. Мяташ апарата с белия зум (примерно) на рамо и изчакваш да свикнат с теб. Те те гледат ти също, така свикват с твоето присъствие и се отпускат. Повечето нямат нищо против да ги снимаш, даже се ласкаят че "профи" (че то какъв друг може да си с такъв апарат)ги снима. В Бг. може и да те питат дали не си от телевизията.
Това не се отнася за случаите когато искаш да снимаш полицаи, посолства, жени в арабски страни, руски атомни подводници, американски самолетоносачи и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на непознати?
Автор: gam3ra   
Дата:   15-02-10 21:01

Вие го изкарахте все едно ако извадиш сапунер на улицата в замяна вадят пищак...

Отговори на това съобщение
 Re: Снимане на непознати?
Автор: S.Lazarov   
Дата:   15-02-10 21:05

Интересен въпрос е повдигнат в тази тема. Определено не е лесно да снимаш непознати по улицата, най-често като те видят, че насочваш обектива към тях се скриват, хах, но има и такива, които изрично казват, че не искат да бъдат снимани и всъщност са в правото си. Аз лично съм попадал на всякакъв тип хора, имаше една възрастна дама, която беше седнала на стълбите пред къщата си и четеш книга, реших учтиво да я попитам дали мога да я фотографирам, жената нямаше нищо против, естествено тя не ми позира, а продължи да си чете и мисля, че се получи естесвен кадър. Много честно обаче не може да се улови емоцията, ако човека знае, че в този момент го снимат...Единственото решение е да попадаш на хора, които не ги е "страх" от обектива или пък просто не са те забелязали! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »