Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13     всички  напред  последна
 Новите документи ....
Автор: da.fo   
Дата:   15-02-10 09:57

....излезе новия правилник

Интересни моменти има :
Хем ще се искат някъде снимки от фотоателиета , хем някъде(където има техника в пунктовете за приемане на документите)няма да се искат [smilie11]

Чл. 9. (1) При подаване на заявлението заявителят прилага към него и цветна снимка, която да съответства на изискванията съгласно приложение № 5.

(2) Снимките за българските лични документи се изготвят от фотографи, регистрирани по Търговския закон или по законодателството на държава - членка на Европейския съюз (ЕС), или на друга държава - страна по Споразумението за Европейското икономическо пространство (ЕИП), запознати с изискванията към тях, които се поставят на видно място в ателието им.

(3) Снимка по ал. 1 не се представя в пунктовете за приемане на заявления, в които има техническа възможност за цифрово заснемане на лицето на заявителя. Заснемането се извършва при спазване изискванията на т. 12 - 16 от приложение № 5.

Приложение № 5 към чл. 9, ал. 1

Изисквания към снимките по чл. 9, ал. 1

1. Снимките да са актуални, направени до две години преди датата на подаване на заявлението.

2. Снимките да са цветни и да са с видимо добро качество.

Не се разрешават снимки, които са копирани със скенери или размножителни машини, и ретуширани снимки.

3. Снимките се изработват върху материал с гладка матова повърхност и с дебелина между 0,12 и 0,20 мм.

Не се разрешават снимки, изработени върху гланцова и растерова хартия.

4. Снимките да са с размери: височина 45 мм и широчина 35 мм.

Допуска се след обрязване на снимката размерите й да са с височина 47 ±2 мм и широчина 37 ±2 мм.

5. Височината на изобразеното лице върху снимката, измерено от долната част на брадата до върха на главата (включително косата), да е между 31,5 и 36 мм, а за лицата до 14 години между 25 и 35 мм.

6. Изобразеното лице на снимката да е фронтално (анфас), като главата на лицето е центрирана.

Не се приемат снимки, на които изобразените лица са с десен или ляв полуанфас.

7. Снимките да са направени без ракурс - оста на обектива да е хоризонтална и да се намира на височината на очите.

Не се приемат снимки с нисък ракурс (оста на обектива е под височината на очите) или с висок ракурс (оста на обектива е над височината на очите).

8. Фонът на снимките да е неутрален, светлосив - 20% сива плътност. Фонът може да варира между 15 и 25 % от сивата скала.

9. Осветяването на лицето върху снимката да е равномерно, без сенки, отблясъци и дефекти.

Не се приемат снимки с дефект "червени очи" в зениците или с контрово осветление.

10. Експонацията на снимките да е нормална.

Не се приемат преекспонирани и недоекспонирани снимки.

11. Цветността на снимката да е нормална, а цветовете - балансирани.

Не се приемат снимки в червеникав, синьо-зелен или жълтеникав нюанс.

12. Лицата върху снимките да са без шапки и забрадки.

Разрешават се снимки на лица с шапка или забрадка, ако се виждат двете уши и най-малко 1 см от косата на сниманото лице.

13. Лицата върху снимките да са без очила. Разрешават се снимки на лица с очила, ако те се носят постоянно и стъклата не са затъмнени и в тях няма отблясъци, които влошават качеството на изображението на очите.

14. Разрешават се снимки на лица с бради или мустаци, ако те се носят постоянно. При премахване на брадата или мустаците се прави нова снимка и се подменя българският личен документ.

15. Разрешават се снимки на лица с перука, ако тя се носи постоянно.

16. Всички детайли от снимката на лицето трябва да са ясно видими и различими.

Ето целия текст


Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи ....
Автор: Diandimov   
Дата:   15-02-10 10:10

Актуална снимка, правена максимум 1-2 години преди подаване на заявлението?!??!

Актуална снимка се приема да е тази, правена до 30 дни преди да ми трябва.

Аз за 2 години мога да надебелея, да отслабна, да се оженя и да се разведа, да се продрусам и да ги спра, да мина от пънк на чалга и обратно, да стана вегетарианец и после монах, мога да стана депутат и да лежа в затвора малко след това...

Бааахти критериите, бахти новите документи!

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи ....
Автор: fove   
Дата:   15-02-10 10:48

Абе, кашата тепърва предстои да става.

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи ....
Автор: asahi   
Дата:   15-02-10 11:02

Не виждам никакви противоречия или странни ограничения. Ако в МВР-то има снимач - снимаш се там. Ако няма - бегаш в Каварна при ДаФо и той те снима.

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи ....
Автор: Mec   
Дата:   15-02-10 11:17

Цитат:

(2) Снимките за българските лични документи се изготвят от фотографи, регистрирани по Търговския закон или по законодателството на държава - членка на Европейския съюз (ЕС), или на друга държава - страна по Споразумението за Европейското икономическо пространство (ЕИП), запознати с изискванията към тях, които се поставят на видно място в ателието им.

Аха, значи аз тука в Белгия не мога да отида да се снимам при професионален фотограф, щото в ателието му при всички случай няма да виси окачен текст на кирилица, ха ха ха ...

Значи остава ми да го изкарам на принтера този текст и та си го нося с мене да го слагаме на видно място където ходя да се снимам, щото иначе няма да е по закона и от МВР-то няма да ми приемат снимките, СМЯХ И СЪЛЗИ

Някой да знае за колко дена става нормално и бързо изкарването на лична карта в София в 5-то районно (района зад Националната библиотека Кирил и Методий)? Също дали снимат на място или трябва да се носят готови снимки.
Щото тази година ще трабва да си подновявам личната карта като си дойда в Сафия.

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи ....
Автор: Gruyu   
Дата:   15-02-10 11:25

А ако в РПУ-то има "снимач", клиентът има ли право на избор да се снима във фотото, където най-много се харесва на снимките за документи, т.е. може ли да откаже услугата в полицията и да се снима където той пожелае?

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи ....
Автор: asahi   
Дата:   15-02-10 11:31

За всеки бизнес трябва да имаш някаква регистрация.

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи ....
Автор: papadok   
Дата:   15-02-10 11:40

В РПУтата най-вероятно няма да е точно "снимач". Видях техниката, която е инсталирана отдавна в повечето паспортни служби. Мисля си, че по-скоро ние сами ще се снимаме там - поне така ми се стори от подредбата. Всичко се случва на самото гише, пред погледа на служителката.

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи ....
Автор: Gruyu   
Дата:   15-02-10 11:40

да речем, че имам всичко, хората имат ли право на избор къде да се снимат?

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи ....
Автор: asahi   
Дата:   15-02-10 11:52

Имаш право да мълчиш. Всичко казано от теб може да се използва в съда. Имаш право на адвокатска защита. Ако нямаш средства ще ти се назначи служебен.

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи ....
Автор: markiza   
Дата:   15-02-10 11:57

Цената на личната карта, ако съм се снимал в полицията, една и съща ли ще е с цената, ако си нося снимки от друго място !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи ....
Автор: Блясък   
Дата:   15-02-10 12:06

Сетих се за картата ми за Метро и снимката на нея. Трагедия - и на Метро картата, и в бъдещия ми паспорт... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи ....
Автор: da.fo   
Дата:   15-02-10 13:53

Според мен навсякъде ще има тази техника за снимане но ще я сложат поетапно и именно за това пише , че може и при фотограф да се снимаш. Щом в град като Шабла(3000житела) са мерили и сложили кабели за апаратурата ...


Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи ....
Автор: lansky   
Дата:   15-02-10 14:00

и като им занесеш готовата снимка - тез образи как ще разпознаят при "регистриран" или при нерегистриран по търговския закон фотограф си се щракал....

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи ....
Автор: da.fo   
Дата:   15-02-10 14:04

Ами който се регистрира и ще си подава в полицията документи за да го одобрят и после ще си слага печата на снимките - това е лесна работа.


Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи ....
Автор: lansky   
Дата:   15-02-10 14:16

това като предложение ли е или някъде ще го вкарат в законче???

защото печатите от фактурите отпаднаха преди осем години... сега ще слагаме печати върху снимките... не звучи много "поевропейчено"

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи ....
Автор: fove   
Дата:   15-02-10 14:22

И сега се питам,защо трябваше да се харчат едни пари,след като технологията не изисква непремено снимките да се снимат с определена апаратура и на определено мято,а може да се снима и в "просто" фотостудио.

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи ....
Автор: da.fo   
Дата:   15-02-10 14:22

Сегашните снимки нали са така - печат на фотото + датен печат , че имаха срок 6 месеца. Макар , че за децата(14 годишните) с новия срок 2 години ми се струва , че доста промени могат да настъпят.


Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи ....
Автор: da.fo   
Дата:   15-02-10 14:24

fove ,
да бе - уж едни биометрични данни щяха да се вземат , това/онова ....


Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи ....
Автор: fove   
Дата:   15-02-10 14:25

Комисионите da.fo,комисионите.

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи ....
Автор: lansky   
Дата:   15-02-10 14:27

скоро си вадих международен паспорт - нито печат на фотото имаше, нито дата... (то и едно фото - фуджито в хита в люлин - поне едно чадърче да си бяха сложили...)

на всичко отгоре дори не ме глобиха, че старият е изтекъл, а не съм го върнал навреме...

та май си приказваме кой какво е чул, или в различните поделения на МВР има различни "пъдари"

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи ....
Автор: krassenov   
Дата:   16-02-10 12:33

Откога влиза в сила този правилник

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи ....
Автор: pdkfoto   
Дата:   16-02-10 12:44

Държавата пак си е оставила вратичка в правилника в последния момент да промени всичко ако и е угодно в своя полза. Ако не се справят със заснимането да кажат - донесете снимки от фото. Всички правилници и закони в тази държава се пишат конюнктурно - затова още сме на дъното.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи ....
Автор: papadok   
Дата:   16-02-10 13:41

Денят е 29 Март 2010г.
От този ден започват да работят новите центрове за издаване на лични документи. В София са 4 на брой. В цялата страна са общо 30.

Отговори на това съобщение
 Re: Новите документи ....
Автор: mitadoc   
Дата:   16-02-10 13:55

аз имам скоро извадени документи,така че няма да ги сменям ...пък и какви са тези глупости за брада и мустаци?Жените си сменят прическите и цвета на косата през месец-два-всеки път нови документи ли да си изкарват?Не!Проблем са им мъжете с техните мустаци...Те хората си правят пластични операции и пак не уведомяват полицията..

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »