Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Не точно фотографска тема
Автор: TheBossBG   
Дата:   11-02-10 11:31

Проблемът не е точно фотографски, но мисля, че тук бих могъл да намеря помощ. Нашият вход сме решили да си сложим датчици за движение, които да командват стълбищното осветление. Аз се поразрових из нета и по магазините и намерих един модел(естествено, мейд ин ПРЧ), покрива 360 градуса на разстояние 6 метра, има регулировка на времето за действие. Обаче няма корекция на осветеността. Забити са едни 10 лукса и толкова. Хубаво, ама аз като нямам представа колко са тези 10 лукса :( Та молбата ми е следната, дали някой от София може да услужи със светломер, който да отчете тези 10 лукса. Или пък, ако някой вече ползва такъв датчик, да сподели горе-долу при каква освтеност почва да командва лампите.


Отговори на това съобщение
 Re: Не точно фотографска тема
Автор: asahi   
Дата:   11-02-10 11:51

Светломер не ти трябва. Датчикът не е тариран по еталон и стойността 10 лукса е по-скоро прогнозна. Купувайте един и тествайте.

Отговори на това съобщение
 Re: Не точно фотографска тема
Автор: rhyan   
Дата:   11-02-10 12:03

В нашия вход имаме 2 клетки - едната е пред самия вход, втората е в коридора, вътре във входа, а клетките заменят обикновен прекъсвач, не бутона за стълбищното осветление. Вратата на входа е абсолютно плътна и в коридора няма прозорци. Досега няма случай в който клетката да не е сработила и да не е светнала вечер при движение. Друг е въпроса, че изгасва преди да е дошъл асансьора от 7мия етаж до 1вия, но до тогава вече съм си намерил и копчето за стълбищното осветление, което свети около минута така или иначе.
Ако клетката я вържете директно към стълбищното осветление мисля, че ще ви върши работа. Друг е въпроса дали е удачно за всеки отделен етаж, защото има леко забавяне със светването.

Ако например стоиш неподвижно докато изгасне светлината, трябва да направиш поне 1 крачка за да светне пак. Махане с ръка не помага [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Не точно фотографска тема
Автор: martinrousev   
Дата:   11-02-10 13:11

rhyan, и чувствителността, и продължителността се нагласят на моделите които съм виждал.

Отговори на това съобщение
 Re: Не точно фотографска тема
Автор: tofo   
Дата:   11-02-10 15:29

Май иде реч за фотодиод или резистор, а не за обемен датчик. Но трябва да се регулира осветеността някак. Иначе- взмате един и по метода на пробата и гредата по някакъв начин затъмнявате по малко.[beer]



Публикацията е редактирана (11-02-10 15:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Не точно фотографска тема
Автор: juzemomo   
Дата:   11-02-10 16:27

Има, датчици в които може да се настори, на каква тъмнина да сработи, колко да свети като време, и кога да сработи сензора.Отивате в някой по голям магазин за от рода на Практиер, казвате от какво имате нужда и ще ви опътят най точно.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »