Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за мита и такси в Англия
Автор: rusinov   
Дата:   10-02-10 20:30

Колеги ако купя нещо от Америка, то до адрес в Англия през Ebay, има ли някакво ограничение в цената и получателят ще трябва ли да плаща нещо или не?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за мита и такси в Англия
Автор: bou7   
Дата:   10-02-10 20:35

а този адрес може ли да бъде офисът на ЕКОНТ[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за мита и такси в Англия
Автор: rusinov   
Дата:   10-02-10 20:39

Пратката ще е до частен адрес на частно лице

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за мита и такси в Англия
Автор: neuromancer   
Дата:   10-02-10 20:41

да, получателя ще трябва да плати VAT (зависи от стойността на стоката). Колко точно % не знам, защото го смениха скоро.

Б&Х въведоха съвсем наскоро някаква система, при която всичко се плаща при тях при покупката, и при получаване не се дължи нищо. Нямам опит с това, но за иней няма да важи.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за мита и такси в Англия
Автор: ittv   
Дата:   10-02-10 20:42

мислил съм си го и аз това, и съм питал и Еконт, от тяхна старана няма проблем, само че в БГ ревем за тези 15 евро, само че в Англия е подобно, плаща се мито и ддс на много ниски суми:

If you buy goods online from a country outside the European Union, for instance the USA, Canada, China, Australia

You will be charged:

Customs Duty if the amount of duty is £9 or over
Import VAT if the value of the goods is £18 and over
Excise Duty for some goods like alcohol and tobacco

това е от http://www.hmrc.gov.uk/

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за мита и такси в Англия
Автор: Petri   
Дата:   10-02-10 20:43

ДДС и мито пак ще има.
Имам приятел, който купи от Китай техника за Испания, където живее - плати си таксите. За там било над 100 или 150$.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за мита и такси в Англия
Автор: rusinov   
Дата:   10-02-10 20:44

Пфууу някой да живее в Америка и скоро да си идва насам да докара едно телце? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за мита и такси в Англия
Автор: P-B   
Дата:   10-02-10 20:49

Всичко е записано в самата обява. Ако имаш free shipping и не е добавена държава като изключение, това означава, че е безплатно. Освен това може да се контактува с продавача. Може да му се изпрати e-mail със запитване. Много пъти съм пазарувала от Ebay и няма засечка. Идвали са ми неща чак от Австралия - free.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за мита и такси в Англия
Автор: Mec   
Дата:   10-02-10 22:29

Прати ми го на мене в Белгия, ще му платя митото и ДДС-то и ще го ползвам със здраве.
Те и в САЩ си имат разни щатски данъци които не ги виждате директно на сайтовете.
Ако ви се чете за VAT wiki, ще ги видите местните им данъци в САЩ.
Може някой съфорумец който е забягнал на там да обясни на БЪЛГАРСКИ.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за мита и такси в Англия
Автор: MartenBG   
Дата:   11-02-10 06:23

Покупката през еконт в Англия и оттам доставянето в България не означава спестяване на данъци и мита,а ПЛАНИРАНЕ на данъци и мита.
Има разлика дали ДДС е 20 % или 17%,дали митото е 5 паунда или 85 лева...и най вече дали ще платиш доплнително за митническо агентиране или не...

Опитах и директно от УСА си докарах нещо дребно за 43 долара и бърз транспорт за 37 долара.Доставиха ми го с ЮПС.Да де ама към тази стойност се добави още стойност за
- 20 лева митническо агентиране
- 15 лева мито
-такса за туй че са изхарчили още 35 лева вместо мен......

И стана тя,джаджата ,със стойност 200 лева..

Та важно е да се калулират разноските по различните варианти и да се сметне изгодния.Без да се нарушава закона.
Това се нарича оптимизиране,данъчно планиране,логистика или както го наречете..

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за мита и такси в Англия
Автор: ittv   
Дата:   11-02-10 07:59

До колкото знам митото за обективи е оеднаквено в европейския съюз и то е 20%, ДДС-то в Англия е 15 или 17%, което ако е 3% разликата, ще ги дадеш на Еконт да ти ги доставят до БГ, така че една и съща работа, единственото удобство, което не е никак малко е, че Еконт ще ти го донесат на адрес, а иначе трябва да ходиш да се разправяш по митници и отиде половин ден....

Най-изгодно си остава да се разбираш с продавача да ти издава фактура и да ти слага стойност за по-малка сума така поне да не плащаш големи такси, това е :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за мита и такси в Англия
Автор: seal   
Дата:   11-02-10 11:07

@P-B

Недей да лъжеш човека! Free shipping има отношение само и единствено към транспортните разходи и дали държавата ти е в списъка или не няма никаква връзка с митническите такси!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »