Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фотоконкурс от Microsoft България
Автор: mrtn   
Дата:   10-02-10 16:04

Не знам дали е пускано вече . . .

http://it.dir.bg/2010/02/10/news5852881.html


Microsoft България обяви фотоконкурс

10 Февруари 2010, 13:53
Източник: TechNews.bg

Microsoft България обяви фотографски конкурс за Photosynth модел, в рамките на техническата конференция "Дни на Майкрософт 2010", която ще се проведе в края на март в столичното кино "Арена Младост”. Конкурсът, подкрепен от Dynaphos, е творческо предизвикателство към почитателите на фотографията и новите технологии за създаване на атрактивни изображения в различни формати.

Технологията Photosynth, разработена от Microsoft, позволява автоматично да се обединяват снимки на един и същ обект в уникален интерактивен 3D модел. Основното изискване в конкурса за Photosynth модел е да се използва снимка на някой от 100-те национални туристически обекта, като участниците трябва да работят само с авторски снимки. Други технически изисквания е да се използват минимум 50 снимки на избрания обект, а минималният синтез на Photosynth модела да бъде 50%.

Photosynth обединява две сами по себе си независими технологии: способността да се реконструира визия от много независими фотографии и възможността да се сподели това преживяване с всеки в интернет. Photosynth сравнява визиите по наличност на подобие и използва тази информация, за да оцени приблизително формата на обекта и най-подходящата перспектива, от която е заснет той. С тази информация, Photosynth пресъздава пространството и го използва като «платно” за показване и навигация между снимките.

Желаещите да се включат в надпреварата трябва да публикуват своя модел до 20 март 2010 г. на сайта на Photosynth. Паралелно с това те трябва да копират линк от местонахождението на модела си photosynth.com и на страницата на конкурса във Facebook. Photosynth моделите ще бъдат оценявани по 4 критерия - синтез, използван брой снимки, оценка на журито и свободно гласуване във Facebook. В журито на конкурса влизат представители на Microsoft България, Dynaphos и сп. Обекти.

Подробна информация за инициативата е достъпна на сайта на конкурса в социалната мрежа. Победителят и неговите подгласници ще бъдат обявени по време на техническата конференция "Дни на Майкрософт 2010". Голямата награда, която получи авторът на най-атрактивното Photosynth изображение, ще бъде професионална фотографска техника. Най-добрите предложения ще бъдат подредени и в изложба в рамките на "Дни на Майкрософт 2010". Photosynth конкурсът не е единственият, който тази година се провежда в рамките на "Дни на Майкрософт 2010".

Освен него компанията организира и конкурс за разработчици за софтуерно приложение от типа “Newsreader”. Победителят в него също ще бъде обявен по време на предстоящото издание на техническата конференция.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс от Microsoft България
Автор: graphix   
Дата:   10-02-10 16:13

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс от Microsoft България
Автор: thomas   
Дата:   10-02-10 16:19

Хм, откога пък MicroSoft взеха да разбират от фотография? :-)

Първият ми 30-секунден досег със сайта photosynth.com беше разочароващ. Неинтуитивно, тромаво, доста неразбираемо и поне на пръв поглед - доста непълноценно.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс от Microsoft България
Автор: mrge.org   
Дата:   10-02-10 23:15

Ми сега, кои са 100-те национални исторически обекта, бях чувал за 100-те национални туристически обекта, ма тези ме озадачиха.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс от Microsoft България
Автор: thomas   
Дата:   10-02-10 23:28

@mrge.org
А ти къде видя да се говори за исторически обекти? По-горе аз прочитам само за 100-те национални ТУРИСТИЧЕСКИ обекта.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс от Microsoft България
Автор: krist   
Дата:   10-02-10 23:59

награда "професионална фотографска техника" - например професионален поляризационен филтър за 100-200 лв. или? поне да знам за какво бих дал 50 снимки и една камара време на М$..?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс от Microsoft България
Автор: GOSPODIN   
Дата:   11-02-10 22:29

Тресе ги як "комунизъм" ... само стоте обекта, за да си направят безплатна ревкламка после[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс от Microsoft България
Автор: chukov   
Дата:   11-02-10 22:38

Ето ги 100-те обекта


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс от Microsoft България
Автор: Стефан   
Дата:   11-02-10 23:04

Това е интересно [smilie8] Ама да видим дали тази технология е това което си мисля...[smilie8]

Дори и да не е точно това, във всеки случай това е един по-различен и не точно фотографски във класическия смисъл на думата конкурс [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоконкурс от Microsoft България
Автор: asahi   
Дата:   11-02-10 23:07

Мен единствено ме притеснява, че до крайния срок може да не се случи подходящо време с приятна светлина, чрез която да се покаже по-успешно фотографската идея.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »