Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: vgramatikov   
Дата:   10-02-10 08:14

Никон осезателно поизостанаха в някой технологии.Дали ще наваксат 2010? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: harvester_vn   
Дата:   10-02-10 08:15

Ами или ще наваксат, или няма да наваксат [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: vgramatikov   
Дата:   10-02-10 08:21

Нали и аз така си мислех [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   10-02-10 08:38

ааа, дали им трябва да наваксват?


Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: didesignbg   
Дата:   10-02-10 08:39

мали, колко вакса ще отиде[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: vgramatikov   
Дата:   10-02-10 08:42

Мен ми липсва много единствено видеото което дори вече го има в 550д (1200лв модел)
Фул на 24/30 и 60к за 720п.
Липсва ми може би защото ми трябва.
Друго съществено не ми липсва.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: danbi   
Дата:   10-02-10 08:44

Купи си видео камера [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: vgramatikov   
Дата:   10-02-10 08:49

Що да си купувам видео камера като мога да имам и двете в едно ,особено с такова качество [smilie3] и мога да ползвам обективи като сигма 10-20 примерно [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: danbi   
Дата:   10-02-10 09:00

Ти поснимай малко видео с (професионална) видео камера, пък после се пробвай с DSLR.

Виж, ако няма да снимаш, а само ще експериментираш е друга работа [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: didesignbg   
Дата:   10-02-10 09:02

той за да пипне професионална видео камера с обектив еквивалентен на 500мм трябва да продаде апартамента [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: vgramatikov   
Дата:   10-02-10 09:07

КАде отиде ся.Казвам ,че няма нищо лошо като да има.Ще ми върши чудесна работа [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: jokevcv   
Дата:   10-02-10 09:17

Лично според мен НИКОН искараха видео защото вече нямаше на къде. Друг е въпроса да се бориш със Сони и Канон в тази област, производители наложили се на видео пазара преди много години. Нормално е НИКОН да изостават. Лично мен не ме учудва, както и според мен за видие си има Видео камери.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: vgramatikov   
Дата:   10-02-10 09:19

Ми мене не ме учудва след като поснимах със старото ми д90 и сигма 10-20 и 50 1.8 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: джъмбо   
Дата:   10-02-10 09:24

за какво ти е да излизаш с жена... надувната кукла хем я ..... където искаш хем не ти мрънка....

някаква подобна логика съзирам и по-горе


в монета фирми като сони и ари са пред фалит щото всички преминават на дслр [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: vgramatikov   
Дата:   10-02-10 09:30

[smilie24] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: Shmidt   
Дата:   10-02-10 09:30

pd

Стига си чакал [smilie5]
Мисля, че е дошло времето да минеш на Канон [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: vgramatikov   
Дата:   10-02-10 09:32

О аз отдавна щях да съм минал ако имах 2-3 излишни хилки [smilie3] Но мисля ,че е добре че изчаках.Нека видим кво ще пуснат Никон до края на тази година [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: sauron69   
Дата:   10-02-10 09:35

Що пък чак 2000-3000, 7Д не чак толкова по скъп от Д300? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: vgramatikov   
Дата:   10-02-10 09:43

НЯма смисъл да минавам на канон със същата оптика [smilie8] И да се набутвам с пари.
Но в темата не става дума за мен така че :)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: charger   
Дата:   10-02-10 10:08

Pd,за какво точно ти трябва каданс 24 на дслр?
После на лента ли ще го прехвърляш?
С какво точно те ограничава 25f/s?
И защо никой не споменава за дискретизацията на цветовете 4.2.0 и проблемите с цветокоригирането,а само се говори за full HD...
Фотоапарат за снимки-still pictures
камера (кино/видео)-за motion pictures
комбайните НЕ са за Про работа.
След 5 години,може и да е друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: dau   
Дата:   10-02-10 10:09

Споко, сега ще дойде мартинката да каже че ще има FullHD във D900 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: 35mm   
Дата:   10-02-10 10:09

Много неща в пазара и в техническо отношение се разклатиха от това че има вече видео в Д-СЛР-те.
Вече почти няма фирма от кино и видео индустрията която да не пусна релси, мат боксове,фолоу фокус, стойки за рамо, големи визьори за дисплея отзад, абе всичко от което имаш нужда да за да снимаш видео и да ти е удобно.Има всякакви стойки и дръжки така че фотоапарата да не ти е неудобен, а ти е удобен за захват все едно си снимаш с голяма видео камера и похватите от там си ги ползваш и при Д-СЛР.

С тия големи сензори, и артистичен ДОФ - за мене вече е ясно че никога няма да си купя видео камера, а ще разчитам на видеото в Д-СЛР. Така че и на мен ми се ще по-бързо да пуснат по-качествено по-скоро в Никон.

Един познат оператор, какви чудесии прави с неговия Д90 и руски и ГДР-ски соц обективи за по 50 лв..... чудо направо. И това с техника за под 2000лв за тялото и няколко супер твърди обектива. Иначе с още три нули трябва да е сумата ако иска такъв размер сензор на видео камера.
Сони имат F35 CineAlta, но каква е цената!!!
С едно ФФ тяло и хубава оптика, много хора взеха вече да снимат и реклами и други професионални поръчки с Д-СЛР.
В България знам поне за една реклама на мобилен оператор която се гледа по телевизиите и снимана с любителски клас Д-СЛР с видео режим (беше първия Д-СЛР с видео запис в света) и прайм кино обективи с адаптери закачени на него.



Публикацията е редактирана (10-02-10 10:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: jivkojj   
Дата:   10-02-10 10:13

и с най-ниска резолюция на пазара

А на мен ще ми е криво като изкарат ниските и средни класове тела с по-висока резолюция. Предпочитам да задържат 12-те Мпикс., но за сметка на това да подобрят още ИСО-то.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: dobriquet   
Дата:   10-02-10 10:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: blacksnoopy   
Дата:   10-02-10 10:45

Споделям мнението на 35mm

И аз чакам Никон да пуснат 1080p h.264 с 24, 30 и 60fps евентуално.

Ако до края на лятото не стане, си вземам Канон и преходник за обективи :(


Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: Alex-dan   
Дата:   10-02-10 10:49

Да минава "и да се свършва с таз срамна работа" /любим мой лаф на една позната/. [smilie18] че да получи пълно удовлетворение [smilie5] Ама тогава вече не знам кой ще обсъжда и коментира, ще стане мазало, най много да залюби някое Сони накрая [smilie18] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: vassilk   
Дата:   10-02-10 10:59

Най-доброто , което може да се получи от навлизането на ДСЛР във видеоработата, е да поевтинеят камерите , ама няма да стане.Все още на съм виждал сериозна видеоработа да се върши с ДСЛР,но може и да греша.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   10-02-10 11:04

никон нямат избор - ще пуснат и те видео, друг е въпроса в цялостно отношение дали видео функцията ще е толкова на ниво както при канон.

не бих си купил камера въобще при положение че имам това видео в апарата ми - в един момент снимаш снимки, в следващия с едно цъкване - про видео - какво повече.

от скоро имам един стабилизиран телеобектив и в режим видео стабилизацията работи толкова мазно, все едно е с 50мм обектив, а не с обектив с оптично приближение от 1120мм. Още не съм обработил видеото, но скоро ще го кача в тюба и ще го вържа в тая тема ако не е изстинала.

С нестабилизирани обективи е по тегаво, но дори без флуидна видео глава пак става прилично, долните примери са от уимбърли и нестабилизирани сигми телеобективи - 300/2.8, 300-800/5.6 и др:

http://www.youtube.com/watch?v=QrbU8JrGN2c

http://www.youtube.com/watch?v=TAMxyAcm0rc

http://www.youtube.com/watch?v=FcErkJoBYZ4

http://www.youtube.com/watch?v=rbx8dmHJACw


От няколко месеца ползвам и външен микрофон, с който премахвам проблема със записа на звуци от апарата, вкл. и шума на стабилизацията и нещата заспиват. Последният клип от линкнатите е правен именно така. [smilie24]

Аз лично чакам от канон FullHD на 120/200 кад/сек и евентуално някакъв вариант на серво аф и с това се изчерпват всичките ми мечти за тая техника [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: danbi   
Дата:   10-02-10 11:12

Е, те тия дето правят видео камери няма да стоят и да спят --- съответно видео камерите ще се сдобият с повече функции и възможности и пак ще си запазят цените :)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: vassilk   
Дата:   10-02-10 11:14

danbi [beer] или да ги повишат[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: harvester_vn   
Дата:   10-02-10 11:28

Автор: Shmidt
Дата: 10-02-10 09:30
pd
Стига си чакал
Мисля, че е дошло времето да минеш на Канон

Автор: pd
Дата: 10-02-10 09:32
О аз отдавна щях да съм минал ако имах 2-3 излишни хилки Но мисля ,че е добре че изчаках.Нека видим кво ще пуснат Никон до края на тази година

Абе пак ли съм изтървал нещо?
ПД, нали по едно време беше минал на Канон бе? 1D2n ако не се лъжа...

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: джъмбо   
Дата:   10-02-10 11:42

про видео.... ти май никога не си виждал про видео [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: blacksnoopy   
Дата:   10-02-10 12:01

Шотландец, имаш ли видео с някой дълъг стабилизиран?

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: borovinka   
Дата:   10-02-10 13:19

Добре де! Видео, та видео! Толкова ли е важно да го има?! Като го има, колко хора го ползват? Колко могат да го ползват правилно? Във всеки случай десетки хиляди пъти по-малко от тези, които са си купили фотокамера с яко видео и по цял ден мажат от статив филмчета със замръзнали бокета.
Моето мнение е, че твърде много внимание се отделя на тази нова възможност при DSLR камерите. Все пак, те са преди всичко инструменти за регистриране на статични изображения.



Публикацията е редактирана (10-02-10 13:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: da.fo   
Дата:   10-02-10 13:43

Пробвах веднъж да пия 2в1 и даже 3в1 - ами нито кафето му кафе, нито млякото му мляко а да не говорим , че вместо захар имаше някакъв подсладител [smilie11] [smilie18] [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: emo99   
Дата:   10-02-10 13:57

....DSLR -те БЯХА камери за статични изображения,но вече не е така.Предстоят много изненади -и за фирми и за потербители.Въпрос на време е да оправят качеството на видеото в DSLR камерите.Предполагам,че Сони и Канон ще изпреварят Никон в това отношение,защото правят и видеокамери.Видеото на Д90 го оставям без коментар,защото е една недомислица .Тези ,които имат Д300S да кажат дали автофокуса е добър.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: Shmidt   
Дата:   10-02-10 14:19

borovinka

Принципно си абсолютно прав.

Никога не съм харесвал решенията 2в1 , 3в 1 или всичко в едно.

Но аз съм много доволен , че DSLR ми има видео функция.

Както е казал Шотландеца - с едно цъкване и си от снимка на видео.

Тук добавям и възможността "снимка в RAW по време на видео"

Като и факта ,че когато пътувам или се правят преходи ми е много удобно да нося по-малко и да мисля за по-малко видове захранвания, носители на информация и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: ninikolov   
Дата:   10-02-10 14:57

Като чете човек спецификациите на новите камери се чуди фотоапарат ли ще си купува или кухненски робот.

Няма Ферари, дето да е с проходимостта на трактор и да харчи 3.5/100 гасссс...

Сигурно е удобно и оправдано да има видео. Не знам, не ползвам. Обаче искам, като си купувам камера да не плащам за неща дето не са ми необходими. Повече на маркетингова война ми мяза. Удариха технологичен таван и сега мислят глупости само и само да върви алъш-вериша.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: borovinka   
Дата:   10-02-10 15:55

Shmidt, да, защото снимаш видео и тази материя определено те вълнува. При повечето потребители, обаче, въпроса с видеото при избора на фотокамера е като при мобилните телефони - спят по-спокойно, понеже телефона, за който са похарчили парите си, може да прави 1 000 000 неща. Повечето не ги вдяват за какво са и как да ги използват, ама ето на - имат телефон, който може да прави 1 000 000 неща. Не са се минали при избора си. Ако не бяха чели половин година из нета ревюта на мобилни телефони, щяха да са неподготвени и да си купят телефон, който може да прави едва 980 000 неща.

Действително, при DSLR имаме някои параметри на изображението, които при стандартните видеокамети нама как да се постигнат, чисто геометрически. Повече бих се радвал, ако на пазара се появят устройства, които ползват отпика от SLR и големи матрици, но с корпус, който наистина е подходящ за работа с видео.



Публикацията е редактирана (10-02-10 16:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: landstar   
Дата:   10-02-10 16:14

пд - за какво ти е сигма 10-20, по-добре вземи видеокамера и я размърдай!
35мм - аз пък чух оня ден за бг фирма - снима рекалма с 5д/канон/, все тая, закрепен на модел-хеликаоптер, който се управлява с дистанционно от истински пилот!

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: Shmidt   
Дата:   10-02-10 16:19

borovinka
[smilie24]

Съгласен с теб [beer]
Наистина много са талибаните с подобен начин на мислене. Точно и тази психология използват производителите.

Но в края на краищата нещата се развиват - и ние си мислехме преди 6 години , за какво са им на телефоните камери .. след като имаше такива хубави ДСЛР-и с по 5,6 мегапиксела. Ама сега купи си телефон без камера.

Наблюдавайки мисленето и развитието на много хора около мен си направих извода , че задълбочавайки познанията си в определена сфера - хората увеличават прагматизма си по повод на подбора на инструментите и оптимизиране на начините си на работа.

И това според мен е показателно за нивото , което са постигнали - да използват максимума от това , което имат.

Затова нямам нищо против талибаните да купуват новите играчки - за да имат пари производителите за развойна дейност и да ни радват с подобрения полезни за нас. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: danbi   
Дата:   10-02-10 17:18

Тази технология така или иначе трябваше да се тества.

Но примерно Сони май първи използват високоскоростното снимане с цел подобряване на крайния резултат (статичното изображение).

Факт е, че човешкото око е така адаптивно, чувствително именно защото обработва и апроксимира множество кадри, различава статични от мърдащи обекти, компенсира вибрациите и т.н.

На едно трабантче и спойлери да му сложиш, няма да стане спортна кола.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: markiza   
Дата:   10-02-10 17:40

Трабанта може да не стане спортна кола, но ако тръгнеш от точка "А" до точка "Б" ще стигнеш и с него ... по бавно, но резултата, ще е един и същ - стигане до точка "Б" ... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: djogata   
Дата:   10-02-10 17:41

Шотландец, гледах ти клипчетата, напълно споделям мнението ти за стабилизатор - трябва си [smilie5]

Иначе качеството е добро [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: blacksnoopy   
Дата:   10-02-10 17:50

Колко струва един 7D и колко струва една видеокамера със сменяеми обективи

http://vimeo.com/8833265

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: джъмбо   
Дата:   10-02-10 17:53

колко струва една кола и колко струва един камиеон.... и с двете може да прекарваш товари

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: vgramatikov   
Дата:   10-02-10 18:22

harvester_vn
За малко ама се прееах с д300 [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: charger   
Дата:   10-02-10 21:16

35mm
В България знам поне за една реклама на мобилен оператор която се гледа по телевизиите и снимана с любителски клас Д-СЛР с видео режим (беше първия Д-СЛР с видео запис в света) и прайм кино обективи с адаптери закачени на него.


Има доста реклами с 5D2 и 7D.
Мтел имаха такава реклама,заснета от Филип Блум с 5D2.
Статично кадри с усмихващи се хора...
Има и доста музикални клипове с Дслри,просто в БГ с нашите ТВ,без грам техническа грамотност,пускат всякакви неща,щом са дадени на Бета или конвертирани в MOV или MPEG...Друг е въпроса,какво понякога е реланото качество.
За момента,на ПАЛ,няма драстични приблеми да се излъчи нещо снимано от Дслр....
Никъде по света,не снимат на ДСЛР,за сериозни проекти,като клипове или реклмаи,още по малко филми.
Питай,моля те,как точно са закачили на първия Д-СЛР с видео запис в света,кино прайм обективи с адаптери.Не че няма,има.У нас не знам някой да е вкарвал.

Наем на 1 един ULTRA PRIME,примерно,е мин.70евро.Реално трябват поне 3 с различно фокусно р-е.210е за оптика,25е- 80е за читав статив с нормална глава,осветление,щото никой не споменава какъв мрак са тия апарати при ниска исветеност,а барнеш ли исото,ставаш луд от шум,който перфектно се вижда в пост-продукцията ,но не на терен.Трябва истински,мобилен HD LCD монитор за фокус и видео контрол, поне 800х480 хRGB,наем,поне 20-30е.Звук - мин.200-350евро за нормален звукозаписен комплект,от по нисък клас,с читави микрофони + отделен човек за работа с тях.Осветление - зависи,може да стигне и наем до 800е на ден,ако е по мащабен проекта,но няма таван..Изведен фокус,follow focus,за нормално фокусиране и снимане на движещи се обекти,мат бокс с филтродържател, - 50е,грубо.
РС на терен за мигновен бекъп....
Мога да продължавам още доста,но ето колко е изгодно,да направиш нещо евтино...
А и още нещо,внимателно се определя експозицията,щото динамиката я няма никаква във високите яркости.
Супер изгодно е да се снима с DSLR...А резултата не винаги е гарантиран.За разлика от снимките с камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: rhyan   
Дата:   10-02-10 21:54

Според мен на Никон най-малкия проблем в момента им е видеото. За пореден път се изцепиха с адските тъпни накрая на годината и пак има да тичат като изоглавени след канон.

Първо този д300с въобще да не го бяха пускали преди 2 месеца, ами сега да бяха пуснали Д400, което наистина да може да бори 7Д. А това д300с май ще остане с пръст в уста, щото не виждам хората да се избиват да ъпгрейдват. Въобще тази политика на пускане на S/X версия на даден апарат, една година преди наследника му някак не ми изглежда печеливша в момента.

Ъпгрейд на Д700 ще изяде хляба на 3та серия ако го пуснат с близки параметри, щото ще да е за далеч по-малко пари, така че и от това сякаш няма нужда.
И какво остана - остана един Д90 дето е на никъде. Ако пуснат ъпдейт ще излязат с реклама 'Първия в света ДСЛР с видео има своето достойно продължение' Дрън дрън.

Остават обективи, дето да запълват дупки. Половината трябва да ги пуснат със стабилизация, другата половина с бърз фокус, че винтоверта в тялото май не е много вървежен...

Ще поизчакаме още малко и ще видим. В крайна сметка Пентакс сега ще избухнат със среден формат на парите на 1 Марк 4 / Д3х и мача ще стане друг...

Така че никон определено имат теми за размисъл, и предвид че нямат опит нито в средния формат, нито във видеото, май им остава да пускат кепенците.



Публикацията е редактирана (10-02-10 22:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: 35mm   
Дата:   10-02-10 22:03

Ей го Canon EOS 7D, с опори за рамото и тялото за по-удобно снимане. И визьора за дисплея.

http://digitalcontentproducer.com/cameras/revfeat/101MIL_canon_7d_3_800.jpg



В момента Zacuto не смогват на поръчките за Z-Finder DSLR Viewfinder:
http://www.zacuto.com/z-finder-dslr-viewfinder



http://photo-zona.net/images/user29743/album18478/preview/1265831799_uryc8363_1.jpg



http://photo-zona.net/images/user29743/album18478/preview/1265831800_pvjj6046_2.jpg



Тука на колежката трябва да и се сложи забрадка, та да не вкара отражения в оптиката и на сцената от ярко ослепителната си руса коса: [smile]

http://photo-zona.net/images/user29743/album18478/preview/1265831800_qxmp6001_3.jpg



Супер е удобно дори за фото на лайв вю, понеже не зависиш дали ще блести дисплея от слънцето и не те разсейва периферията. Нямам търпение да си го купя.

Има всичко необходимо да се снима видео с Д-СЛР. Всякакви удобства. До 4 точки на контакт на фотоапарата се получават с тялото на операторката. (Като казах контакт с тялото на русата операторката.... ох, нещо се разсеях...[smile] ).
Топката сега е по-скоро в производителите на Д-СЛР да вдигнат още качеството на видеото.
Макар и сега това което могат, на мен си ми е супер достатъчно за едно домашно клипче на котката, и ми е още по-супер че на екскурзия нося само фотоапарат и снимам и видео и снимки.

Много се разеях нещо. Сега пък за топка и русата колежка си мисля. Тя какво ли мнение има за топките?[smilie11]



Публикацията е редактирана (10-02-10 22:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: pmartinov   
Дата:   10-02-10 22:03

[smilie5]


Плакането на чужд гроб е български патент [smilie18]

Слава богу хората от Nikon си ползват главите само по предназначение и всяка стъпка е точно на място право към целта !
Ако вие не разбирате процесите които протичат,това съвсем не значи че те са безсмислени .


Не може всичко на този свят да осмислите, но това не може да бъде повод да го отречете целия само защото вие не го разбирате [smilie25]

[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: kefalcho   
Дата:   10-02-10 23:48

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: da.fo   
Дата:   10-02-10 23:56

Купих си камера - правела снимки, купих си фотоапарат - правел видео .... защо трябва да плащам излишни пари за недоносчета [smilie11] Маркетингови трикове за вадене на пари от джоба на будалата [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: markiza   
Дата:   11-02-10 00:05

Нещо не схващам !!! Купувам си ДСЛР който прави видео и имам и двете(видео и снимки) на поносима цена, а ако си купя ДСЛР и видеокамера, ще платя повече пари за да имам и двете [smilie11]
Е кой сега е будалата !!! ... аз, че съм дал по малко пари и имам това което и другия, а той е платил доста повече от мен [smilie11] [smilie11] [smilie11]



Публикацията е редактирана (11-02-10 00:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: 35mm   
Дата:   11-02-10 00:07

[shtrak]



Публикацията е редактирана (11-02-10 01:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: flipbeat   
Дата:   11-02-10 00:40

"Слава богу хората от Nikon си ползват главите само по предназначение!"- ех, пак си си пил бирата с инженерите на Никон. Как ти е портфейла с акции?

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: mitku   
Дата:   11-02-10 00:48

Мдаааа... добре, че прочетох таз тема за да се ограмотя колко изключително важни неща са туй мегапикселите и фул-ХД видеото, защото аз не знаех. [smilie10] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: Мартин_Илиев   
Дата:   11-02-10 00:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: da.fo   
Дата:   11-02-10 00:57

markiza
Дата: 11-02-10 00:05

Нещо не схващам !!! Купувам си ДСЛР който прави видео и имам и двете(видео и снимки) на поносима цена, а ако си купя ДСЛР и видеокамера, ще платя повече пари за да имам и двете

Markize,
aм щото нито си хващал явно DSLR кат ората нит профи камеръ [smilie21] и затуй съ радваш на детски игрушки [smilie3]

Тез пари дет ми ги зимат зъ видео - предпочитам за нещо по квалитетно фУтУграфско да има вътре и обратното [smilie21]

Сега схвана ли [smilie11] - ората искат квалитет не залъгалки [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: Мартин_Илиев   
Дата:   11-02-10 00:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-02-10 00:59

Еми аз искам да си правя ДВД [smilie3]
За това ми трябва.Камерата ще е през 100% от времето на статив и не ми дреме много.
Кефиме визията и обективите в видеото на слр.
Също 60 кадъра на канон.Ако ще и да не е ХД дреме ми. 720 е достатъчно добро за мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: da.fo   
Дата:   11-02-10 01:00

Защо трябва да плащам за нещо което, което не ми трябва [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: da.fo   
Дата:   11-02-10 01:03

Аз затуй по горе писах - като искам да пия истинско кафе - не си купувам 3в1 [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: Alex-dan   
Дата:   11-02-10 01:05

Ок, а с Д90 наснима ли клипове? Нали има видео, пусни нещо да видим...

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: 35mm   
Дата:   11-02-10 01:13

Аз викам така - нека си има (те от Никон и Канон и другите едва ли нас тука ни питат дали да махнат или сложат видео в следващите модели). Та, нека си има. Който не го харесва да не натиска бутона за Видео режим.
На някои пък ще им потрябва.

Аз виждам голяма изгода в това че мога всеки обектив за фото приложение за който съм дал пари, сега мога да го ползвам и за видео без да дам нито стотинка повече. Т.е. имам си обективите.

В един видео форум дето се карат тука като нас, (ама там е Цайс кино обективи, срещу Цайс фото обективи, и тия две категории заедно и пооотделно срещу Никон и Канон обективи, както и Никон срещу Канон оптика. И всякакви вариации на оплюване и хвалене на всички по-горе изброени обективи), много ме изкефи един пич, дето каза че като е дал $100000 (сто хиляди) за един комплект обективи на Цайс и си е взел за "центове в сравнение" едно Канон тяло, вече много малко му остава време да пише понеже вече има много поръчки.

Според мен, оптиката за фото е проблема на фирмите сега с видеото. Видеото ще го подобрят, няма къде да ходят. Ама цяла гама обективи сменя ли се лесно. Години ще минат докато всеки обектив стане приемлив за сериозна видео работа. Обективите не са корегирани за видео - когато има движение се виждат проблемите. При снимка - неподвижно изображение - аберациите на фотообективите не си личат, но то е ясно - досега тия обективи са били използвани само за фото - защо да се оскъпяват да се прави корекция щом никой няма нужда от нея и не я вижда при фото употреба.
Но същите тия обективи за фото, особено зум, когато пресъздават видео не "държат" фокуса при зумиране, "дишат" - това е когато обектива си променя фокусното растояние при фокусиране понеже все едно обектива се зумира сам когато не е със вътрешен фокус (за единия от фото Цайс Планар-ите си знам че от минимално до безкрайност става от 98мм на 109мм - т.е. все едно е зум 98-109мм когато фокусирам по целия му обхват).
Тия дефекти се виждат при видео. Няма как да ги видим на фото снимка понеже е един миг, но се виждат във визйора преди да снимаме.
За фото обектив - ейде иди-дойди - към обектива има много по-малко изискване. Ама да сложиш един фото обектив и да събереш 20 човека екип и да снимате видео и обектива да вземе че да има отражения ако някаква светлина попадне в него. Ако обектива ще снима нешо за което 20 или 50 човека екип работя, е**м го и обектива ако провали снимачен ден на 20 човека и някой ще им плати и хонорарите без да работят щото обектива се провалил.
Те затова и много,много не снимат сериозни филми реклами с фото обективи.

Аз не робувам на марките и ще призная че от коментари на колеги по форумите, Канон Л серията зум обективи се справят по-добре с "задържането" на фокус когато се зумира. Никон ги харесват повече заради цветопредаването. Доста кино камери на бедни продуценти съм виждал с Никон оптика.
Наскоро имаше публикация в In Camera, списанието за кино на Kodak, не за бедни де, за снимки в Полша, където видях Никкор 400мм използван:

http://photo-zona.net/images/user29743/album18478/preview/1265843295_nlqo6115_4.jpg



Аз обаче пари за корегирани за кино кино обективи нямам и затова съм приел да приема тези дефекти. Все пак само котката снимам и ей така от прозореца на колата някоя бабичка като съм на екскурзия.

Който иска да пробва да си купи фишай за видео камера.

Да вземем например един руски фишай на Д300с. Къде ти пари за оригинален Никкор? Ще го ползвам 1 път в годината (фишай-я). Да, признавам, така е - грешни пари. Даже тайно се питам защо въобще съм си го купил. Обаче после как се радват и немеят бабите вкъщи на видео клипче с него пред телевизора, не е истина просто.

Много е скъп видео варианта на тоя обетив за да постигна същия ефект ако имах видео камера.


Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: da.fo   
Дата:   11-02-10 01:24

Все едно след време да направят всяка лека кола - амфибия [smilie18] ами тези дет няма гъолове за към чеп им е ...или кат идват на море вднъж на годината и те да намокрят пода [smilie18] за да рзберат дъл ръждясвъ ут суленътъ вудъ [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   11-02-10 09:26

дафо, стига си спамил с промитите си изказвания. видео функцията е голям скок на пред, това че ти се занимаваш професионално с видео и имаш камера за 5 хил лева, не значи че всички останали трябва да си купят. DSLR-а върши идеална работа в много отношения за снимане на непрофесионално видео, така че престани да плямпотиш глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: rhyan   
Дата:   11-02-10 09:52

Автор: pmartinov
Дата: 10-02-10 22:03

Плакането на чужд гроб е български патент

Слава богу хората от Nikon си ползват главите само по предназначение и всяка стъпка е точно на място право към целта !
Ако вие не разбирате процесите които протичат,това съвсем не значи че те са безсмислени .


Ами то на собствения си гроб е първо малко трудно, да не казвам невъзможно, второ леко безмислено да се реве, щото да си мислил преди да си влезеш в дупката, така че не вярвам да е само български патент това с реването. [smilie18]

Второ - за хората от Никон - вярно може и да не ги разбираме нещата както ги разбират те. Може и да са ни подготвили най-голямата и приятна изненада на света в следните месеци. Така че аз викам да броим пилците, когато им е времето за броене, а?...Пък накрая като излязат ония с годишните сметки, на тях им се разбира лесно и нещата са измерими. Най-малкото в пазарен дял може да се види дали нещо и как се е променило...

Както виждам тенденцията на последък е хората да минават от Никон към друга марка, имам и доста познати, които са склонни на тази крачка по ред субективни причини, но главната от тях е, че никон не пуска продукта, който на тях им трябва.
Дано да се окажа лош пророк и нещата да тръгнат на добре, че иначе базара ще се напълни с никони и обяви от сорта на 'Сменям резбата' :)[beer] [shtrak]



Публикацията е редактирана (11-02-10 10:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: kaic   
Дата:   11-02-10 10:04

ShotlandetsaWildlife [smilie24] подкрепям.
Аз лично ползвам Никон Д5000 и си го купих точно заради тази опция да снима видео. Ползвам апарата за семейни нужди. Имам малко дете, следя развитието му, правя му снимки постоянно, не ми дреме за клечки буболеки и тем подобни видове, тях ще ги има и след катои нас ни няма.
От практиката на краен любител семеен щтракач мога да кажа, че половината карта винаги я пълня с видео клипчета и половината със снимки. На концерт да отида пак между снимките пускам по някое клипче, на пързалката да съм, отново снимам видео. Имам камера Сони и не съм я вадил от чантата си много време, просто не виждам смисъл, а и ми е по-неудобно за носене на две чанти.
Безспорно има какво да се желае в клипа на Д5000, особенно звука, и фокуса. Поради тази причина не си продадох Canon SX10 IS и с него мога да споделя, че клипчетата ми стават повече от задоволителни. Зума си е напълно достатъчен /20 пъти оптичен/ фокуса си работи по цялата дъжина, звука е стерео, с две думи доволен съм и май скоро ще си продавам видеокамерата.
Та мисълта ми беше, за тези които не искат да да имат в апарата си видео възможност, нека да не си купуват такъв апарат, има достатъчно без тази функция или, ако апарата който си купят има такава, то трябва да знаят, че тя не тръгва автоматично след включването на апарата, така, че де не се притесняват, могат просто да не натискат червния бутон "rec" и видеото няма да тръгва.
Толкова от мен, поздрави и успешен ден!

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: jokevcv   
Дата:   11-02-10 10:44

С тва FullHD работата ще стане като с многото мегапиксели - всеки го иска ама никой не го ползва. За какво ти е FullHD? За да качваш в YouTube на FullHD? Ако ще го гледаш/представяш на 50'' и нагоре да видиш предимства, ама иначе...

Според мен идеята... купуваш си D3 и имаш професионален апарат с който можеш да изпълниш всяка възложена ти поръчка с високо качество, максимално качество. В него има и Видео, никой не може да ме убеди, че това виео е на професионално ниво и ще можеш да изпълниш всяка възложена ти задача. Тогава професионалната камера се обезсмисля. И цената на тази камера е много пъти над този апарат и едва ли не е "маркитенгов" (много модерна дума) трик.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: ipolit   
Дата:   11-02-10 11:03

http://www.red.com/cameras/



http://www.asgardentertainment.com/images/RedCamera/JonWithRed.jpg



Туй е алтернативата - може и на кръста да си го носиш

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: compur   
Дата:   11-02-10 12:05

четох, четох и накрая... имам въпрос!

купили сме си телефони с камера, която прави и снимки и видео! за какво ни е тогава отделно фотоапарат? всичко го има в телефона, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: satyno   
Дата:   11-02-10 12:05

Синът ми, който е на по-малко от годинка, се заливаше от смях като гледа големите гмурци от видеото на Шотландеца! Децата имат най-вярната преценка дали нещо е хубаво. Благодаря ти Шоти!


Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: rhyan   
Дата:   11-02-10 12:11

Satyno, синът ми, който е на по-малко от 3 годинки, се залива от смях като се гледа на клипчетата, на които съм го снимал с телефона как се въргаля в снега в парка. Камерката я има я няма 24fps. Няма ХД, и едва ли дори докарва до 640 х 420.
За какво ви е ДЛСР с видео, при положение че се доверяваме на детската преценка, която е явно най-вярната...
Аз съжалявам, че телефона ми няма ХД видео на 60 кадъра, ма на него въобще не му пука...

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: da.fo   
Дата:   11-02-10 14:08

Автор: ShotlandetsaWildlife
Дата: 11-02-10 09:26

"дафо, стига си спамил с промитите си изказвания. видео функцията е голям скок на пред, това че ти се занимаваш професионално с видео и имаш камера за 5 хил лева, не значи че всички останали трябва да си купят. DSLR-а върши идеална работа в много отношения за снимане на непрофесионално видео, така че престани да плямпотиш глупости."

Никой не ти говори за камера за 5 000 лева. За семейно видео си ползвам Panasonic NV-GS 500(и тя прави снимки) .... с която е много по удобно снимането от който и да е DSLR [ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: tantris   
Дата:   11-02-10 14:13

За семейно видео панасоника става. Обаче за домашно Арт порно едва ли[smilie5] [smilie18]

Проблема на ДСЛР-а засега е, че грее.
Аз видео използвам най-вече да снимам оперни постановки и там ми трябват до 2ч. непрекъснат запис, което с 5Д2 не би било възможно.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: Han_solo   
Дата:   11-02-10 15:06

във момента няма фотоапарат с читаво видео, ето един материал за четене: http://en.wikipedia.org/wiki/Chroma_subsampling
после проверете параметрите на видеото на фотоапарата, опитайте се и да правите корекции - цветови примерно и после да кажете какъв е резултата [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: danbi   
Дата:   11-02-10 16:02

Не им убивай всички детски мечти в зародиш.

Видеото в DSLR е супер играчка [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: tantris   
Дата:   11-02-10 16:22

Еми който си има играчки си играе с тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: roussinoff   
Дата:   11-02-10 17:32

http://www.youtube.com/watch?v=54aiz8Syqs0&NR=1


Абе става, не става, про-камери и не про-камери.... не знам, ама я вижте тва видео с D300s. Кой е отзад май е най-важното [smilie5]
Познавам доста народ с RED-ове тук и в чужбина които правят ебати глупостите....[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: blacksnoopy   
Дата:   11-02-10 18:16

http://philipbloom.co.uk/dslr-films/

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: roussinoff   
Дата:   11-02-10 18:25

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: ando   
Дата:   11-02-10 20:37

[shtrak]



Публикацията е редактирана (12-02-10 04:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: da.fo   
Дата:   11-02-10 20:55

Adno,
като направиш качествена снимка с новата си придобивка Canon XH-A1 - ела ми се обади [smilie18] [smilie18] [smilie18] или критерият ти за снимка е доста нисък [smilie21] Ти що не си купи някой апарат и с него да снимаш сватбички [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Аз снимам или с камера или с фотоапарат - значи лафа 2в1 не върви [smilie21]



Публикацията е редактирана (11-02-10 20:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: ando   
Дата:   11-02-10 21:07

da.fo, аз не съм фотограф и няма да бъда, или поне никога няма да твърдя, че съм професионален фотограф и да взимам пари на хората за това. Аз съм оператор и новата ми придобивка Canon XH-A1 напълно задоволява нуждите ми. А що се отнася до апарата, ако разполагах с необходимите средства за пълно окомплектоване на Canon 7D - обективи и всички други аксесоари, необходими за снимане на видео, бих си го взел. Аз не страдам от предрасъдъци.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: da.fo   
Дата:   11-02-10 21:22

Adno,
именно за това ти говоря , че сега имаш една екстра в камерата си за която си дал пари а няма да я ползваш .... и за къв чеп ти е [smilie11] не е ли по добре за тези пари да имаеше вътре някоя и друга видео глезотийка - за това ти говоря. Ако си ме разбрал - хубаво, ако не ..... [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: ando   
Дата:   11-02-10 21:23

[shtrak]



Публикацията е редактирана (12-02-10 04:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: da.fo   
Дата:   11-02-10 21:33

Явно днес не си си взел хапчетата [smilie18]и те избива на педераслък - туй е фотофорум бе човек тук се говори за фотография а наклонностите си ги споделяй някъде другаде.
"Сбъркал си рейса пич" - както се казва в една реклама [smilie18]


Аз му говоря , че производителя Canon му е набутал една елементарна система за снимки във видеокамерата - той ти говори вицове [smilie18] щот го е яд , че няма никога да я ползва ама не си и признава [smilie18]



Публикацията е редактирана (11-02-10 21:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: ando   
Дата:   11-02-10 21:59

da.fo, в ниския клас камери е нормално производителите да наблъскат всякакви "екстри". Ако това не ти харесва, купи си камера от най-високия клас. Аз, за снимане на сватби не мога да си позволя да купя камера от най-високия клас. Това е положението и не ме е яд, за разлика от теб. Не аз, а ти ревеш от това положение [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   11-02-10 22:07

написа:

> Автор: ShotlandetsaWildlife
> Дата: 11-02-10 09:26
>
> "дафо, стига си спамил с промитите си изказвания. видео
> функцията е голям скок на пред, това че ти се занимаваш
> професионално с видео и имаш камера за 5 хил лева, не значи че
> всички останали трябва да си купят. DSLR-а върши идеална работа
> в много отношения за снимане на непрофесионално видео, така че
> престани да плямпотиш глупости."
>
> Никой не ти говори за камера за 5 000 лева. За семейно видео си
> ползвам Panasonic NV-GS 500(и тя прави снимки) .... с която е
> много по удобно снимането от който и да е DSLR [ezik]
>

за семейно нямам проблеми и с диеселара. ела да снимаш wildlife с камера за примерно 500-1000 лв с видео обективи. искам да видя колко качествено изображение ще извадиш на 1100мм ако изобщо имаш такива мм в камерата ти за около 1000 лв (говоря образно, не за твоята). и последно, как ме виждаш да мъкна 2 станока, тежка и скъпа камера за да снимам wildlife видео и отделно тежките обективи за снимки.

дори да изключим wildlife-а, една читава камера, която да си заслужава парите струва 2-2500 лв, при това говоря за компактни камери.

дори за нормално снимане, пак не мих мъкнал и камера и диеселар с няколко обектива. за любителско видео няма никакъв проблем да се снима с диеселар, малко тренинг трябва само спрямо камерата, а с един стабилизиран обектив проблема с трепването при снимането на видео отпада.


Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: da.fo   
Дата:   11-02-10 22:17

ShotlandetsaWildlife ,
в един момент всичките техники (камери и видео) като имат и двете функциии ще станат толкова тежки ако са на много високо качесвено ниво или едната фунция ще куца - то не може хем хубаво - хем без елементи [smilie11]
А замислял ли си се , че повечето не могат да вършат двете фунции едновременно и тогва ще те яд ако изпуснеш някой уникален кадър заради видеото или обратното [smilie11]



Публикацията е редактирана (11-02-10 22:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   11-02-10 23:26

точно за изпускането на моменти да ти кажа бих си пуснал видеото на 7д-то, поне ще го имам екшъна на видеото - миналата година имах такъв момент - две рибарчета си ги мериха 15 минути на един клон, аз бях на полуспусък дори и като стана екшъна точно там дето са се стиснали за клюновете аз го нямам кадъра, верно тогава бях с 5 кад/сек, но това надали е от значение.

Ако имах пари пО бих избрал за wildlife да имам да речем едно 500Д и 70-300 обектив и да снимат до мен нон стоп видео, докато аз си правя снимките примерно, от колкото да инвестирам доста повече пари за читава видео камера. то верно в базара продават добри про камери, но пак това не гарантира успеха, още повече че работата с про видео техника изисква още толкова тренинг със самата камера, докато привикнеш да работиш бързо и качествено с нея, докато с диеселара си знаеш всичко и за половин секунда превключваш на другия бряг [smilie5] и си правиш и видеото без грижи. Всичките ми клипове така съм правил, имам ощше доста, които чакат за да си освободя време да ги направя. при това и видео обработващата програма е супер любтелска, не се налага да разучавам софтуери като final cut pro, adobe нещо си и т.н.

добавка:
Повечето любители, които са свикнали с апаратите ще им е далеч по-близко и удобно да боравят с апарата за снимане на видео, от колкото да купуват, разучават и носят и видео камера с тях [smilie24]



Публикацията е редактирана (11-02-10 23:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: da.fo   
Дата:   11-02-10 23:39

ShotlandetsaWildlife ,
"Ако имах пари пО бих избрал за wildlife да имам да речем едно 500Д и 70-300 обектив и да снимат до мен нон стоп видео, докато аз си правя снимките примерно, "

Ето , че пак 2 техники трябват [smilie11] Аз като снимам сватби в кой режим да включа фото или видео [smilie11] - затова 2ма души си требе [smilie21] с 2 техники.

"добавка:
Повечето любители, които са свикнали с апаратите ...." - за любителите ДА [smilie24]



Публикацията е редактирана (11-02-10 23:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: rhyan   
Дата:   12-02-10 00:20

Ами аз като любител мога да кажа - и да и не. Имам д90 и canon s5 IS. И двете не снимат видео както снима видео компактна камера, била тя с хард диск, с двд или с карта памет.

Първо - д90 за видео, като всеки дслр си е мъка - фокуса само ръчен, играчка голяма, гледаш, целиш се, внимаваш, и накрая видео само 5 минути, щото матричката мое да печеш кюфтаци на нея след това.
Ако си упорит и снимаш на по 5 минути в продължение на половин час и видеото и снимките след това започват да придобиват странни оцветявания именно от позапържването на матричката. Т.е. да си снимаш ей така с дслр-а става, ама ако може за малко, колкото да не изтървеш нещичко. Не отричам че е удобство, ама не бих разчитал на това удобство постоянно.

Канончето, компактно, снима 1 час видео без прекъсване със стерео звук на приличен битрейт - т.е. доста добро качество в сравнение с огледално рефлексния. Обаче, колкото и да му е добра снимката, няма начин да стигне снимката на огледалото колкото и да се напъва. Т.е. едното за сметка на другото.

Компактната камера - много повече видео, с часове без да спира. Много по-добро качество на картина и звук, ама въобще го няма в снимането на снимки. Колкото ей така да змаажем положението че има и снимка...

И тук вече нещата опряха до приоритети.
Аз искам да снимам снимки и на мен длср-а не ми тежи. Видеото го ползвам толкова, ама толкова рядко, че мога да кажа че ми е все тая има ли го или не.

Жената обаче, длср-а и е непонятен, канончето и е удобно да снима снимки с него, ама за видео предпочита камерката. Зашото и е удобна и лека и видеото е разкошно.

За всеки влак си има пътници, нека да има разни благини във всички продукти, пък всеки да ги ползва както намери за добре. По-добре да има и да не го ползваш, от колкото да няма и да ти трябва...

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: jivkojj   
Дата:   12-02-10 00:41

Прави ми впечатление, че тука постоянно се изтъква коя камера по колко минути клипчета правела.
Не знам някой пробвал ли е да гледа няколко мин. непрекъснато видео и какво му е впечатлението след това. Без прекадриране, без смяна на гледната точка. Т.е. някой който може да обясни, освен сватбарската, където фотоапарата е така или иначе неприложим за видео, къде може да имат приложение толкова дълги сцени.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: markiza   
Дата:   12-02-10 01:48

Автор: da.fo
...aм щото нито си хващал явно DSLR кат ората нит профи камеръ [smilie21] и затуй съ радваш на детски игрушки [smilie3]

Тез пари дет ми ги зимат зъ видео - предпочитам за нещо по квалитетно фУтУграфско да има вътре и обратното [smilie21]

Сега схвана ли [smilie11] - ората искат квалитет не залъгалки [smilie18]

...Виж сега приятел, аз съм любител и се радвам на това което снимам [shtrak]
А ти като голям професионалист със истински ДСЛР май не се радваш на това което снимаш !!!
Лично това което видях като снимки в профила ти, не отговаря на това за което се имаш [smilie23]
Не е лошо да спамиш по-малко и да поснимаш повечко !!!


Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: ando   
Дата:   12-02-10 02:29

[shtrak]



Публикацията е редактирана (12-02-10 04:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: da.fo   
Дата:   12-02-10 02:35

Действието на хапчетата явно мина Adno [smilie18]

Ти тези бири по добре ги прати на ShotlandetsaWildlife , че ако не беше той - още щеше да сънуваш XH-A1 [smilie21]



Публикацията е редактирана (12-02-10 02:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: ando   
Дата:   12-02-10 02:53

da.fo, ShotlandetsaWildlife не го познавам и не знам какво имаш предвид с това, но бира има за всички - за него, за теб и за всички от форума. Тази вечер аз черпя [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: da.fo   
Дата:   12-02-10 03:01

Ами попитай го за твоята камера и ще ти каже човека. И да го почерпиш непременно [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: orakk   
Дата:   12-02-10 03:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: da.fo   
Дата:   12-02-10 03:34

бакшиша се е върнал от кирии [smilie18] - той е 3в1 кара такси докато снима с камера и фотоапарат сватбички [smilie18]

Kak няма да ми е ядосан бакшиша като постоянно му трия глупостите в сватбения форум [smilie3]



Публикацията е редактирана (12-02-10 04:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: 0506   
Дата:   12-02-10 14:16

Абе, Дафо до сега знаех че нищо не разбираш от снимане,ама мислех че поне достойнство имаш.Ей голяма работа си......най-голямото ти достойнство е че триеш на някого нещо някъде си.Ама и там заради теб и още 2ма като теб развалихте и изгонихте много кадърни хора от които наистина можеше да се научи нещо или някой да помогне за нещо.Но ти си ограничен в занаята и си мислиш че нещо знаеш и можеш[smilie19] ама отдавна това което си знаел е толкова старо че почти не се използва.Но мръсотиите ги знаеш-тук спор няма[smilie19] Освен да спамиш друго не правиш.Ще предложа на Админите и тук да ти дадат права да триеш[smilie19] защото по велик ДобрОжанец от теб няма[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: da.fo   
Дата:   12-02-10 14:23

Все изритани от видеофорума гледам сте се събрали тук [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: 0506   
Дата:   12-02-10 14:32

[smilie3] Умните отдавана напуснаха сами от там.Особено ти,[ezik] ама никой не си изритал от там[smilie19] Ама май[smilie19] останахте много там и няма с кой да се правиш на велик та дойде тук.....да ни учиш на занаят[smilie18] [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: orakk   
Дата:   12-02-10 14:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: da.fo   
Дата:   12-02-10 14:45

orakk,
като ти гледам снимките - голям смях [smilie18] 0506 поне се е опитал нещо да покаже макара , че .... [smilie19]

Миро, Миро защо Ви изрита от неговия форум - явно и там сте били същите ..... [smilie18]



Публикацията е редактирана (12-02-10 15:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: 0506   
Дата:   12-02-10 15:11

[smilie25] Със силен вятър и умен ДобрОжанец не се спори[smilie19]



Публикацията е редактирана (12-02-10 15:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: orakk   
Дата:   12-02-10 15:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: da.fo   
Дата:   12-02-10 15:26

orakk,(бакшиш)
мен никой от никъде не ме е гонил ...а теб те бият (преди 2 години ли беше ???)като ти нацепиха главата многознайковска [smilie18]


И като Ви чете човек неграмотните постове - разбира що за интелект е насреща [smilie18]



Публикацията е редактирана (12-02-10 15:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: tantris   
Дата:   12-02-10 15:33

Леле тук екшън давали. По другите канали само сапунки[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: rhyan   
Дата:   12-02-10 15:36

Боже, божеее...колко мъка има по тоз свят божеее...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: 0506   
Дата:   12-02-10 15:40

[smilie19] Нали знаеш на какво е синоним ДобрОжанец[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: da.fo   
Дата:   12-02-10 15:45

Добруджа - добруджанец се пише [smilie18] - той на една дума прави 3 грешки ... акъл ще ти дава [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: Shmidt   
Дата:   12-02-10 15:56

http://www.youtube.com/watch?v=1rm4SazjKsQ

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: orakk   
Дата:   12-02-10 15:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: 0506   
Дата:   12-02-10 16:44

Дафо [smilie19] ти май си забравил[smilie19] че ДобрОжанец е синоним ама на много умен човек от Добруджа[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: da.fo   
Дата:   12-02-10 16:52

orakk,
комп имам имам от 1999 година и до 2006 ми монтираше сватбите синът ми. А ти и сега не можеш да монтираш и ходиш да си плащаш а вечер кибичиш на стоянката да изкараш някой лев за да си платиш монтажа [smilie18]

A Добрич го напуснах сам, защото на морето излиза повече лев. Но ти няма как да го разбереш това , защото от твоята стоянка по напред не виждаш [smilie18]



Публикацията е редактирана (12-02-10 16:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: zariio   
Дата:   12-02-10 16:54

Интересно админите чий го крепят,а не трият подобни теми[smilie23]
Баси и форума стана тва[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: da.fo   
Дата:   12-02-10 19:53

zariio,
то по горе се вижда кой е писал по темата и кой е ползвал темата само за спам [smilie23] - хора които са изгонени от други 2 форума точно по тази причина !!!


Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: 0506   
Дата:   12-02-10 21:27

Дафо[smilie19] спри се бе човек,[smilie19] ти пика в[beer] на толкова много колеги от видео форума че отложи и събирането на колегите и пак имаш очи да говориш.[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: da.fo   
Дата:   12-02-10 21:30

аман от интелектуално недоразвити [smilie23]

Хем влизат в темата само със спам - хем ти казват "Стига" - [smilie23]



Публикацията е редактирана (12-02-10 21:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: orakk   
Дата:   13-02-10 00:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: orakk   
Дата:   13-02-10 00:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: pefoto01   
Дата:   13-02-10 00:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: rhyan   
Дата:   13-02-10 11:15

Aaaa...екшънчето е добро бре

http://images.zaazu.com/img/male29-male-theater-cinema-smiley-emoticon-000071-large.gif


http://i266.photobucket.com/albums/ii269/theogrit/1sm213sharepopcorn.gif





Публикацията е редактирана (13-02-10 11:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: orakk   
Дата:   13-02-10 15:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: da.fo   
Дата:   13-02-10 20:20

Умния е казал - "убий простия с мълчание" а простака си стои на пияцата и чака клиенти [smilie18] , че иначе глад [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: orakk   
Дата:   13-02-10 21:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: bozo   
Дата:   13-02-10 21:24

Автора е Микеланджело - това е фрагмент от тавана на Сикстинската капела.
За съжаление монтажа е бездарен и не радва окото.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: 0506   
Дата:   13-02-10 21:36

[smilie25] Bozo.....твойто ли око не радва[smilie21] я кажи какво му е бездарното[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: bozo   
Дата:   13-02-10 21:42

Ами бездарна изработка на колажа - аматьорска работа, все едно е правено от дете с paint...

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: minolta9   
Дата:   13-02-10 21:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: bozo   
Дата:   13-02-10 21:43

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: 0506   
Дата:   13-02-10 22:16

Bozo....на теб май и 3 на снимката са ти приятели та вземи като не ти харесва я по управи да видим какво можеш,не само претенции да имаш[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: asahi   
Дата:   13-02-10 22:39

Монтажът е куц, но може би не това е акцентът в тази картинка.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: minolta9   
Дата:   13-02-10 22:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: danbi   
Дата:   13-02-10 22:56

Канон-Никон беше по-забавно

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: minolta9   
Дата:   13-02-10 23:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: bozo   
Дата:   13-02-10 23:46

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: minolta9   
Дата:   13-02-10 23:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никон скапано видео и с най-ниска резолюция на пазара
Автор: d_devil   
Дата:   14-02-10 11:18

Яяя, какъв хубав екшан сте си спретнали тук. 2в1 3в1 [shtrak] а днеска е Свети Валентин вземете малко се поцелувайте де[smilie18] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »