Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 HELP Компактни светкавици
Автор: georgi_-_   
Дата:   09-02-10 21:31

Здравейте,ще се радвам да ми помогнете в избора за светкавица.

Колебаех се между тия светкавици, какво бихте ме посъветвали Вие?
a/ Sprite 180
http://www.dynaphos.com/product.php?c=3&sc=11&id=609


b/ Delicacy 180
http://www.dynaphos.com/product.php?c=3&sc=11&id=609

c/ SS-150BF
Моноблок SS-150BF


Отговори на това съобщение
 Re: HELP Компактни светкавици
Автор: iva_drag   
Дата:   09-02-10 22:47

Един клас са и трите, първите две са по 180Ws, третата е малко по-слаба - 150Ws. Ако е вярно написаното - третата е с активно охлаждане и има звуков сигнал за зареждане - глезотийки, ама полезни!
Която и да вземеш - функциите са им еднакви...
Ползвал съм втората- 2 години в ненатоварено студио и разнасяне насам-натам - не се е дънила ...


Отговори на това съобщение
 Re: HELP Компактни светкавици
Автор: GenaDP   
Дата:   09-02-10 22:52

Има и още няколко разлики - вид на моделната лампа, диапазон на регулация на мощността и начин на закрепяне на аксесоари.

Отговори на това съобщение
 Re: HELP Компактни светкавици
Автор: iva_drag   
Дата:   09-02-10 23:07

Вярно - по-лесно се намират лампи на Е14 отколкото на G9...
Но за регулирането - май и трите са от 1/8 до 1


Отговори на това съобщение
 Re: HELP Компактни светкавици
Автор: dimoro   
Дата:   09-02-10 23:17

не знам защо всички производители на светкавици завишават водещото число с около бленда.трябва да ги пробваш с уред за измерване с който и ще работиш с тях.ако се получи водещо число 32 се радвай-от 1м при 100 аса.не ги познавам,но по силата на халогенното осветление/рисуващото/стават за предметна,тип фоба маса осветление.може и за портрет.за цял ръст-поне 150 вата за пилотната лампа.а тя е много важна за изграждането на осветлението.а какво е положението със стативите към тях?

Отговори на това съобщение
 Re: HELP Компактни светкавици
Автор: iva_drag   
Дата:   09-02-10 23:25

за цял ръст-поне 150 вата за пилотната лампа.а тя е много важна за изграждането на осветлението[smilie18] [smilie18] [smilie18]
...и един пожарогасител наблизо, че май и на трите софтбоксовете не са негорими ...


Отговори на това съобщение
 Re: HELP Компактни светкавици
Автор: borovinka   
Дата:   09-02-10 23:26

Тук имам една статия, от която можете да научите повече за компактните студийни светкавици. Ако имате други въпроси, моля, свържете се с мен.

Отговори на това съобщение
 Re: HELP Компактни светкавици
Автор: GenaDP   
Дата:   10-02-10 00:06

цял ръст-поне 150 вата за пилотната лампа

Особена връзка м/у размера на снимания обект и мощността на пилотното осветление няма. Вярно, с по-мощна лампа е по-добре, но например денем на открито тъй или иначе от моделната лампа полза няма, а въпреки това снимките си стават...

и на трите софтбоксовете не са негорими

Негорими софтбоксове няма. Има такива със завишена термоустойчивост, но те се ползват при халогени от 500Вт. нагоре. Тъй че всички нормални светкавици с пилотна лампа до 250-300Вт си работят напълно нормално с "горимите" софтбоксове.

Отговори на това съобщение
 Re: HELP Компактни светкавици
Автор: pefoto01   
Дата:   10-02-10 01:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: HELP Компактни светкавици
Автор: pivanov   
Дата:   10-02-10 08:28

Имам 2 бр. c/ SS-150BF. Работят добре и съм доволен. Спецификациите са според описанието.

Отговори на това съобщение
 Re: HELP Компактни светкавици
Автор: Shmidt   
Дата:   10-02-10 09:35

georgi_-_

То хубаво да ти помогнем за избор на светкавици, но хайде кажи за какво ще ги ползваш за да бъдем по-конкретни и съответно полезни.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »