Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с Монитор
Автор: Magnifico   
Дата:   08-02-10 19:52

Здравейте, наскоро си взех HP LP2475w
Моделът и марката може би нямат отношение по конкретния проблем.
Мониторът е 24инча, а това което ме притеснява е че примерно на бял екран забелязвам няанси, а не чисто бяло. Започва да зеленее леко в лявата час и постепенно надясно червенее.
Мониторът не е калибриран още, скоро ще бъде. Притеснява ме това да не е някакъв дефект?

Дори сега като гледам фона на форума, забелязвам разликата.
Намалил съм яркостта и контраста доста, но дори като ги увелича пак се забелязва, може би по-малко но го има [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Монитор
Автор: siyann   
Дата:   08-02-10 20:02

Подобно нещо ми се е случвало при недобре сложен кабел, но при црт монитор. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Монитор
Автор: Magnifico   
Дата:   08-02-10 20:33

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Монитор
Автор: photostoykov   
Дата:   08-02-10 20:34

Нов ли е монитора? Ако е нов, проблемът може да е от луминисцентната лампа за задна подсветка.
Като поработи ще се оправи...

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Монитор
Автор: Magnifico   
Дата:   08-02-10 20:35

Ами да, чисто нов е.
Това нормално ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Монитор
Автор: aeobs   
Дата:   08-02-10 20:35

Ако причината не са кабелите или видео картата, което е малко вероятно, разбира се, че е дефект?
А, да и от лампата може да е, което отново не е нормално, ама никой няма да те пита. Води го докато можеш.



Публикацията е редактирана (08-02-10 20:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Монитор
Автор: asahi   
Дата:   08-02-10 21:25

Не вярвам да се оправи. Ако след половин час светене сивото не е равномерно просто го върни. Калибрирането няма да го оправи.
В доста монитори се забелязват такива проблеми, но те са по-евтини.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Монитор
Автор: oxcart   
Дата:   08-02-10 21:39

и моя имаше същия проблем когато си го купих преди година от Stemo, накараха ме да го занеса в сервиза и след един ден ми звъннаха да отида в магазина за да си избера нов....нямаше повече проблеми

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Монитор
Автор: lansky   
Дата:   10-02-10 00:39

с тръба навремето имах подобен проблем - зеленееше в единият ъгъл... оказа се, че е от тонколоната под бюрото - като я преместих проблема изчезна... едва ли може да е същото, но все пак виж да нямаш нещо магнитно в близост, въпреки, че не е на същия принцип изобщо...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Монитор
Автор: mariana88   
Дата:   10-02-10 01:44

И аз имах същия проблем от една поставка за химикал ,на която в основата имаше магнит за кламери .Махнах я и проблема веднага изчезна.От буксата на кабела в pc-то ми се е получавало също ,ако се размести и не контактува добре особено ако има и преход.Последния път беше от видеокартата .Не взех навременни мерки ,защото чат-пат се оправяше докато накрая изгоря.Ако го бях отворила щях да забележа проблема. Вероятно причината е била в едно кабелче, което е пречило на вентилатора и да я охлажда нормално.Колоните поне досега не са ми пречили на монитора по-скоро на тях им пречат разни други устройства като gsm-ми камери.....Та проблема може и да не е точно в монитора .

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »