Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 проблем с обективите
Автор: desper   
Дата:   08-02-10 01:31

втори обектив дава същият дефект,при вклюклчване и изключване издава стържещ звук,и не се само не се заключва или отключва,след това почват и проблемите с автофокуса,почва да издава същият звук,и не фокусира,тялото е сони а300,първият обектив си беше на сони и беше в гаранция и е поправен,втория е сигма,утре ще разбера дали е още в гаранция,но в случай че не е,се надявам някой да знае сервиз в софия за сигма

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с обективите
Автор: pefoto01   
Дата:   08-02-10 03:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с обективите
Автор: desper   
Дата:   08-02-10 13:39

само предпоследната е снимана с обектива и обектива все още подържаше автофокуса,след около 20-тина снимки спря,почна да издава странен стържещ звук,и не можеше да фокусира,като минах на ръчен режим нямах проблем,но е трудно да снимаш непрекаснато движещити се фигури по сцената на ръчни[smilie2] ,а и при исключване пак издаде този звук,все едно збни колела не захапват вътре,но нямам идея какво е вътре не съм разглобявал обектив оше

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с обективите
Автор: pefoto01   
Дата:   08-02-10 13:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с обективите
Автор: desper   
Дата:   08-02-10 13:48

същият проблем имах и със сони 18-70мм,без проблем докато снима и след това при изключване почна да стърже,след това колкото повече го ползаш или бк. или изкл. вади дразнещ стържещ звук,сонито ми се развали в тайланд,добре че имах друг обектив,сега този е сигма 28-200мммеждинка м/у двата които имам,като за любителски кадри като в моя случай си беше муцунка,докато не реши да получи същият дефект,само че гаранцията му е от япония,и твърде вероятно да не я признаят тук(великобритания)а и месните са много скъпи,за поправка на такъв вид ще ми струва около 80 паунда,а аз съм го купил за 70паунда ,което няма много смисъл,затова се интересувам от сервиз в софия,или някой ако е имал същият проблем и знае как да се оправи

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с обективите
Автор: desper   
Дата:   08-02-10 13:53

не тялото не е пипано,само провериха че проблемае в обектива като сложиха обетива на друг фотоапарат,а аз снимах през това време със сигма70-300 мм,нямах проблем с нея,като изключа че малко тежка,но никакав друг проблем

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с обективите
Автор: pefoto01   
Дата:   08-02-10 13:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с обективите
Автор: desper   
Дата:   08-02-10 14:19

първият е поправен кадето живея в момента,в лондон,откадето е купен апарата,за тялото съм сигурен че работи добре,сони а300 е,поне не ми е създавал проблем,просто ми се вижда странно че втори обектив създва същият проблем,ще се прибирам април за малко и затова търся сервиз в българия,благодаря за инфото,само какво трябва да пише на званеца:)

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с обективите
Автор: 798099   
Дата:   08-02-10 15:51

http://ids.bg/photo.HTML


Това е официалният вносител и сервиз на СИГМА в България. Малко са бавни, но ще свършат работа.


Отговори на това съобщение
 Re: проблем с обективите
Автор: desper   
Дата:   08-02-10 20:54

благодаря имам техният телефон и адрес ,проблема е че преди април няма да съм в българия[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с обективите
Автор: desper   
Дата:   08-02-10 20:57

другият проблем че до тук само двама не всъщност трима се отзоваха,никой ли не е имал подобен проблем с обективите,и често явление ли е това,поне при мен явно е често,поне със сонито бях изшракал над 2000 кадъра с този около стотина и чао

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с обективите
Автор: desper   
Дата:   08-02-10 21:02

проблема ми със сигмата че в англия и не му признават гаранцията понеже съм го купил втора ръка,което е абсолютна глупост,ако е в гаранция то си е в гаранция,ако е моя вината ,в смисъл да съм го изпуснал или намокрил,разбираемо,но обекта дава дефект,вътре явно механизма който заключва фокуса и обектива или приплазва или ссе разваля
,нямям идея какав е проблема,ако знаех да съм го отворил[smilie25] и ми беше интересно ако някой знае на какво се дължи,предполагах че всеки който снима над 2-3 снимки на ден все понякога му се поврежда нещо,форума ми се струва че има достатъчно автори,не вярвам моя случай да е уникален

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с обективите
Автор: loveforever   
Дата:   08-02-10 21:07

Моторите за задвижване на автофокуса на телата на Сони са по-яки и се случва да изронят гривната на автофокусана по-ефтините обективи. На мен за пръв път ми се случи подобно нещо със Сигма 70-300 и Минолта 5Д. Обектива беше купен от България и в гаранция и ми го отремонтираха в сервиза на ИДС. След това снимаше без проблеми и с КМ5Д и със Сони А700. Така или иначе един реших да го продавам и при проба на Сони А300 при второто слагане изрони гривната. И при това положение снима и фокусира, само дето докато зацепи в началото издава неприятния звук. Отказах се да го поправям пак, защото извън гаранционно ремонта щеше да излезе стотина лева, което ми се видя множко.

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с обективите
Автор: rostoshev   
Дата:   08-02-10 21:50

И аз имах подобен проблем със Сигма 70-300, макар, че малко го ползвах. Снимах със Сони А100. Проблемът беше в обиктива и в ИДС го поправиха. Доста бавно. Беше и в гаранция.

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с обективите
Автор: desper   
Дата:   10-02-10 18:03

благодаря на всички отзовали се[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с обективите
Автор: tantris   
Дата:   10-02-10 19:13

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: проблем с обективите
Автор: mugen   
Дата:   16-02-10 13:50

сервизно опътване за Sigma 70-300 (A-mount),
сега ми попадна:

Sigma Minolta Af 70-300Mm f4-56 D Apo Macro Super Repair Manual


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »