Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 огледало или перде или аз съм....
Автор: dreamitko   
Дата:   06-02-10 19:01

.....уффффффф мааму стара- ш'са пукна от яд. Днес снимах студийно със среден формат и кадрите ми станаха на половина. Да-... досещем се, че май огледалото на МАМИЯТА ми е прецакало работата (отряза кадрите), НО ЗАЩО ? След като, съм сложил синхро кабела в правилната "дупка" XP, която е за синхрон от 1/60 до 1/500, а аз бях на 1/125.
ИНАЧЕ "ПОЛОВИНКИТЕ" СА СУПЕР ЕКСПОНИРАНИ, КАКТО СА И НА ДИГИТАЛНИЯ МИ.
Дайте акъл-...пък и пари може :)))
ш'са помъча да кача инструкция на камерата.
.....ммммм, как бешеее...., а ето стана :))
http://www.cameramanuals.org/mamiya_pdf/mamiya_m645-3.pdf
май не стана активен линка..нали ?
[smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: огледало или перде или аз съм....
Автор: kudra   
Дата:   06-02-10 19:04

Моят Панасоник не реже кадрите.

Няма грешка.[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: огледало или перде или аз съм....
Автор: asahi   
Дата:   06-02-10 19:05

Следващия път преди да сложиш филма погледни отзад дали се вижда целия кадър осветен при задействане на светкавиците. Свали синхронната скорост. Провери нещо да не забавя импулса - синхронизатор, нещо друго?

Отговори на това съобщение
 Re: огледало или перде или аз съм....
Автор: джъмбо   
Дата:   06-02-10 19:12

ами то в мануала пише

страница 56

Отговори на това съобщение
 Re: огледало или перде или аз съм....
Автор: dreamitko   
Дата:   06-02-10 19:13

kudra
...като ти гледам снимките в профила НЯМА как да ти реже кадрите панасоника- той просто е останал с "отворена уста", както и аз. Много са ти добри снимките.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: огледало или перде или аз съм....
Автор: Canon   
Дата:   06-02-10 19:41

asahi
Тоя път си наруши принципа със сентенцията за четенето на ръководството и джъмбо удари дюшеша - верно е на 56 (хартиена) страница

Отговори на това съобщение
 Re: огледало или перде или аз съм....
Автор: asahi   
Дата:   06-02-10 20:31

Предположих, че щом снима с мамия се е запознал с менюала.

Отговори на това съобщение
 Re: огледало или перде или аз съм....
Автор: lamerko   
Дата:   06-02-10 20:44

Навремето ставаше така със Зенит-ите, които са с перде. Бях попаднал на един повреден, който 1/30 вадеше 3/4-ти при работа със светкавица :)

Отговори на това съобщение
 Re: огледало или перде или аз съм....
Автор: джъмбо   
Дата:   06-02-10 20:52

тук няма повреда...
има неизправност в ЗАУто

Отговори на това съобщение
 Re: огледало или перде или аз съм....
Автор: dreamitko   
Дата:   06-02-10 21:02

Предпазни мерки при използване на светкавица.
Когато използвате Х-sync на тялото се уверете, че сте поставили пластамсовия предпазител на гнездото за светкавица.Когато използвате гнездото се уверете, че ползвате подхоящ предпазител за Х-sync терминала. Тази процедура ще предпази от токов удар, когато ползвате електрическа светкавица или ако случайно се допрете до това място, когато не ползвате терминала.
1. Светкавици могат да се слагат на изхода на апарата, който е за статив, или на гнездото за аксесоари на ръчноия захват.
2. Мамия м645 има два терминала за синхронизация, които се ползват както следва:
(1) Когато ползвате лектронна светкавица, включете кабела в терминал Х и настройте скоростта на затвора на 1/60 или повече (1/30-8 сек)
(2) Когато използвате FP крушки за светкавица, вкарайте кабела в FP контакта и настройте затвора на 1/60 или по-малко (1/125- 1/500 сек)
(3) За MF и M крушки, изполозвайте терминал Х и настройте затвора на 1/30 сек или повече за MF крушки и на 1/15 сек или повече за М крушки
• Почти всички апарати са снабдени с гнездо за светкавица. Когато безжична светкавица се включи в гнездото тя веднага се свързва с Х терминала
• Ако продължителността на светкавицата при електронна светкавица е по-дълга от 1/1000 сек (напр. 1/600 сек) нагласете скоростта на затвора на 1/30 сек (не 1/60) или повече
• Когато използвате светкавица прочетете вниматлено инструкциите към нея или към крушките, за да избегнете евентуални грешки.

Е, в крайна сметка на FP терминала каква скорост да сложа на камерата с курсора, след като синхрона ми е за 1/125

[smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: огледало или перде или аз съм....
Автор: джъмбо   
Дата:   06-02-10 21:05

в крайна сметка нямаш такива светкавици така че ползвай Х терминала и 1/60

Отговори на това съобщение
 Re: огледало или перде или аз съм....
Автор: Canon   
Дата:   06-02-10 21:10

Ако продължителността на светкавицата при електронна светкавица е по-дълга от 1/1000 сек (напр. 1/600 сек) нагласете скоростта на затвора на 1/30 сек (не 1/60) или повече

е още по-сигурно, иначе може да перне една тънко затъмняване от едната страна. Това е зависи от конкретната светкавица и е обикновенно около пълната и мощност + леко бавни синхронизирания

Отговори на това съобщение
 Re: огледало или перде или аз съм....
Автор: джъмбо   
Дата:   06-02-10 21:10

с още пояснение ФП е светкавици с висикоскоростна сихнронизация....

за стандартни светкавици се ползва Х гнездо и 1/60 или надолу

Отговори на това съобщение
 Re: огледало или перде или аз съм....
Автор: dreamitko   
Дата:   06-02-10 21:58

Добре.
Последно. Има ли значение дали Х терминал, или чехъла за горна светкавица ще ползвам с предавател на динафос?
Кои са високоскоростни светкавици? (имам и ползвам CD1000- 4бр на динафос)
Кабел или предавател?

Отговори на това съобщение
 Re: огледало или перде или аз съм....
Автор: джъмбо   
Дата:   06-02-10 22:18

моята мамия имаше чехълче със централен синхрон на призмата (на тялото нямаше) така че няма да има проблем да ползваш радио....

ако няма централен синхрон то предавателя се захранва с кабел на синхрн Х

Отговори на това съобщение
 Re: огледало или перде или аз съм....
Автор: asahi   
Дата:   06-02-10 22:22

Както ти писах по-горе винаги преди зареждане можеш да отвориш апарата отзад и да видиш на практика колко и кога отваря затвора и къде пали светкавицата. Можеш да си помогнеш с парче полупрозрачна хартия (паус).

Отговори на това съобщение
 Re: огледало или перде или аз съм....
Автор: dreamitko   
Дата:   06-02-10 22:27

.....е да де, неправило се изразих- на призмата е чехъла (сиреч-отгоре е). Значи Х и чехъла е са "равни по значение, и различни по вид"
Май ми светна вече и ще спирам темата май...(само да не е м.май :)))) )

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »