Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Стара светкавица
Автор: dikimee   
Дата:   06-02-10 11:25

Вчера докато ровех из дълбините на килера, открих изненадващо старата филмова "Смена" на наще. По-интересно за мен обаче, беше светкавицата вървяща към фотоапарата - дърт "Фотон" с GN 21 . Със стандартен Hot Shoe, до тук добре, ама отдолу като гледам контактите - той само един (централния). Пробвах да видя има ли какъвто и да е шанс да се задейства от Olympus E-520 - естествено, даже не я и разпозна.
Та питането е, има ли начин да я накарам да действа върху дигиталното тяло - дори и само да светва, пак ще върши работа, с много зор ще докарам настройките да "пасват". Други евтини решения също са добре дошли [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Стара светкавица
Автор: джъмбо   
Дата:   06-02-10 11:35

при такава стара светкавица има шанс да ти светне камерата

Отговори на това съобщение
 Re: Стара светкавица
Автор: Nic_65   
Дата:   06-02-10 12:42

Напълно съм съгласен с Джъмбо.

Отговори на това съобщение
 Re: Стара светкавица
Автор: jekopj   
Дата:   06-02-10 13:10

Повече полза ще има,ако се обясни на притежателя,че високото напрежение на крачето на светкавицата може да доведе до изгаряне на платки в апарата.Такъв тип светкавици не трябва да се поставят на такъв тип апарат...има и приказка в този дух - за козата и пръча...[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Стара светкавица
Автор: GenaDP   
Дата:   06-02-10 13:26

Всъщност, може би трябва да се обясни на многознаещите, че има решения за галванично развързване на светкавицата и камерата, така че високата напрежение да не пречи... Има купешки такива, а някой по-сръчен може и сам да си измайстори.

Отговори на това съобщение
 Re: Стара светкавица
Автор: dikimee   
Дата:   06-02-10 13:34

За светването на камерата - нищо й няма, явно съм късметлия ^^
А ми хрумна друга идея - щом тази светкавица работи със стария апарат, възможно ли е да си взема "спусъка" за светкавицата от него ( колкото и деструктивно да е за последния, тъй или иначе щеше да бъде хвърлен при поредното пролетно почистване). Синхронизацията се някак ще я измисля [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Стара светкавица
Автор: jekopj   
Дата:   06-02-10 13:55

Гена,да го беше обяснил това преди мене,щото ползата от първите два поста е никаква...[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Стара светкавица
Автор: pefoto01   
Дата:   06-02-10 16:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »