Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 надран екран на апарат
Автор: 314   
Дата:   06-02-10 10:24

колеги , абе има ли начин да се полира екрана на апарата да се изчисти от драскотини?[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: надран екран на апарат
Автор: nnenov   
Дата:   06-02-10 10:53

на повечето дслр-и екрана е лесно сменяема и евтина част

Отговори на това съобщение
 Re: надран екран на апарат
Автор: 314   
Дата:   06-02-10 11:00

предполагам ... ма ся де ше ходя по сервизи и да чакам седмиции, мисля си за шлайф паста

Отговори на това съобщение
 Re: надран екран на апарат
Автор: nnenov   
Дата:   06-02-10 11:08

нищо не ти пречи да опиташ с паста, но по моя опит пластмаса не се полира много добре

обади се на зентекс - може да я има налична тази част

Отговори на това съобщение
 Re: надран екран на апарат
Автор: 314   
Дата:   06-02-10 11:13

мирси колега, зентекс ми е прекалено далече а местните сервизи са супер смотани, чакаш две седмици само за да ти кажат цената и си взимат такса ''диагностика''
търся ''направи си сам'' решение

Отговори на това съобщение
 Re: надран екран на апарат
Автор: moketa   
Дата:   06-02-10 12:10

Пластмаси от типа на плексиглас се полират много добре с диск от кече намазан със зелена паста тип "гойя". Дискът трябва да се върти с високи обороти и да се полира с много малък натиск иначе пластмасата ще се нагрее и повреди. Мисля че трябва да се свали екранчето и да се полира отделно защото хвърчи зелена паста наоколо и после трудно се почиства. А освен това методът е за "полиране" и по-дълбоки драскотини бавно се заличават.
Но както сам казваш- това е "направи си сам" и рискът си е за твоя сметка.

Отговори на това съобщение
 Re: надран екран на апарат
Автор: shiki   
Дата:   06-02-10 17:50

Хващай едно меко вълнено парцалче и паста за зъби, ама не от онази с гранулите, и другото е чанч. Не си спомням вече колко стотици ключодържатели съм направил от плексиглас в казармата. Тогава ползвах "Поморин".

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »