Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 питане за EPS файлове
Автор: ixus   
Дата:   04-02-10 16:50

Здравейте,вчера качих няколко вектора в Щутърсток и не ми ги приеха със следното обяснение :

Image opens as placed JPG, not vector, please correct for resubmission.

Същите са приети във Фотолиа и в други сайтове като вектори и даже имат и продажби.Дали аз нещо съм объркал или
в Шутърсток имат други изисквания?Да поясня само ,че като завърша рисуването във Фотошопа ,давам Flatten Image
и после запаметявам в ЕПС. Да не би да не трябва да давам Flatten Image(не ми се вярва ,ама знам ли?)
Надявам се темата да е полезна и за други ,които имат същия или подобен проблем.Благодаря ви предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: питане за EPS файлове
Автор: urgan   
Дата:   04-02-10 16:53

Ами хората са прави не е векторно съдържанието на файла въпреки че го записваш в ЕПС.

Отговори на това съобщение
 Re: питане за EPS файлове
Автор: marchello   
Дата:   04-02-10 16:54

иска да ти каже че си поместил растерно изображение, вместо позволеното векторно ... поне тъй аз го разбирам ... след като казваш, че е рисувано във ФШ [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: питане за EPS файлове
Автор: ecobo   
Дата:   04-02-10 17:12

Жектори не се правят с Фотошоп, макар че е възможно по принцип. Ти се опитваш да пробуташ растер за вектор... [smilie3]
EPS може да съдържа растерна и векторна информация едновременно.

Отговори на това съобщение
 Re: питане за EPS файлове
Автор: ixus   
Дата:   04-02-10 17:41

Е чак да пробутвам -несъзнателно е било.С какво тогава се правят вектори ,освен с корел и възможно ли е във шопа да запаметя ПДФ и после да го запаметя като вектор в корел или илюстратор?

Отговори на това съобщение
 Re: питане за EPS файлове
Автор: GenaDP   
Дата:   04-02-10 17:58

А на теб разликата м/у векторно и растерно изображение ясна ли ти е? Че като гледам въпросите...

Отговори на това съобщение
 Re: питане за EPS файлове
Автор: seal   
Дата:   04-02-10 17:58

щом флатнеш съдържанието и всичко става растер, независимо като какъв файл го запишеш. Много е вероятно да ти оспорят продажбите на другите места, поне аз със сигруност бих го направил ако си купя такъв "вектор".

защо не използваш illustrator за тази цел?

Отговори на това съобщение
 Re: питане за EPS файлове
Автор: El_Fuego   
Дата:   04-02-10 18:00

Adobe Illustrator

Отговори на това съобщение
 Re: питане за EPS файлове
Автор: ecobo   
Дата:   04-02-10 18:07

GenaDP написа:

> А на теб разликата м/у векторно и растерно изображение ясна ли
> ти е? Че като гледам въпросите...

Ми не му е ясно на момчето. Ще трябва да почете.

Отговори на това съобщение
 Re: питане за EPS файлове
Автор: ixus   
Дата:   04-02-10 18:58

Ми не ми е ясно ,затова питам.И аз така си помислих,ама като ги приеха във Фотолията и Дрийма си помислих ,че така трябва. ще видя с илюстратора дали мога да се справя.

Отговори на това съобщение
 Re: питане за EPS файлове
Автор: GenaDP   
Дата:   04-02-10 19:05

Като не ти е ясно, земи почети малко... Растер и в корел да качиш - пак растер ще си остане.

Отговори на това съобщение
 Re: питане за EPS файлове
Автор: asahi   
Дата:   04-02-10 19:07

Що щеш в Шутърсток? Там не е за начинаещи.

Отговори на това съобщение
 Re: питане за EPS файлове
Автор: bpavlov   
Дата:   04-02-10 19:23

То въпроса не е да се "справиш" с Илюстратора, трябва да си дизайнер за да можеш да създадеш векторно изображение, което някой ще купи. По добре не се хаби

Отговори на това съобщение
 Re: питане за EPS файлове
Автор: ixus   
Дата:   04-02-10 20:21

Хм,сега си поиграх с Илюстратора -много е дервено.ще си правя картинките в шопа в голяма резолюция и ще ги качвам като джейпег.

Отговори на това съобщение
 Re: питане за EPS файлове
Автор: ALBIREO   
Дата:   04-02-10 20:24

[smilie18]
Ако картинките ти трябва да са векторни, това НЕ Е решение. [smile]
Илюстраторът въобще не е дървен, стига да знаеш да работиш с него. Отдели му време - почети и всичко ще си дойде на мястото. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: питане за EPS файлове
Автор: imitev   
Дата:   04-02-10 21:11


Определено не можеш да качиш няколко вектора като растерно изображение, нито няколко растера като векторно...

Явно от сайта имат предвид, че файловете трябва да са векторни, а не растерни.

Това дали е дървено или не - двете понятия нямат нищо общо. Растерното изображение се описва като двумерен масив от пиксели, а векторното чрез криви на Безие. Едното има краен брой пиксели и не може да се мащабира много успешно, другото се описва чрез криви от 2ри ред и може да се увеличава и намалява произволно без да се загуби качеството...

Отговори на това съобщение
 Re: питане за EPS файлове
Автор: urgan   
Дата:   05-02-10 11:09

Какво значи според теб дървено. Илюстратора е за създаване на векторни изображения, фотошопа ти е за растерни, двете програми имат различно приложение. Все едно да каже че шопа е дървен щот неможе да прави хубави вектори [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »