Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Снимка като рисунка
Автор: Skyrider   
Дата:   03-02-10 19:51

Интерисува ме мнението Ви за тази снимка:

https://photo-forum.net/i/1252979

както и изобщо за такъв тип снимки, дали са интересни, как се приемат, евентуално как да бъде подобрена и направена следващата по-добре. Изобщо дайте си мнението за снимката, защото специално за тази ме интерисува много. В профилма ми има още една такава ... Снимката е правена с Canon EOS 1000D и е обработена с ACD See 2.5Pro, защото честно казано не мога да работя с PhotoShop

Пуснал съм линк към снимката, защото така и не се научих как пускате снимките така, че да се виждат като снимка в поста.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка като рисунка
Автор: photostoykov   
Дата:   03-02-10 19:53

https://photo-forum.net/i/1252979




Публикацията е редактирана (03-02-10 19:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка като рисунка
Автор: photostoykov   
Дата:   03-02-10 19:55

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/kvrk6386.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2010-02/obol5680.JPG


http://87.121.7.213/site_pics/121/y_1264807704_border-A.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Снимка като рисунка
Автор: Skyrider   
Дата:   03-02-10 20:01

А, [beer] мерси!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка като рисунка
Автор: jackoart   
Дата:   03-02-10 21:09

фотошоп, филтър фотокопи

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка като рисунка
Автор: look   
Дата:   03-02-10 21:40

екскременти с праз [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка като рисунка
Автор: jivkojj   
Дата:   03-02-10 21:44

Алгоритъм за намиране на ръбовете - edge detectoin.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка като рисунка
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   03-02-10 21:50

Skyrider,

какво е нашето мнение за този кадър не трябва да е чак много важно за теб ако на теб ти харесва резултата и си вътрешно убеден, че изразява някакво твое виждане или пък в твоите очи той се отличава с по-високо ниво на естетическо възприятие отколкото оригинала...
Така че преди да чакаш и да се съобразяваш с чуждите мнения - опитай сам да си отговориш на някой въпроси:
1. Обработката на този кадър от полза ли е за възприемането на твоето послание към зрителите - това в случай че за теб изкуството е комуникация и имаш някакво послание...
2. Това, което си показал тук след обработката - в твоите собствени очи има ли по-висока естетическа стойност в сравнение с първоначалния кадър? По-красив ли е от първоначалния кадър? По-въздействащ ли е от първоначалния кадър? Атмосферата, която създава у зрителя този резултат по-близка ли е до атмосферата, която ти искаш да постигнеш отколкото оригиналния кадър?
3. Изобщо - какво е извинението на тази обработка, за да съществува?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка като рисунка
Автор: rostoshev   
Дата:   03-02-10 21:52

Аз лично не ги харесвам. Наподобяват нещо, но истинската рисунка си е къде-къде по-друга работа... Пък и всеки разпознава еди-кой си филтър от Фотошоп.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка като рисунка
Автор: ivenchev   
Дата:   03-02-10 21:59

Колеги,

няма лошо в експеримента. Много често не е важен крайният резултат, а пътя към него.

И пътят на всеки е негов личен път.

Ако Вие сте измислили нещо ново, сигурно нямаше да се подвизавате в този форум, а да Ви четем книгите и да Ви гледаме творбите в музеите.

Айде малко по-нормално отношение ...

Небесен ездач, давай смело и да не ти пука от онова, което лети към теб под различна форма. [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка като рисунка
Автор: мара   
Дата:   03-02-10 22:06

ивенчев, ко са палиш? никой не съ е заял с човека. той пита, те отговарят.
аз лично дълбоко се потрисам от такива снимки. впрочем аз лично дълбоко са потрисам и от такива рисунки...ма вкусове разни. тук не бих могла да се обоснова и да налагам кой кво да харесва.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка като рисунка
Автор: ivenchev   
Дата:   03-02-10 22:15

мара,

ти поне си на ясно, че естетиката е много индивидуална ...

Реагирах на това изказване: "екскременти с праз".

Смятам, че въпросът не заслужава такива отговори, без значение какви са достойнствата на кадъра.

Апропо, аз гласувах за него (преди пускането на темата), защото ако не друго, поне е малко по различен от нещата напоследък. Друг е въпросът, че не съм аз критерият за равняване и т.н.

Айде да се кефим и да се държим малко по-човешки (нямам теб предвид). [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка като рисунка
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   03-02-10 22:20

ivenchev
а ти напълно ли си сигурен, че точно ти му правиш добра услуга [smile] с това ти мнение точно [smile] Представи си, че вместо да се развива продължи все това да прави [smile]

Skyrider [smilie24] - но за любопитството да експериментираш (без значение как), за смелостта да застанеш пред останалите за оценка.
Все пак - отговори си на въпросчетата по-горе. Нито те критикувам, нито те хваля или насърчавам - първо трябва да разбереш, че точно твоето собствено мнение за твоето собствено творчество наистина има голямо значение. И също така, колкото по-не-си-го-харесваш, толкова повече шансове за развитие имаш [smile]

И все пак - да кажа и аз нещо за тази конкретно снимка: Не си имал за цел да стане точно такава, нали? Просто такава е станала - това не е твоето виждане, не е твоя концепция, просто е резултата, който си получил точно в този момент от определена функционалност на конкретен софутуер [smile]
Е - това което имаш за цел да покажеш на другите - това има значение в изкуството - не баналния резултат от случайно подбран филтър [smile] Обаче гледай най-вече напред [smile] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка като рисунка
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   03-02-10 22:22

ivenchev
е, да се допълня обаче, че сме писали заедно [smile] - точно коментара, на който според самия теб реагираш - и аз не го защитавам [smile] съгласен [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка като рисунка
Автор: Skyrider   
Дата:   03-02-10 22:25

Ем, идеята на кадъра е самата снимка да е по-различна, по нетрадиционна, по необикновена. На мен лично ми харесва резултата. Всъщност това не се води точно рисунка са по скоро соларизация, все още нещо не мога да постигна пълен ефект като рисунка от молив. Оригинала е обикновена цветна снимка, нищо особено, просто красиво момиче заснето в определена поза. Сегашния кадър изцяло по интересен и ми се струва че съм постигнал това което искам, а то е - различност, индивидуалност и нестанартност, извън клишетата. Бих направил още такива честно казано, но дори и вече такива които съвсем приличат на рисунка с молив. Идеята ми да питам във форума. беше да разбера как се възприема нещо такова от различните хора...

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка като рисунка
Автор: jingov   
Дата:   03-02-10 22:26

Автор: ivenchev
Дата: 03-02-10 21:59
Подкрепям 1

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка като рисунка
Автор: мара   
Дата:   03-02-10 22:30

няма начин да се възприема еднозначно от толкова различни хора. аз лично ако искам да гледам рисунки с молив, гледа рисунки с молив.
има опции във фш, които имат за жел да имитират молив. намират се при арт филтрите. пробвай там, щом те кефи.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка като рисунка
Автор: jackoart   
Дата:   03-02-10 22:32

Този ефект може да го постигне всеки, който може да натиска копчета. Стига да знае кои точно копчета. Но в началото обикновено е така..

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка като рисунка
Автор: nishtiya   
Дата:   03-02-10 22:35

Понеже се заяждате с човека?Я кажете колко от вас тук са правили изохелии, или соларизация.И харесва ли ви тази техника ако изобщо голямата маса от пишещите е виждла такова чудо.
Ако снимката е интересна значи си е заслужавало да бъде направена.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка като рисунка
Автор: jackoart   
Дата:   03-02-10 22:40

Има и по-"интересни" ефекти в шопа нали..

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка като рисунка
Автор: Skyrider   
Дата:   03-02-10 22:51

Идеята не е да се покаже колко ефекта има дадене програма ....

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка като рисунка
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   03-02-10 22:51

nishtiya,

Отговорът на твоя въпрос е много прост [smile]
Само че е от две части [smile]

1. Не, снимката, показана тук от Skyrider не е интересна, това е ясно.

2. Все пак си е заслужавало [smile] - защото съм сигурен, че след време Skyrider ще прави наистина много интересни творби [smile] [smilie24] - как беше? - "и най-дългия път започва с една крачка" [smile] Това което ми харесва е, че има любопитството, желанието, упоритостта и неразумността за да стане добър творец [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка като рисунка
Автор: DohTorA   
Дата:   03-02-10 22:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка като рисунка
Автор: asahi   
Дата:   03-02-10 23:06

Аз съм правил соларизация, но нямам резултат, с който да се гордея.

Авторът казва, че така снимката изглеждала по-интересна. Това е сигурен белег, че резултатът не произлиза от творчески процес. В този ред на мисли приемам творението му като изявление от типа "Вижте какъв филтър открих във Фотошоп". Тъй като и аз съм откривал филтрите във Фотошоп съм го преживявал. Вие вероятно също.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка като рисунка
Автор: ivenchev   
Дата:   03-02-10 23:17

Колеги,

Не коментирам достойнствата на или липсата им в съответния кадър.

Ясно е, че не всичко е шедьовър, както и не всички тук сме гении. Има 50 хиляди начина това да се обясни културно, без нападки и прочие квалификации. Има добронамерен въпрос към колеги с повече опит (нямам предвид себе си). Толкова ли е трудно да се даде една градивна критика, а не постове в стил "не става и за чеп ..."

Някой харесва уиски, друг водка, трети ром.

Масло, графика, офорт ...

Соларизация, изохелия, ... не знам какво още.

Преди месец ходих да снимам в един манастир с един младеж, който учи фотография във Великобритания ... Трябва ли да Ви казвам мнението му за този форум и неговите членове?

Айде дайте малко по-ларж и ако можете помагайте, когато има молба за помощ, ако не желаете - можете просто да не се "разписвате" ...

Наздраве на всички! [beer]
[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »