Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Tamrac vs. Lowepro
Автор: meraklia_pz   
Дата:   02-02-10 16:35

Здравейте, искам да си купя чанта. И Почна едно търсене и лутане. Доста харесах моделите на Tamrac и по-точно:
Tamrac 5606 System 6
Tamrac 5535 Adventure Messenger 5

цената им е еднаква в павилиона.
Но разположението на апарата в чантата е различно. Ако може да кажете плюсове и минуси на вертикално поставен апарат с обектив (цялата тежест лежи на обектива).

от Другият отбор
Rezo 190 AW
Nova 180 AW
а хоризонтално поставяне на апарата не видях в този ценови диапазон.

апарата е Д300 и 16-85 за сега, по нататъка светкавица,2-3 обектива,грип.

аз леко съм пристрастен към Tamrac 5606 System 6, но Tamrac 5535 Adventure Messenger 5 има опция да се сложи и лаптоп до 13"(а 13,3" дали ще е проблем) но лаптоп за сега нямам и скоро време няма и да купувам,но ме притеснява това вертикално полужение.

вие сте наред !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Tamrac vs. Lowepro
Автор: jivkojj   
Дата:   02-02-10 16:49

Не мога да те посъветвам коя от всичките, но аз лично имам Tamrac 5606 System 6 и мога да ти споделя впечатления:
Чантата е достатъчно голяма за да събере д90 + 18-200 + още 1 по-малък обектив + сб-600. Освен това вътре смествам и една miniDV видеокамера, зарядните за тях + телеконвертори за камерата и филтри за 18-200, сенник. Остава място и за дреболии - касети, батерии, карти и т.н. Да уточня, че фотоапарата е с обектива надолу. Може лесно да се преподреждат отделенията вътре.
Какво ми каресва:
- чантата има широк несиметричен ремък, който пасва идеално и не се усеща носенето
- на ремъка има 2 "уши" на които могат да се слагат 2 малки чантички за бърз достъп - за мобилен телефон или батерия или карта
- капака "захлупва" чантата и освен ципа има 3 закопчалки - никакъв шанс за дъжда или да се отвори
- това което беше за мен много важно и помогна да я избера защото пътувам доста - на гърба има 2 джоба, единия от които се откопчава и от долу. Така чантата се нахлузва на куфар тролей.

Недостатък
- както всяка фото-чанта изглежда добре и се набива на очи.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamrac vs. Lowepro
Автор: photostoykov   
Дата:   02-02-10 16:57

За да бъде удобна чантата:
- първо, отварянето трябва да става откъм хълбока навън, а не обратно (улеснява достъпа);
- второ, да има сменяеми прегради, две от които с "уши", на които ляга тялото и не позволяват тежестта да се поема от обектива, насочен надолу;
- трето, да има външни джобове за принадлежности, които не е препоръчително да се поставят вътре в чантата;
- четвърто, да има по възможност твърдо дъно;
- пето, да има широк ремък за носене с подплатена "възглавница", отдолу на която има специална противоприплъзваща материя.
На първо четене, най-близко до изброените критерии е Rezo 190 AW.

Успех! [smile]



Публикацията е редактирана (02-02-10 16:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamrac vs. Lowepro
Автор: meraklia_pz   
Дата:   02-02-10 18:24

Благодаря ви за подробното описание :)

Ходих до павилиона и синтезиса да разгледам. Моделите, които бяха на разположение бяха Tamrac 5608 Pro 8 Black и Nova 200 AW. Тези модели успях да разгледам. Първото, което забелязах, че някак си стените на новата бяха по-дебели. Това, което не ми харесва в Rezo 190 AW от снимки е вътрешната материя, която ми изглежда ще събира прах. Отварянето пък е много добро. Относно дъждобран, не разбрах той продава ли се отделно или към комплекта на чантите.



Публикацията е редактирана (02-02-10 18:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamrac vs. Lowepro
Автор: nikonianec   
Дата:   02-02-10 20:32

Купи си Stealth Reporter D300. Страхотна чанта Д300(с грип)+70-200 и още 3 обектива както и СБ-900 [beer] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamrac vs. Lowepro
Автор: asahi   
Дата:   02-02-10 21:41

Чантата няма ка да събира прах вътре, защото в 99.99% от времето е затворена.
Lowepro имат доживотна гаранция.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamrac vs. Lowepro
Автор: Canon   
Дата:   02-02-10 21:51

Lowepro имат доживотна гаранция.
/при покупка от пенсионери над 100 години, хахах, шегувам се /

Имам 2, на над 5 години чанти Lowepro - железни са, вярно е, че са позацапани външно, но здрави навсякъде - конци, зипове ... [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamrac vs. Lowepro
Автор: autosvet   
Дата:   02-02-10 22:22

Имал съм Резо 180 - отлична чанта. Смених я с Нова 200 защото ми отесня също чудесна чантас доста повече възможности. Стелт репортреа е по-тежък.

Ако ще мъкнеш и лаптоп ти препоръчвам раница.

Въпрос на личен избор си е общо взето защото трябва да се чувстваш удобно. Според мен Лоупро са по-качествени като материали и изработка.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamrac vs. Lowepro
Автор: meraklia_pz   
Дата:   03-02-10 12:47

Проверих днеска за
Tamrac 5606 System 6
Lowepro Nova 190 AW

На един от тези модели съм се спрял, но греда.
До полувин месец трябва да чакам за една от тези двете чанти :(

Отговори на това съобщение
 Re: Tamrac vs. Lowepro
Автор: photostoykov   
Дата:   03-02-10 13:47

Я провери тук:

http://www.alteris.bg/chanti-ranitzi-chanti-fototehnika-c-81_161.html


[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamrac vs. Lowepro
Автор: anaconda73   
Дата:   03-02-10 14:48

http://profibag.net

Тук са истински професионалисти, купил съм раница и чанта от тях, доволен съм като цени и отношение. Ако мога да си го позволявам, винаги ще си купувам Lowepro.


Отговори на това съобщение
 Re: Tamrac vs. Lowepro
Автор: geokar   
Дата:   03-02-10 16:27

Lowepro Nova 190 AW
Дядо Коледа ми я донесе - купил я за 70 евро. Доволен съм - в момента съм я заредил с един Канон 450д с два обектива, една Практика БХ20 - с три обектива, отделно макрогривни, адаптери, филтри, филми, сенници, джобно стативче, сгъваем чадър и има място за една малка светкавичка. Дъждобранът си е "вграден", но той трябва да се използва само при проливен дъжд или пясъчна буря - иначе найлона се справя отлично и без него.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamrac vs. Lowepro
Автор: meraklia_pz   
Дата:   03-02-10 17:54

Благодаря ви много ще видя какво ще стане, защото вече трябва да "облека" моят D300 да не вземе да настине :)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamrac vs. Lowepro
Автор: bbisser   
Дата:   04-02-10 16:56

Аз пък не съм доволен от Lowepro, имам Cirrus 140 и ми се скъса връзката на презрамката с халката към чантата и добре, че успях да хвана чантата, иначе падаше и не знам дали нямаше да има последствия за съдържанието вътре. А чета тук, че пише, че имали доживотна гаранция... Това стана някъде около половин година, след като е купена!

Отговори на това съобщение
 Re: Tamrac vs. Lowepro
Автор: groshev   
Дата:   04-02-10 17:23

Lowepro-то е добър компромис, но ако искаш наистина хубава и най-вече здрава и добре защитена чанта то Tamrac е твоя избор !
Tamrac System 6 [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamrac vs. Lowepro
Автор: meraklia_pz   
Дата:   04-02-10 17:57

Павилиона очаквали зарешдане най-рано след 2 седмици. Апарата трябва да го разнасям с пазарска чанта или с кутията с която съм го купил в този сняг. С-с-с лудница. Това само в БГ може да стане. Пазара не е много голям и магазините се застраховат като не взимат достатъчно бройки, не могат да определят търсенето и в един момент се получава дупка и то за цяла една страна като нашата. Аз поне не можах да намеря на друго място търсената чанта и съм принуден да чакам. :) какво да се прави. Лека и спокойна :)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamrac vs. Lowepro
Автор: cade   
Дата:   04-02-10 18:19

и аз съм за Lowepro Stealth Reporter [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamrac vs. Lowepro
Автор: asahi   
Дата:   04-02-10 19:09

Като няма в Павилиона има и други магазини, включително можеш да стигнеш и до вносителя.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamrac vs. Lowepro
Автор: sun   
Дата:   04-02-10 19:17

Тамрак Про серията[smilie24]. Сменил съм 6 чанти за 3 години. Като имам време ще се оплаквам по-подробно от Лоупро. И снимки на протрита от седалката на колата раница (на възраст 1 година) ще добавя.[smilie2] Сега имам 4 чанти - 3те са Тамрак. По-леки, по-компактни, по-здрави, не се цапат.[smilie24] Това са им големите предимства.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »