Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 30 х варио ... Фуджи?
Автор: didesignbg   
Дата:   02-02-10 08:29

Какво се случва, като омешаш чуждо 30х варио с обърнатия цмос на Сони?

http://www.fujifilm.com/products/digital_cameras/s/finepix_hs10/img/shared/pic_section-image_01.jpg


http://www.fujifilm.com/products/digital_cameras/s/finepix_hs10/index.html

Добре че сони сензора маже достатъчно, за да не си личат качествата на 30 кратния зум
Доста разочароващо, дано да оставят м4/3 за десерт.
Още от агитката: S2500, S1800, S1600, F80, Z700, Z70, XP10, останалите 10 въобще няма и да ги пиша...
Z700 и F80 са камерите с EXR сензор.

Отговори на това съобщение
 Re: 30 х варио ... Фуджи?
Автор: danbi   
Дата:   02-02-10 08:58

Каква стана тя с обърнатия сензор....

Дали тази година ще видим отново сапунерче на Канон със сензор на Сони? [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: 30 х варио ... Фуджи?
Автор: scuba_d   
Дата:   02-02-10 08:59

didesignbg,
За голямо съжаление май няма да има... - "мирорлес"[smile] и сменяема оптика, камерка от Фуджи скоро.
Поне Том Хоган така мисли:

Welcome to Announcement Week
Feb 1 (rumors and commentary)--This is the week that traditionally we start seeing the pre-PMA announcements start to fly. But first, one other key upcoming announcement: on Thursday Nikon updates their third-quarter financials.

But you want to know about product goodies. Well, Olympus will have their latest, even smaller, m4/3 camera plus they're probably finalize real prices and availability on the two lenses they announced earlier. Hasselblad is going to come downmarket with the H4D-40, a 40mp medium format camera that's targeted between the D3x and Leica S2 in price (and if I'm right, it's closer to the D3x). Fujifilm won't announce a m4/3 camera, but continue announcing all-in-one variants that look like small DSLRs but aren't. Nikon is...well, Nikon is going to obsolete the Coolpix L20, L100, P90, S230, S630, and S220 and announce their latest replacement models. Plus, to keep the rest of us awake, we'll finally get the 24mm f/1.4G, plus another wide angle lens, some accessories, and a surprise. At least I think we're still getting the surprise at PMA. I'm a little surprised that nothing has leaked about the surprise. In fact, if it's in production already I'm stunned that we haven't seen anything about it, so maybe it isn't in production yet.

http://www.bythom.com/index.htm



Отговори на това съобщение
 Re: 30 х варио ... Фуджи?
Автор: djfroggy   
Дата:   02-02-10 09:11

И тва пак е оня шибан сензор с най-малкия възможен размер в цифровата фотография.Дори да не шуми и да не маже,детайл няма как да изкара.

Отговори на това съобщение
 Re: 30 х варио ... Фуджи?
Автор: Jankoff   
Дата:   02-02-10 09:13

Моля, изяснете какво ИЗОБЩО искате да кажете!
Кое маже? [smilie11]
Кои качества на 30-кратния зум не личат? [smilie11]
Кое е разочароващо? [smilie11]
Какво означава "да оставят м4/3 за десерт"? [smilie11]

Благодаря предварително.


Отговори на това съобщение
 Re: 30 х варио ... Фуджи?
Автор: didesignbg   
Дата:   02-02-10 09:32

scuba_d, дано да не е прав Том. Той често си мени мнението. Жалко ще е Фуджи да изоставят апаратите със сменяемите обективи. И да се присъединят към тълпата ребрандирани сапунерки.

Jankoff, да се изясня.
30х варио ще маже и криви и то не малко. Сони сензора има някакви проблеми и на ниско исо, не е способен да изкара чисто изображение. Това всъщност си е типично за малките цмоси.
Разочароващо за мен е че от представени 17 апарата, само два ползват сензор на Фуджи. Как ще тикаш напред технология, която не произвеждаш[smilie11]
Жалко ще е, ако за първи път от толкова години фуджи остават без апарат със сменяема оптика. След всичките години на фуджика, фуджикс, и S pro серията ...
Иначе HS10 на хартия е прекрасен апарат:
24-720, роу, подвижен дисплей, ръчно варио, full HD, нелошо високо исо, бърза серийна снимка, СД карта, стабилизация. Въобще всичко за което може да се сетиш и то за 499$

Отговори на това съобщение
 Re: 30 х варио ... Фуджи?
Автор: aeobs   
Дата:   02-02-10 10:13

не бях поглеждал ултра зуум сапунерките от години, сега като видях 30х и ми стана интересно, яко на стероиди
24-720/2.8-5.6 [smilie10] [smilie18]
1080p/30fps stereo [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: 30 х варио ... Фуджи?
Автор: d256h   
Дата:   02-02-10 10:14

Мдаааа, хайде вече и Оли обявиха 30х..


Ако теглим една черта за апроксимация по отношение как се движи появата на 'зууууууумове' при Оли през годините.... след две години ще имаме модел 100х, а след още две 160х ....

Отговори на това съобщение
 Re: 30 х варио ... Фуджи?
Автор: Jankoff   
Дата:   02-02-10 10:15

А, мерси за пояснението.
Защото наистина на хартия Фуджито изглежда повече от страхотно. И такава фирма не може да си позволи да лъже на едро!
За кривенето. Много ясно, че няма как да не криви. Аз обаче не мога да разбера защо толкова някои се хващат за дадено кривене при едни апарати и обективи, а пренебрегват дори по-голямо кривене при други.
Аз имам Zuiko 12-60 - може би като цяло най-хваленият обектив от този тип, за всички марки въобще.
Ами криви, това е. Яко криви. То няма и как да не криви. Много съм далеч от физиката, но ми е ясно, че няма как да не криви от гледна точка на обективните дадености.
Вярно, човек трябва да знае, че криви и да взема мерки. Или при снимане, или след това.
Обаче, все пак има резон да се казва, ако нещо криви - колко ТОЧНО криви в сравнение с друга техника. Вярно, иначе Zuiko 12-60 е страхотен обектив.
Но да се придържаме към темата.
Интересна е като факт появата на този апарат и аз ще чакм с нетърпение да дойде в магазините и да го пипна. Двете ми сапунерки в добавка към двата DSLR-а са вече доста стари, и Full HD видеото, и то прогресив, при това Фуджи е нещо много съблазнително.


Отговори на това съобщение
 Re: 30 х варио ... Фуджи?
Автор: d256h   
Дата:   02-02-10 10:21

12-60 не знам дали е толкова хвален, но аз съм фен на Зуйко 35-100 !!

Отговори на това съобщение
 Re: 30 х варио ... Фуджи?
Автор: Svsvet   
Дата:   02-02-10 10:24

Очаква се продължението - Фотоапарат телескоп![smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: 30 х варио ... Фуджи?
Автор: lavrentii   
Дата:   02-02-10 10:42

30x зуум... винаги съм знаел, че с времето извращенията в съвремието ще стават все по-големи [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 30 х варио ... Фуджи?
Автор: didesignbg   
Дата:   02-02-10 10:48

Първо бяха мегапикселите, после прибавиха исо, сега слагат и вариото.
Обучението на потребителите продължава[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: 30 х варио ... Фуджи?
Автор: didesignbg   
Дата:   02-02-10 12:07

мда, от страницата на фуджи, s5 вече е изпаднал от гамата на S серията.

Отговори на това съобщение
 Re: 30 х варио ... Фуджи?
Автор: apollo   
Дата:   02-02-10 12:21

В подобни случаи, когато е налице тенденциозна политика на производителите насочена към усърдно промиване на мозъците на обикновения потребител може да се каже чистосърдечно...

... за чий х..й му е на човек 10000000000х зуум при условие че картинката е порядъчно лайняна [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: 30 х варио ... Фуджи?
Автор: johnny_fx   
Дата:   02-02-10 12:40

Е как за какво? За да може да се хвали пред комшията, че му е по-голям зума. [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: 30 х варио ... Фуджи?
Автор: apollo   
Дата:   02-02-10 12:48

http://www.dpreview.com/news/1002/10020207olysp800uzsp600uz.asp


И Олимпус веднага реагират [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: 30 х варио ... Фуджи?
Автор: apollo   
Дата:   02-02-10 12:51

Те това е... 30х зуум и близо 15мп... та така защо си взех ДП1 нито мегапиксели, зуум хептен а видео леле.. те орътъ кви чудеса праат само дето няма вградена кафеварка да ге [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: 30 х варио ... Фуджи?
Автор: gam3ra   
Дата:   02-02-10 13:02

28 - 840mm
Зееемииии [smilie10]
Сега остава канон да пуснат sx30is с 25-1000mm и Panasonic FZ48 22-1100mm

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: 30 х варио ... Фуджи?
Автор: ivenchev   
Дата:   02-02-10 13:10

Зума има тежката дума ... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: 30 х варио ... Фуджи?
Автор: Jankoff   
Дата:   02-02-10 13:19

d256h пише: "12-60 не знам дали е толкова хвален, но аз съм фен на Зуйко 35-100 !!"

Хвален е, и то много. Indeed the Olympus Zuiko Digital ED 12-60mm F2.8-4.0 SWD is quite simply a superb lens, which can lay claim to being one of the very best standard zooms currently available. (DP Review)
А на Zuiko 35-100 и аз съм фен, но не мога да си го позволя.

Обаче не мога да разбера какво се подиграват някои на големия зум. Че това един от най-важните fun-фактори във фотографията. И на Панасоник например апаратите имат страхотен суперзум като качество. Фуджи едва ли изостава ...

Отговори на това съобщение
 Re: 30 х варио ... Фуджи?
Автор: wiseacre   
Дата:   02-02-10 13:30

Какво има за чудене ?
В очите на хора, чието ниво (във всяко отношение) ги е накарало да си купят и снимат с DSLR апарат този модел навярно им изглежда като играчка.

Отговори на това съобщение
 Re: 30 х варио ... Фуджи?
Автор: didesignbg   
Дата:   02-02-10 14:11

http://www.youtube.com/user/fujiguys#p/u/20/erELquZMNMA

Трябва да им се признае, че са го направили доста красив[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: 30 х варио ... Фуджи?
Автор: serjy   
Дата:   02-02-10 14:35

Абе на времето имах сони Н2 с 12х зуум, 420мм май му беше предела, та мога да кажа, че на тъмно по концертчета от далеч, се спрвяше по-добре от Д80 с 18-200, 300мм. еквивалент. Всичко се развива и щом хората пускат такива камери значи са постигнали и задоволително качество на картинката. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: 30 х варио ... Фуджи?
Автор: Jankoff   
Дата:   02-02-10 15:40

Е, на лоши светлинни условия няма да е трепач, меко казано, но този страхотен универсален зум за турустическа фотография е суууууупер! [smilie24] Остава да са го направили като хората. Аз имам доста голям опит с последния вариант от класиката на Канон - SX1. Подарих го на сина си, като преди това го използвах доста. Мога да кажа следното. Като видеокамера е убиец! Страхотен!
Но като фотоапарат не ми допада чак толкова, Панасониците го задминават. Разбира се, върши работа. Ако това Фуджи е нещо като Панасониците FZ като качество на статичната картинка и нещо като Канона SX1 като видео - ще е голям търговски успех.
Да добавим и красивия му външен вид - вече отбелязан по-горе. Външният дизайн е сериозен фактор за търговски успех - няма защо да се заблуждаваме. Ако е и красив, и функционален, и качествен, Фуджи най-накрая ще направят удар при турбозумовете.
Е, ще чакаме сега ответния удар на Панасоник. [smilie5]
Нека има конкуренция! От това печели фотографията!
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Нови предложения
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: