Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: admin   
Дата:   01-02-10 17:52

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=REVIEW&ARTICLE_ID=110


Пожелаваме ви успех!

П.П - моля прочетете внимателно и спазвайте правилата и темата на конкурса. Снимки, които са извън темата или не отговарят на правилата, ще бъдат дисквалифицирани!

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: minolta9   
Дата:   01-02-10 17:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: kali222   
Дата:   01-02-10 20:42

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: demiman   
Дата:   01-02-10 23:23

[shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: magnet   
Дата:   05-02-10 12:12

Всяка година по това време моите ученици правят следното упражнение.
На един лист с по две-три изречения описват 5 неща, които те самите определят като негативни.
На гърба на листа отново с по 2-3 изречения описват 5 положителни. Когато изпълнят заданието, получават следващото - сега в петте отрицателни да открият нещо положително и обратното - в положителните - нещо негативно.

Тази година им разказах какво са правили децата от предишни години, след това им разказах за конкурса във фотофорум и им предложих "да участват" в конкурса правейки "снимка с думи", вместо обичайното упражнение.[smile]
Ето един опит.

Автор:Мартин Михов - 7 клас.

Диптих

Обичам да съм с приятели. Да се забавляваме заедно, да правим глупости, да си живеем безгрижно.Обстановката, която ми харесва много, не винаги е когато съм в моята компания.
Понякога много повече обичам да си седя сам вкъщи, в моята стая. Щорите са вдигнати докрай, а навън е тъмно. Аз си седя пред компютъра и слушам музика. Колкото и банално да е това, то ми харесва. Не правя нищо особено на компютъра. Най-често играя някаква игра, но не вниквам кой знае колко много в нея. Объщам внимание на музиката. Независимо дали е тежка и брутална или забавна, някакво чувство ме изпълва. Изпадам в делириум и не чувствам нищо. Все едно съм свободен, нямам никакви грижи. Нищо не може да ми развали настроението. Самотата не ми пречи. Отдавам се на размисъл. Но след дълго мислене започва да ми става лошо. Стаята вече не ми е приятна. Музиката става по-тъжна и депресираща. Отдавна вече не играя на компютъра. Заслушвам се в текста на песните, който допреди малко е напомнял на кучешки лай или крещяща птица. Вече текстовете са членоразделна реч и разбирам за какво става въпрос в песента. Започвам да се чувствам самотен. Все едно на никого не му пука за мен (изключвам майка ми понеже съм свикнал с нея). Стаята се превръща в затвор под формата на куб, който се носи в друго измерение. Не знам защо ми става така. Може би заради музиката. Или липсата на човек вкъщи. Дори и майка ми да е в другата стая пак се чувствам така. Сигурно дълбоко в себе си харесвам да е така. Една и съща стая с една и съща обстановка ме кара да се чувствам по два съвсем различни начина. Има много неща, които ми харесват, но никое не се превръща в нещо депресиращо така бързо, както моята собствена стая. Дори нищо друго не е способно да ме накара да се чувствам толкова самотен.


Защо го споделям?Защото ужасно ми хареса и защото докато има такива българчета за нас има надежда. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: langel   
Дата:   05-02-10 13:36

"За нас има надежда"
А за тях?

И в какво по-точно я виждаш тази надежда?
В усамотяването, преминаващо в самота, прогресираща в отчуждение, симптоми на клаустрофобия с привкус на мизантропия?

Иначе есето наистина е добро. Детето има литературен талант и борави с език, подходящ за по-зряла възраст. Надявам се да излезе от пубертета с по-ведри мисли. Тогава наистина би имало надежда.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: geokar   
Дата:   05-02-10 16:03

Надеждата е в наличието на аналитично мислене, което изобщо не е характерно за средностатистическия седмокласник - не само у нас. То е в зародиша на промяната към по-добро, големият проблем с повечето млади хора е, че се оставят да бъдат манипулирани от по-хитрите, без да се замислят. Това създава условия за мутренската културна революция, това залива инертното население с помията на чалгата и кича или го изкарва на улицата да "демонстрира" неща, от които си няма и понятие, без да усеща, че отново е в ръцете на хитреци. Всеки кълн на самостоятелно мислене, на замисляне, си струва да бъде поощряван, дори ако в началото води до "безпътица". Осъзнаването на безпътицата е вече път за излизане от нея. Е, също няма нищо общо с темата, но може да подсети някого за подходящ сюжет.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: asahi   
Дата:   06-02-10 00:10

Има хляб в хлапето.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: tnt   
Дата:   06-02-10 15:30

[smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: voklav   
Дата:   06-02-10 18:39

[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: swan_   
Дата:   07-02-10 12:03

Не знам дали съм прав, но преди малко хвърлих един поглед на снимките от конкурса и снимките на 2,3 и 4-то място по А рейтинг в момента не са диптих, а един кадър. Да не говорим, че повечето кадри изобщо не показват контраст красиво/грозно, а всевъзможни други "контрасти". Доколко трябва да се спазват рпавилата и защо няма филтър на входа?

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: prisonbreak   
Дата:   07-02-10 13:38

Съгласен съм с теб.Всеки си качва там снимки,който ги извади от стария шкаф,леко им поизтръска пепелта и ги постна.И пак гласуване за наще си хора,който са си едни и същи всеки път.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: admin   
Дата:   07-02-10 14:19

Периодично местим снимките, които не отговарят на правилата към "личен албум"
Написали сме, че снимката може и да не е диптих ако съчетава двете противоположности в един кадър.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: pstoev   
Дата:   07-02-10 14:23

поздравления за конкурса..доста е сложен и иска мислене!като гледам досега пуснатите,не виждам нито една добра..

моля ви,направете пак гласовете да не се виждат...броя на гласувалите ВЛИЯЕ на гласуващите!!!!!!!!!
повечето хора не знаем за кого да гласуваме,и гласуваме по дефолт за най-гласуваните...

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: prisonbreak   
Дата:   07-02-10 15:01

Автор: pstoev [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: PIMPA   
Дата:   07-02-10 16:41

Чудесно е решението на админите да местят снимките, които не отговарят на условията на конкурса!Браво, че поддържате нивото!

swan,снимка №2 допреди малко и №1 в този момент е диптих! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: swan_   
Дата:   07-02-10 18:04

В момвнта, а и преди малко, на 2-ро място по рейтинг А е една снимка с 2 котки. Качествата на кадъра не искам да коментирам, но нито е диптих, нито показава гросно/хубававо около нас. Аз просто исках да знам доколко се държи на спазване на правилата.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: PIMPA   
Дата:   07-02-10 18:12

абсолютно си прав![smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: muh3yxap4e   
Дата:   07-02-10 18:44

Къде и как да предоставя оригиналният ми проект за конкурса в голям размер и на кого и кога .. повреме на конкурса или след това?

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: J0R0   
Дата:   07-02-10 18:54

muh3yxap4e - качваш снимка в категорията "Контрасти", ако снимката се класира до изложба ще ти поискаме големия размер файл.

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: muh3yxap4e   
Дата:   07-02-10 19:27

Значи качих снимка за конкурса но видях че бях допуснал груба грешка и я премахнах и сега я добавих наново, нали няма да е в нарушение на правилата?

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: J0R0   
Дата:   07-02-10 19:31

няма

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   08-02-10 14:36

magnet, [smilie24]

Възхитен съм от преподавателските ти методи!Има надежда!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: voklav   
Дата:   08-02-10 19:30

[smilie11] Защо не се виждат резултатите / точките / гласовете / автори и чудесии [smilie25] От една страна е хубаво , даже много - от друга (без да се обиждате господа организатори ) я няма прозрачността [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Конкурс "Контрасти" - правила
Автор: pstoev   
Дата:   08-02-10 19:52

voklav ...точно сега има прозрачност,защото я няма пристрастността от големия или малкия брой точки...

поздравления....за невидимите точки [smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »