Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 за липсата на фотографска етика и поредната вълна...
Автор: fotorafi   
Дата:   01-02-10 16:00

Повод за тези редове е констатацията на колегата Кристо от кукерския празник в Перник. Винаги съм се чудил на онези , които със зъби и нокти,с нахалство и лакти и малко мозък снимат без да мислят, че пречат на останалите. Сигурен съм,че преглеждайки снимките не откриват "шедьоври" ала Картие Бресон...Но това е живата действителност. Липса на етика, морал, първите седем години, възпитание в училище,университет....Това е последната мода,поредната вълна. Сульо и Пульо да се изживее като "велик фотограф". С телефони, сапунерки,скъпи апарати те избиват комплекси за малоценност.
Спомням си, само преди една година в едно елитно висше учебно заведение как дойдоха; мастит бос и любовницата му. Тя просто искала да стане професионален,моден фотограф и той... " За три-четири месеца да сме я обучили, той бил готов да и купи всичко което кажем..." Можеби щеше да и купи и списание....Мацето прекрасно ,леце-перфектно, бедра изваяни, цици-вълшебни, до момента в който заговори... Никаква обща култура, речник 200 думи,лъха простотия. Как да му обясня, че фотограф не се става за 3-4 месеца, учи се цял живот и пак си умираме недоучени.Предпоставки доста: силно желание, талант, много обща култура .Казах му:"Ще струва обучението 12 000 евро.." Изсумтя нещо и сигурно тръгна да и купува готова диплома.
Преди 10-15 години беше ни заляло вълната на фотоателиетата с машините за копиране. Кьораво и сакато, Сульо и Пульо купиха машини, обарудваха ателиета. А имаше толкова боси и случаино попаднали и перачи на мръсни пари...Слава Богу отмина тази вълна. Останаха разбиращите...Защото фотографията е просто нещо, но не е за прости хора...
Та и тази модна вълна ще отмине на изживяващите се " фотожурналисти и велики фотографи".Търпение и здрави нерви трябват...


Отговори на това съобщение
 Re: за липсата на фотографска етика и поредната вълна...
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-02-10 16:02

Не си хаби нервите.
Просто си повтаряй:
"Тези които знаят,знат."
А тези които незнаят живи здрави да са само да не ти навлизат в личното пространство [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: за липсата на фотографска етика и поредната вълна...
Автор: джъмбо   
Дата:   01-02-10 16:03

що не питете бира???
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: за липсата на фотографска етика и поредната вълна...
Автор: minolta9   
Дата:   01-02-10 16:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за липсата на фотографска етика и поредната вълна...
Автор: НАСОО   
Дата:   01-02-10 16:06

Защото фотографията е просто нещо, но не е за прости хора... това само че за футбола го повтаряше постоянно тренера ми като бях дете

Отговори на това съобщение
 Re: за липсата на фотографска етика и поредната вълна...
Автор: bari   
Дата:   01-02-10 16:07

Не бира а ВИНО, че днес е Трифун зарезан

Отговори на това съобщение
 Re: за липсата на фотографска етика и поредната вълна...
Автор: ogimag   
Дата:   01-02-10 16:13

И в другата тема го писах. Няма да отмине.

Отговори на това съобщение
 Re: за липсата на фотографска етика и поредната вълна...
Автор: markiza   
Дата:   01-02-10 16:15

Автор: fotorafi
... учи се цял живот и пак си умираме недоучени.

Aбсолютно съгласен ... [smilie24] [smilie24] [smilie24] ... както и с всичко написано по темата.https://photo-forum.net/joro/emoticons/457.gif



Отговори на това съобщение
 Re: за липсата на фотографска етика и поредната вълна...
Автор: minolta9   
Дата:   01-02-10 16:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за липсата на фотографска етика и поредната вълна...
Автор: markiza   
Дата:   01-02-10 16:30

[beer] https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonDancer.gif



Отговори на това съобщение
 Re: за липсата на фотографска етика и поредната вълна...
Автор: J0R0   
Дата:   01-02-10 16:34

Виж сега Рафи...
Ако замениш в твоя текст думата "фотограф" с която и да е произволна професия, нещата ще звучат пак по същия начин.
Проблемът явно е по-обширен от фотографското в случая.

Защо обаче е така?
Аз виждам причината за твоя текст в носталгията по едни по-предишни времена, когато във всяка гилдия хората бяха по една шепа и се познаваха помежду си. Знаеха си кой добър и кой - лош.
Днес живеем в един много по-отворен и много по-динамичен свят.
Всеки може и иска да се пробва не само в една, а в много различни области.

Това е и хубаво и лошо.
Лошото си го написал.
А хубавото е, че понякога от съвсем неочаквани посоки изскачат невероятни таланти. Познавам, пък и тук във форума е пълно с примери за супер талантливи и креативни хора, които при други обстоятелства никога не биха хванали фотоапарат.

Животът в крайна сметка е по-силен от всичко.
Ще отсее качественото от некачественото.

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: за липсата на фотографска етика и поредната вълна...
Автор: alsash   
Дата:   01-02-10 16:40

имаше една приказка....дето всяко поколение мисли, че следващото ще затрие света...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: за липсата на фотографска етика и поредната вълна...
Автор: minolta9   
Дата:   01-02-10 16:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за липсата на фотографска етика и поредната вълна...
Автор: zed   
Дата:   01-02-10 16:59

За съжаление в тази и другата тема няма да реши да пише никой от въпросните екзепляри, за да разберем аджеба защо го правят.
Ще си чешеме езиците и ще си разправяме колко сме прави, а ония ще продължават да се врът и дори няма да разберат че някой, някъде е писал за тях.
Докато не изкрещите грубо и не му обършете два шамара, никой нЕма да ви обърне внимание!!![smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: за липсата на фотографска етика и поредната вълна...
Автор: ecobo   
Дата:   01-02-10 17:03

Аз показвам:


http://photo-zona.net/images/user13877/album9675/large/1265036382_gfbg2254_32AK6830.jpg



Ей тоя главоч вървеше с президента на откриването на един паметник в Ловеч и нарочно се типоса отпреде ми, въпреки че имаше достатъчно място и отстрани.
Мен президента ми е през уровне реке Дунай в сантиметрах, аз бях там заради друго, ама тоя много ме издразни. И ми се подхилваше ехидно...



Публикацията е редактирана (02-02-10 08:43)

Отговори на това съобщение
 Re: за липсата на фотографска етика и поредната вълна...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   01-02-10 17:07

Глей ся. Това с фотографията е като с шофьорлъка. Всички имат таралясници и книжки ама не са и никога няма да бъдат Шумахер, Колин Макрей, Мика Хакинен и т.н.

Та да не ти пука хич. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: за липсата на фотографска етика и поредната вълна...
Автор: dau   
Дата:   01-02-10 17:12

Не можеш да спреш гората да се разлиства...

или с други думи казано просто човек и бурен вятър не се удържат...

Отговори на това съобщение
 Re: за липсата на фотографска етика и поредната вълна...
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   01-02-10 17:14

Рафи,
Тровите си нервите не точно ненужно, но затова пък безнадежно. За съжаление Жоро е много прав по-горе - в България напоследък е така далеч не само с фотографията. Защо се чудим, че тя е на този хал. Както се казва в онзи виц - попитали камилата защо и е крив врата, а тя отвърнала "Че кое ми е правото?".

Отговори на това съобщение
 Re: за липсата на фотографска етика и поредната вълна...
Автор: digitalgab   
Дата:   01-02-10 17:21

На времето нямаше тая мода, да се окачат с апарати с буркани, като с моден атрибут и допълнение към дрешките. Помня един братчед, занимаваше се с фотография, черно бяла усърдно, пренебрегваше други неща от живота и затова го мислеха за луд и го дразнеха, та неудобно му беше да тръгне с апарата даже.
Сега нещата се обърнаха на другата страна, но талант и виждане с пари не се купуват, както обяснява рафито, накрая си идват на мястото, кой колкото може, намират се ниши за всякакви деятели.



Публикацията е редактирана (01-02-10 17:27)

Отговори на това съобщение
 Re: за липсата на фотографска етика и поредната вълна...
Автор: never_there   
Дата:   01-02-10 17:32

fotorafi, всичко се учи цял живот, не само фотографията. [shtrak]
Кому е нужно това пампозно чувство за измислена елитарност?? Не разбирам. Хората имат нужда да творят и им доставя удоловстви -- защо трябва да се говори така за някой, който има желание да снима?? Струва ми се че е изключително ненужно.


Отговори на това съобщение
 Re: за липсата на фотографска етика и поредната вълна...
Автор: dufresne   
Дата:   01-02-10 17:34

Интересно, че някой с претенции като Вас не умее дори един параграф да напише грамотно. Много жалко ако наистина сте преподавали в елитно висше учебно заведение.
Какво точно Ви различава от "Сульо и Пульо"... това, че сте в бранша отдавна?

Отговори на това съобщение
 Re: за липсата на фотографска етика и поредната вълна...
Автор: ecobo   
Дата:   01-02-10 17:37

Лятото пък, на фестивала в Жеравна, друг един колос на фотогртафското изкуство (нямам снимка, скоро му имаше путрета в профила на mondragon, един нисък с голя глава) ми обясняваше че всъщност не трябва изобщо да снимам, защото нямам тапия от занаятчийската камара и не съм учил в "Юлиус Фучик"...
Аз просто го заговорих и съвсем приятелски го нарекох "колега", защото не му знам името, а той: "Как така колега?! Какво сте завършили вие? Сигурно не сте член на занятчиската камара дори....И все от тоя род. Аз си тръгнах просто, без да му каза нищо, даже "довиждане" не му казах... Явно не му се говореше на човека, или му плащат твърде малко, та се е озлобил към всеки, който е дръзнал да притежава фотоапарат...
Нещастна работа!
На калпавата ракета - космоса й крив [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: за липсата на фотографска етика и поредната вълна...
Автор: digitalgab   
Дата:   01-02-10 17:42

Помня го тоя господин, с екип беше. Ъега то хубаво човек да има тапия откъдето да погледнеш, но не е задължително за да правиш фотографски работи.

Отговори на това съобщение
 Re: за липсата на фотографска етика и поредната вълна...
Автор: minolta9   
Дата:   01-02-10 17:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: за липсата на фотографска етика и поредната вълна...
Автор: caro-anton   
Дата:   01-02-10 17:48

може ли да допълня нещо за фотографията?

фотографията иска 5% талант и 95% труд
но без първите 5%, следващите 95% са на халос.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »