Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Големи тъпанари са се появили във фотографските среди...
Автор: cristo   
Дата:   31-01-10 16:15

Знам че много хора ще ревнат срещу мен, но просто не ме здържа...

Едно време бяхме някаква по-чиста и интелигентна прослойка на обществото. Бяхме по-самокритични, и определения като "нахален", "безскрупулен", "егоист", "прост" и т.н. бягаха далеч от нас. И това беше нормално, защото любовта ни към красивото правеше сърцата ни чисти. Но нещо се промени. И вчера в Перник, на кукерския събор, тази помяна си пролича на 100%.
За какво иде реч.

Докато нормалните хора стояха подредени около огражденията, а някои от нес, имаха късмета да са вътре зад полецейският кордон, разни прости нахалитети обикалята ИЗМЕЖДУ кукерите, без да им пука, че им пречат да си правят програмата, на наколко хилади души ги наблюдават, на видеоопареторите да снимат представлението и на всички други форографи да си правят снимките. И простотията им стигаше до там, че освен че се пречкаха с присъствието си, даже дърпаха учестниците в събора за да им позират персонално, с което разваляха цялата непринуденост на обстановката, идеята на представлението, и като че ли участниците са отишли там само за да бъдат снимани от тези... нахалници (вече ми свършват епитетите), и като че ли цялата публика е дошла да им гледа на тях апаратите.
Не стига това, ами след съответната серия от кадри, най-безскрупулно си се разхождаха по площада, отново пречейки на прадставлението, и там, пред очите на всички, да си преглеждат снимките и да си сменят обективчетата и да си показват техниката. А танцуващите участници се чудахе как да ги заобикалят... Е да, имаше и хора (вкл. някои познати физиономии), които като мен снимаха само отдеалеч, и ако се приближаваха го правеха за кратко, набързо и го правеха приклекнали, за да не пречи на публиката и официалните гости. Но малцинството съвестни фотографи, не можеше да прикрие простотията на другите. Като дамите с фотоапарати далеч не показаха по-голяма изтънченост!!!

Ужасно грозна картика беше. Простотия за шия, както имаше един лаф. Ето сега преглеждам снимките и на всяка втора има по някой такъв индивид, от мъжки или женски пол, изтъпанчил се прав на площада сред участниците да си гледа снимките...


Отговори на това съобщение
 Re: Големи тъпанари са се появили във фотографските среди...
Автор: джъмбо   
Дата:   31-01-10 16:21

пий една бира и не се ядосвай...

Отговори на това съобщение
 Re: Големи тъпанари са се появили във фотографските среди...
Автор: minolta9   
Дата:   31-01-10 16:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Големи тъпанари са се появили във фотографските среди...
Автор: Amigo   
Дата:   31-01-10 16:27

[smilie5] [smilie5] ееее, то така е навсякъде вече [smilie5] пък и точки требе да се правят [smilie6] [smilie6] то хубавите снимки не стават току-така [smilie8] [smilie8] [smilie6] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Големи тъпанари са се появили във фотографските среди...
Автор: loveforever   
Дата:   31-01-10 16:31

Лично моето впечатление от вчера в Перник е доста по-добро в сравнение с минали години. Снимащите фотографи бяха много по-малко, а полицаите си вършеха много по-добре работата. Благодарение на това имах възможност да направя добри снимки без да ми се налага да преча на другите снимащи и на кукерите.

Отговори на това съобщение
 Re: Големи тъпанари са се появили във фотографските среди...
Автор: deniac   
Дата:   31-01-10 16:33

С простотията не можеш да се бориш. Аз и тук във форума се нагледах и наслушах на тотална селендурщина. Често правя забележки на такива, каквито ти си описал, но те не вдяват. Мислят, че се заяждаш с тях или те игнорират, защото си мислят че са много богати - съответно много велики.

А фотографията стана много, ама много масова занимавка и за по-заможни. Мои познати ме карат да им препоръчвам апарати и обективи за по няколко хиляди лева. Ясно е, че не им вършат работа, но това е модерно забавление и няма как да ги спреш. Дотам стигнахме, че един го отказах от 1Ds успешно само с довода, че няма зелено квадратче(Auto)! Трябваше да се примири с любителския 5D-II [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Големи тъпанари са се появили във фотографските среди...
Автор: didesignbg   
Дата:   31-01-10 16:39

Так си беше.
Проблема е, че Сульо и Пульо влизат в кошарата да щракат. В кошарата трябва да си влизат репортерите, дето идват за 10 минути правят си кадрите и се махат. Другите които евентуално имат работа там, са фотографа и оператора идващи с групата. Всичкото останало талаш, снимащо включително и талифони[smilie10]
В това отношение е много правилно решението на организаторите, искаш да снимаш там, не си от медия - плащаш си. Просто трябва да се спазва. Въпреки воя на фотографите.
[smilie24]

Amigo, ако знаеш каква медсестра видях[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Големи тъпанари са се появили във фотографските среди...
Автор: otto   
Дата:   31-01-10 16:43

deniac [smilie24] [smilie18]

cristo [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Големи тъпанари са се появили във фотографските среди...
Автор: fotoM   
Дата:   31-01-10 16:45

За "otto"[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Големи тъпанари са се появили във фотографските среди...
Автор: Amigo   
Дата:   31-01-10 16:46

didesignbg написа:

> Amigo, ако знаеш каква медсестра видях[smilie10]


дай снимка бе! [smilie24] [smilie3] [smilie5] [smilie5] мен ме налегнаха вчера едни пациенти и аз пак не можах да дода [smilie2] [smilie21] а днес пък имах ТВ задачи [smilie5] [smilie5] айде другата събота на тенисче [smilie3] [beer] [beer] че има и още кандидати за падане [smilie5] [smilie5]



Публикацията е редактирана (31-01-10 16:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Големи тъпанари са се появили във фотографските среди...
Автор: next_time   
Дата:   31-01-10 16:57

Подобни теми имаше и миналата година по същото време и по същия повод.

Отговори на това съобщение
 Re: Големи тъпанари са се появили във фотографските среди...
Автор: st_dimov   
Дата:   31-01-10 17:00

Прав си, но не се притеснявай, това едва ли са добрите фотографи. По принцип ако си имал възможност е можело да им кажеш, че така не се прави. Като им го кажат 10 човека, току виж се сетили.

Друг е въпроса какво по дяволите си правил на сената, ако си искал да снимаш. Много по-добре е да снимаш докато захождат натам.

Отговори на това съобщение
 Re: Големи тъпанари са се появили във фотографските среди...
Автор: ogimag   
Дата:   31-01-10 17:26

А забелязали ли сте като има митинг, протест, шествие- снимащите са повече от протестиращите. Само се чака да стане скандал, меле, бой, да има палки и щитове, кръв... тогава има кадри- бол. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Големи тъпанари са се появили във фотографските среди...
Автор: compur   
Дата:   31-01-10 17:34

за кои хора става дума?

за тези:

тука имаше снимки на хора с фотоапарати, които не се харесват, как изглеждат и затова снимките са премахнати умишлено!

или за тези?


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/fjex0900.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2010-01/qgpe1557.JPG


http://78.83.114.118/gallery2/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=33583&g2_serialNumber=1




https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ujki3545.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2010-01/tbqz1934.JPG


http://78.83.114.118/gallery2/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=33586&g2_serialNumber=1


Това е дядо Джони от Перник, който има повече стаж като фотограф от повечето от нас и можем да научим много от него (текста е взет от пост доста по-назад! благодаря на Автор: savko за уточнението!)

[beer]



Публикацията е редактирана (01-02-10 15:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Големи тъпанари са се появили във фотографските среди...
Автор: Mogila   
Дата:   31-01-10 17:54

Дядото е як:) Представям си го после на фотошопа какви чудеса прави.

Отговори на това съобщение
 Re: Големи тъпанари са се появили във фотографските среди...
Автор: chukov   
Дата:   31-01-10 17:57

Спокойно пичове

в момента се намираме в период, в който всичко живо държи фотоапарат и се изживява като фотораф.

Спокойно

след няколко години наповечето ще им мине и ще си потърсят друго хоби.

Защото и фотографията като много други иска постоянство, ходене, снимане, развитие.

Мимолетните мераци не са от вчера.
След около 5 години според мен, повечето хора ще са си напродали апаратите и ще се впуснат в поредното ново хоби

Просто трябва да се изживее

Отговори на това съобщение
 Re: Големи тъпанари са се появили във фотографските среди...
Автор: pabadjiev   
Дата:   31-01-10 18:05

ЕХ, ЧУКОВ, КАКВО НЕОСЪЩЕСТВИМО НЕЩО КАЗВАШ...


Отговори на това съобщение
 Re: Големи тъпанари са се появили във фотографските среди...
Автор: cristo   
Дата:   31-01-10 18:10

Вечерта двама колеги (даже ме попитаха за ника ми тук [smile]- явно щом имам апаратче е сиугурно, че имам и тук профил [smilie5]) ми казаха колко лесно се вадели "пропуските" - пиша една декларация и взимам.

Е, аз минах през полицаите и без пропуск - като те видят със широката лента около врата и голямото стъкло на гърдите никой не те спира, но не там е въпроса, проблема е в безогледното пречкане на участниците! И сега гледам една серия от снимки, и на всички има един цървул (няма да ги пускам, че той със сигурност ще мине от тук и ще се познае), който си стои с ръце в джобовете ИЗМЕЖДУ участниците и си търси кво да снима...

Следващата стъпка на такива темерути ще бъде да почнат да се качват на сцената на театрите и да искат актьора да им позира, че "Скифтай пич прожектора как готино те осветява сега точно... чакай да те снимам...А! Ама кво ревете вие на столовете там бе? Не ме ли виждате къв фотограф съм, към ми е голем обектива, вие имате ли пари за такъв?!"

Не вървят на добре нещата. Не го очаквах точно в тези среди това. Много съм разочарован!

Отговори на това съобщение
 Re: Големи тъпанари са се появили във фотографските среди...
Автор: minolta9   
Дата:   31-01-10 18:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Големи тъпанари са се появили във фотографските среди...
Автор: ammcfc   
Дата:   31-01-10 18:13

Знам го този дядо...Шопи здраво [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Големи тъпанари са се появили във фотографските среди...
Автор: landstar   
Дата:   31-01-10 18:13

Къси обективи са сложили гледам. Май са само 35/50мм. Може да е местна традиция?

Отговори на това съобщение
 Re: Големи тъпанари са се появили във фотографските среди...
Автор: джъмбо   
Дата:   31-01-10 18:18

гледах снимките.... нищо различно и ново от преди 4 години да ечем...

Отговори на това съобщение
 Re: Големи тъпанари са се появили във фотографските среди...
Автор: compur   
Дата:   31-01-10 18:19

айде де! до тук само един е дал снимки! Тоест, аз! [smilie5] Други?



Публикацията е редактирана (31-01-10 18:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Големи тъпанари са се появили във фотографските среди...
Автор: ALBIREO   
Дата:   31-01-10 18:23

Изобличете ги, покажете снимки. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Големи тъпанари са се появили във фотографските среди...
Автор: mikluho   
Дата:   31-01-10 18:25

cristo приятелю , снимай повече и не се коси ;)

качи някое добро фото от това събитие да ни зарадваш и е те такива ми ти работи

Разкажи ни ,пи ли едно вино имаше ли хубава музика [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »