Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Монитор + PC
Автор: Magnifico   
Дата:   30-01-10 20:45

Предложете някакъв монитор до 1000-1200лв. "Фотографски" естествено, и конфигурация за ПС. Нека бъде нещо хубаво, бързо и тихо, около 1000-1500лв

Много ще съм благодарен, ако ми помогнете, не съм следил пазара от доста време [smile]


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор + PC
Автор: asahi   
Дата:   30-01-10 21:05

Най-евтиният монитор, дето върши работа.


Отговори на това съобщение
 Re: Монитор + PC
Автор: photostoykov   
Дата:   30-01-10 21:12


http://www.vali.bg/?group=53&article=122&content=/article_content.php

S-IPS TFT, Brightness 270 cd/m2; Viewing angle: 176° H/176° V; Contrast ratio: 700:1; Response time: 16 ms; Colours deepth: 16.77 mil.; Inputs: D-SUB, DVI-I/DVI-D; Optimal resolution: 1280 x 1024 at 60 Hz; Ergonomics: TCO03; Optional Multisync Soundbar 80; TORO Design:Screen rotation 90°,L-shape front button for intuitive OSD control;


http://www.persy.com/bg/c/24-games-kompiutri/conf/118--g004-game-stinger-intel-core-i7-edition.html


Persy: 1 x Stinger Game компютър
кутия: 1 x Chieftec CH-01B-B-SL
дънна платка: 1 x ASUS P6T, chipset X58
процесор: 1 x Intel® Core i7 920, 2.66GHz
памет: 3 x Kingston 1GB DDR3 1333MHz
твърд диск: 1 x Western Digital 500GB SATA II
Видео контролер: 1 x Saphhire HD 4850 512M GDDR3
охлаждане (кутия): 1 x Chieftec AF-1225S, 120 mm



Публикацията е редактирана (30-01-10 21:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор + PC
Автор: gam3ra   
Дата:   30-01-10 21:15

photostoykov - повече рам и HDD няма да са излишни. Иначе е прекалено мощен (скъп) за "фотографски"

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор + PC
Автор: photostoykov   
Дата:   30-01-10 21:17

Горната конфигурация е само насочваща, основният критерий при избора ми е бил цената.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор + PC
Автор: exile   
Дата:   30-01-10 21:28

http://www.novmak.com/apple-imac


После били скъпи [smilie21]



Публикацията е редактирана (30-01-10 21:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор + PC
Автор: Magnifico   
Дата:   30-01-10 21:31

То няма само за снимки да се ползва. По-скоро за всичко [smilie3] Игри не играя, така че не са приоритет. Филми на всеки модерен компютър може да се гледат, до 720p и на моя 3-годишен компютър гледам.


Трябва да е нещо което е съвременно, надеждно и голям приоритет е да бъде тихо! Не съм маниак, нужно ми е да издържи следващите година и половина-две.
photostoykov - виждам че в тази конфигурация не си сложил звука. Трябва да мога да си свържа уретбата към компютъра и съответно да свири. [smilie8]

Асахи, нещо на 1920? Спомням си, че имаше хубави Нек-ове, или те са по-скъпи?

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор + PC
Автор: exile   
Дата:   30-01-10 21:32

По-тихо от аймака няма да намериш.
FullHD резолюция, LED IPS матрица за малкия модел.

На големия 27 инчов можеш да провериш резолюцията в нета, аз няма да ти провалям изненадата [smile] Само не падай.



Публикацията е редактирана (30-01-10 21:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор + PC
Автор: Magnifico   
Дата:   30-01-10 21:35

exile, МАК ми харесва, но не е за мен. Свикнал съм на Windows, нямам време и желание да се занимавам.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор + PC
Автор: exile   
Дата:   30-01-10 21:36

Ти можеш и уйн да му сложиш.

Ако не ти се занимава и уйн да му слагаш можеш да се замислиш върху следното:
Занимава ти се да се занимаваш да си избираш конфигурации, отделно монитори, да им слагаш и махаш кабеляци непрекъснато, че понеже искаш и да е безшумно - ще ти се отели вола да подбереш компоненти с подхоящи охлаждания, които не шумят много, сложени в подходяща кутия, която пак да не шуми много и това всичкото ще трябва и да го платиш накрая.

А те хората просто са го измислили.

Разходи се до епълсентър и само разгледай един такъв отблизо, направи си тази услуга. После ако искаш и уйн 3.11 му сложи. [smilie21]
Но щом игри не играеш и основно за "фотографски нужди" ще се ползва - накрая и на МакОС ще минеш, помни ми думата.
Свикването е по-лесно от това да си сложиш уйн7 вместо ХР.



Публикацията е редактирана (30-01-10 21:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор + PC
Автор: photostoykov   
Дата:   30-01-10 21:39

Magnifico, на тази дънна платка има вграден чип за многоканален звук, така че ядове няма.
По-скоро изборът на "геймърска" конфигурация се определя от необходимия миниму ресурси на хардуера, за да може да се подкара Win7 и Photoshop CS4.
Винаги може да се направи конфигурация "по мярка" и тук вметването на gam3ra е много уместно!



Публикацията е редактирана (30-01-10 21:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор + PC
Автор: Magnifico   
Дата:   30-01-10 21:50

exilе, абе веднъж бях на ръба да си купя МАК, но като разбрах, че примерно после ще имам проблеми с файлове които ползвам на него и после трябва да ползвам на Windows - основен пример Word-овски документи.

Не знам честно казано, изключително много искам МАК, наистина ми харесва, но ми е абсолютно непонятно как ще ползвам WORD-a примерно.
Ти изглежда ползваш МАК. Кажи ми как се оправяш? Кажи ми какви са недостатъците и предимствата?
Веднъж бях в iStyle на Раковска, и там открито ми заявиха, че е по-добре да си взема ПС с Windows [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор + PC
Автор: asahi   
Дата:   30-01-10 21:50

На 1920 евтини IPS няма. Новите TN матрици на 1920 са доста добри и към 400 лева има добър Филипс. Ще ми е интересно да видя новото Провю с ЛЕД подсветка.

В Лиана има чудни Делчета за 230 лева - тихи, красиви, перфектни.
http://82.103.65.62/lianna/eshop/?a=price&cat=1&all=1

Добавящ памет, евентуално още един диск и наистина няма да помислиш за друг.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор + PC
Автор: Magnifico   
Дата:   30-01-10 21:53

photostoykov, конфигурацията, която ми даде е пълна, нали? Охлаждания и т.н. Дали ще е тих? Това ми е голяма мъка, моят бръмчеше като хеликоптер още откакто го имам.

Само може да добавим РАМ, да стане 4гб, нали? Как е по-добре: 2х2гб. или 4х1гб.?

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор + PC
Автор: photostoykov   
Дата:   30-01-10 22:04

Това дъно има възможност да работи триплекс, т.е. да адресира три слота памет. Това означава, че ако се поставят банки памет 6х1GB ще използваш оптимално възможностите на модерния чипсет.
Кутиите "Чийфтек" са реномирани и няма оплаквания от висок интензитет на шума.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор + PC
Автор: cmouko   
Дата:   30-01-10 22:27

Тишината е най-трудно постижима и аз бях така безвентилаторни захранвания които не са достатъчно мощни, compact flash вместо диск голям радиатор на cpu-то и няма и няма тишина а най накрая си купих 6 метра DVI и 6 метра USB и сега кеф и съм с една стая по-малко [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор + PC
Автор: gam3ra   
Дата:   30-01-10 22:29

Брех колко съм проспал новите хардуерни чудесии, триплекс [smilie10]
Това ще да е по-добро от "дуал ченъл" ?

Иначе колко по-малко платки рам, толкова по-добре... поне по стари хардуерни закони

За шум - ще трябва да вземеш голЕм радиатор с голЕма тиха перка за процесора, видеокартата гледай да е с турбинка, на която да се контролират оборотите, хард диска също е важен за шума, доста стържат непрестанно. Аз съм така, махнал съм двата капака на кутията да не прегрява вътре, един голЕм радиатор и 1 малък 80мм вентилатор на минимални обороти да обдухват чипсета на дънната платка, компютъра се познава че работи само по стърженето на харда, а компа не е слаб, все пак съм геймърче, хехе

4гб рам да го разбираш като абсолютен минимум

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор + PC
Автор: alex_stand   
Дата:   30-01-10 22:47

Добри съвети са ти дали за вентилатори,капаци,6 метра кабели......безумие!!!!
Я разгледай Makовете ....


Отговори на това съобщение
 Re: Монитор + PC
Автор: exile   
Дата:   30-01-10 22:54

"Автор: Magnifico
Дата: 30-01-10 21:50

exilе, абе веднъж бях на ръба да си купя МАК, но като разбрах, че примерно после ще имам проблеми с файлове които ползвам на него и после трябва да ползвам на Windows - основен пример Word-овски документи.

Не знам честно казано, изключително много искам МАК, наистина ми харесва, но ми е абсолютно непонятно как ще ползвам WORD-a примерно.
Ти изглежда ползваш МАК. Кажи ми как се оправяш? Кажи ми какви са недостатъците и предимствата?
Веднъж бях в iStyle на Раковска, и там открито ми заявиха, че е по-добре да си взема ПС с Windows "

Човече, има целия майкрософт офис пакет за мак.
Последният ти проблем са уърдовски документи.
Някой грешно те е информирал [smile]

Ако почна да ти се обяснявам тук ще навлязът едни гениЙ, едни мозъци, ще се почне поредната мак-антимак тема и положението накратко ще се наака.

Няма смисъл.

Бтв, досега винаги съм работил главно на уйн, а се занимавам единствено и само с 2д графика , дали фотография или някакъв дизайн - все тая. Просто нивото е друго, а новите аймакове са просто... Вчера си инсталирах служебния - тази машина ако си и затъмнил екрана можеш да си помислиш, че е изключена - не издава никакъв звук.


И чакай пак да преговорим - хем теб те кефят маковете, хем тва като цена и като възможности и изсквания те устройва, хем още се чудиш - я се вземи в ръце и купувай един аймак [smile] А щом от iStyle търговците са те върнали - говори малко кофти за уменията им да продават...



Публикацията е редактирана (30-01-10 22:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор + PC
Автор: Magnifico   
Дата:   30-01-10 23:00

exile, разясни ми моля те за офис пакета. Кой пакет е и колко струва, и задължително ли се купува така да се каже[smilie3] ?



Публикацията е редактирана (30-01-10 23:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор + PC
Автор: plamendoc   
Дата:   30-01-10 23:06

Ако искаш да не шуми ще трябва да се прежалиш за нещо такова
http://www.plesio.bg/ProductImages/600x600/1132830.jpg

има и по стари видео карти без вентилатор-нвидиа8500

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор + PC
Автор: exile   
Дата:   30-01-10 23:10

office for mac

Има го изпиратстван, споко.

Има и open office за мак ако искаш фрийуеър, ама оупън офис винаги си е бил бъгав.



Публикацията е редактирана (30-01-10 23:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор + PC
Автор: asahi   
Дата:   30-01-10 23:13

Magic Mouse може ли да работи с Уиндоус?

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор + PC
Автор: exile   
Дата:   30-01-10 23:15

Гугълни бе.

Уж я накарали да работи, ама май не мноо. А е тоооооолкова яка [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор + PC
Автор: mihajlov2   
Дата:   30-01-10 23:31

Истинският съвременен компютър с максимални възможности е на базата на процесор Интел i7 - например 920. За него трябва да се подбере подходящо дъно с триканален режим на DDR3, 3 платки DDR3, хубава видео карта, подходящ охладител за процесора с топлинни тръби, тих вентилатор за охладителя, мощен захранващ блок, просторна кутия с огромни нискооборотни почти безшумни перки, и разбира се дискови устройства - хард или хардове в РАЙД масив и някакво ДВД устройство. Всички дъна за процесори Интел i7, т.е. с чипсет X-58 имат слотове най-малко за две видеокарти НВидиа или АТИ, свързани в СЛИ или съответно в Кросфайър режим. Е разбира се, и приличен 24 инчов монитор с 1920 х 1200 резолюция и S-IPS матрица. За да бъде кефът пълен, не трябва да се пропуска и един калибратор за монитора.[smilie5]
Аз лично си събирах чарколяци за такава система в продължение на 4 месеца - от септември до Нова Година и си го сглобих като новогодишен подарък. Излезе ми грубо около 4000 лева [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Все едно да си бях купил едно тяло Никон D700...

Ако вече не си загубил интерес, ето на какви компоненти се спрях:
1. Процесор Intel i7 920 ревизия D0
2. Дъно Asus P6T Deluxe V2
3. Памет Corsair 3x2 GB 1600 MHz 7-7-7-20-2
4. Охладител за процесора Prolimatech Megahalems
5. Вентилатор за охладителя - Noiseblocker NL-2
6. Термопаста за охладителя на процесора - Arctic Silver AS-5
7. Захранващ блок - Chieftec 750 W
8. Видеокарта - Сапфир Радеон HD 5850
9. Кутия - Кулър Мастър HAF 932 - с 3 200 мм перки на 900 оборота и една 140 мм перка на 1200 оборота.
10. Контролер за скоростта на въртене на вентилаторите - Залман - MFC1 Plus - 6 канален контролер на захранващото напрежение - позволява плавно регулиране на напрежението на 6 вентилатора от 5 до 12 V.
11. Две допълнителни 140 мм перки Еверкул Ред Скорпион. Благодарение на контролера всички перки мъркат на минимални обороти и компютърът е почти напълно безшумен.
12. Засега един хард Western Digital 1000 GB
13. ДВД записвачка Сони Оптиарк.
14. Монитор Хюлет Пакард HP LP 2475 W
15. Калибратор Spider 3 Pro.



Публикацията е редактирана (30-01-10 23:44)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »