Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Съботна:От какво ни лиши дигиталната фотография?
Автор: djfroggy   
Дата:   30-01-10 15:25

1.От снимането 6х6.И от среден формат.Адски скъп е един дигитален гръб например.
2.От снимането на голям формат.Недостъпно скъп е,ако изобщо го има при дигиталките.
3.На път е да изчезне любимата пентапризма.Повечето тела са пентамирор.
4.От филма,удоволствието да се научиш от грешките си,чара на химията и тъмната стаичка.Въпреки,че последната точка 4 би била спорна за някой!

Отговори на това съобщение
 Re: Съботна:От какво ни лиши дигиталната фотография?
Автор: asahi   
Дата:   30-01-10 15:38


т. 1 и 2. И преди средният и големият формат не са били популярни. С тях са работили краен брой хора.
т.3 Електронен чупещ се дисплей + лайф вю!
т.4 потърси за кого не е спорна.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботна:От какво ни лиши дигиталната фотография?
Автор: pefoto01   
Дата:   30-01-10 15:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботна:От какво ни лиши дигиталната фотография?
Автор: stardriver   
Дата:   30-01-10 15:50

Не Ви ли писна от подобни теми...[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Съботна:От какво ни лиши дигиталната фотография?
Автор: djfroggy   
Дата:   30-01-10 16:15

Що да е писнало? Забавно е! От друга страна,много табута паднаха! Едно време като со взех първия ДСЛР,много приятели питаха дали снима видео,дали се гледа през дисплея при снимане.Аз им казвах,че при сериознита апарати няма такива неща.А сега ги има и двете!

Отговори на това съобщение
 Re: Съботна:От какво ни лиши дигиталната фотография?
Автор: Orlin   
Дата:   30-01-10 16:20

Абе, как така ви лиши дигиталната фотография?

Не съм чул някой да се е оплакал че не може да намери филми, че лентовият му апарат се е повредил и не може да го оправи, че...

Ако намеря един широк филм, ей ся вадя Агфата от 33 година и снимам на среден формат... ама не ща...

Отговори на това съобщение
 Re: Съботна:От какво ни лиши дигиталната фотография?
Автор: n1x0n   
Дата:   30-01-10 16:36

Имах едно жълтеене от фиксажа по пръстите - от него ме лиши.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботна:От какво ни лиши дигиталната фотография?
Автор: bari   
Дата:   30-01-10 16:48

Лиши ме от удоволствието (голямото) да си разгледам току-що извадения от корекс дозата и още мокър цветен диапозитив!


Отговори на това съобщение
 Re: Съботна:От какво ни лиши дигиталната фотография?
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   30-01-10 22:07

Лиши ме от непрекъснатите екземи по ръцете от гадната химия. Лиши ме от нервите непрекъснато да бързам да проявявам и копирам. Лиши ме и от бухалоподобния поглед след като съм седял 5 часа в лабораторията на зелена светлина. Бе като се замисля от доста неща ме лиши, за които някакси не съжалявам [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Съботна:От какво ни лиши дигиталната фотография?
Автор: asahi   
Дата:   30-01-10 22:11

Случвало се е натискане с колежка в тъмната стаичка.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботна:От какво ни лиши дигиталната фотография?
Автор: cameraman   
Дата:   30-01-10 22:20

Да притаиш дъх и да гледаш всеки кадър на още мокрия филм... Да си мислиш кой кадър ще свърши работата.......

Отговори на това съобщение
 Re: Съботна:От какво ни лиши дигиталната фотография?
Автор: next_time   
Дата:   30-01-10 22:38

Колко е хубаво че се срешнах с филмовата фотография чак в момента в който ПРОтата я зарязаха, някак си чувствам се широко и уютно.

Та дигиталките ме лишиха от присъствието на Про фотографи в сегмента и сега мога да си снимам и да си обсъждам с други на моето ниво за филми и т.н. без да се притеснявам че ще се появи в темата някой разбирач и ще ни направи смешни.Забавлението е много по-голямо без вечно знаещите и мъдри чичковци.Да ползваш топлата вода след като някой я е открил е практично, но да си я изобретиш сам е глупаво и безкраино забавно и удовлетворяващо.


Отговори на това съобщение
 Re: Съботна:От какво ни лиши дигиталната фотография?
Автор: didesignbg   
Дата:   30-01-10 22:49

[smilie18] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съботна:От какво ни лиши дигиталната фотография?
Автор: pdkfoto   
Дата:   30-01-10 23:23

ПРОтата не сме я зарязали! Не ставай смешен следващия път. От Мъдрия чичко.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съботна:От какво ни лиши дигиталната фотография?
Автор: caro-anton   
Дата:   30-01-10 23:28

хихихиииии.... некст, много готино звучи...

Отговори на това съобщение
 Re: Съботна:От какво ни лиши дигиталната фотография?
Автор: джъмбо   
Дата:   30-01-10 23:33

дигиталното ме направи мързелив и щракач

баси... 500 кадъра за сватба... преди правех по 5 филма

Отговори на това съобщение
 Re: Съботна:От какво ни лиши дигиталната фотография?
Автор: minolta9   
Дата:   30-01-10 23:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съботна:От какво ни лиши дигиталната фотография?
Автор: macarena   
Дата:   31-01-10 09:46

лиши ни от дисциплина... сега щракам наред, без да броя кадрите. в повечето случаи излиза боза...

[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Съботна:От какво ни лиши дигиталната фотография?
Автор: fotorafi   
Дата:   31-01-10 09:53

Според програмата и изводите на Акдаемията за изящни изкуства в Ню Йорк /с факултет по фотография/Започващите и снимащите само дигитална фотография са лишени: от бързо възприемане на действителността и събитията, анализ, изводи, бърза реакция, рефлекси и преценка за композиция,скорост и диафрагма. А снимащите дигитално първо натискат бутона, разглеждат снимката и преценяват: оставят или изтриват. Не бива да отричаме и предимствата на цифровата : по-евтини снимки и удобна и бърза за репортерска работа за вестници и списания...

Отговори на това съобщение
 Re: Съботна:От какво ни лиши дигиталната фотография?
Автор: Bumerang   
Дата:   31-01-10 10:15

Техническия прогрес не може да бъде спрян-останалото е носталгия[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Съботна:От какво ни лиши дигиталната фотография?
Автор: fotozoom   
Дата:   31-01-10 10:30

Живота върви напред с рязки темпове към новосъздадени технологии [smile] , което от своя страна изисква адаптиране в новите условия. Не може да се заковем на едно място, а и това не трябва да става. Никой не пречи на тези дето искат да снимат [shtrak] на филми и да си проявяват да го правят! Човечеството трябва винаги да върви към прогрес [smilie24] , а не да седи на едно място и да няма развитие.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Съботна:От какво ни лиши дигиталната фотография?
Автор: bgprinter   
Дата:   31-01-10 10:48

"...Човечеството трябва винаги да върви към прогрес"

Не смятам, че дигиталната фотография ме е лишила от нещо, тя е тук за да ми/ни даде нещо друго, вероятно по-добро, или поне по-различно.

Прогрес, що е това смътно понятие. Примерно ако с прогресиращото човечество то загине един ден, това прогрес ли е? Т.е. каква е файдата от модерната медицина, от все по-сигурните автомобили и т.н. и т.н., след като някой луд в Русия запали атомната война?

Ако средният формат сега е скъп в дигитална форма, то преди в чист филмов вид беше също достатъчно скъп (не смятам Любител и там деривати за сериозни апарати, които и бяха масови). Някой да си спомня колко струваще един средноформатен Пентакс? А един Хаселблад?
В долари естествено. [smilie10]

4-та подточка за "учене от грешките" е свързана по-скоро с главата, а не с медията.
Дали караш модерен автомобил или стара кошница не би трябвало да ти променя шофьорските умения, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Съботна:От какво ни лиши дигиталната фотография?
Автор: caro-anton   
Дата:   31-01-10 10:53

принтере,
тебе сън не те лови, май, а?

Отговори на това съобщение
 Re: Съботна:От какво ни лиши дигиталната фотография?
Автор: bgprinter   
Дата:   31-01-10 11:00

Ми като чуя някой да реве срещу правото СИ на избор и ставам И от дълбок сън [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Съботна:От какво ни лиши дигиталната фотография?
Автор: caro-anton   
Дата:   31-01-10 11:03

.... [smilie18]

чудя се дали да влизам в темата сериозно, или петъчно-съботно?



Публикацията е редактирана (31-01-10 13:49)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »