Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Петъчна за колегите оператори.
Автор: vassilk   
Дата:   29-01-10 17:44

Да пусна и аз тема (петъчна), та да се отсрамя.Напоследък разглеждам ebay,американския.Впечатление ми прави,че освен фотоапарати,има и видокамери на добри цени.Срещнах например JVC GY HD 100U, на 300 часа за около 3000-3500 лъва.Проблема е обаче че в УСА-то са на NTSC,а ние на PAL.Та идеята ми, е да попитам някой знае ли,дали камерите на NTSC могат да се пригодят да работят пълноценно тук?Благодаря на всички,които ще пишат в темата,включително и на спамерите,Петък е все пак.[smile] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчна за колегите оператори.
Автор: Davidoff   
Дата:   29-01-10 17:58

Айде PAL как да е... ами ако бяхме още на SECAM?

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчна за колегите оператори.
Автор: asahi   
Дата:   29-01-10 18:00

"Пригаждането" извън специализиран сервиз е неуместно.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчна за колегите оператори.
Автор: джъмбо   
Дата:   29-01-10 18:24

не съм пробвал от джобната ми камера фул ХД данаправя двд и да видя дали ще го плейва пал система....

аз си го обработвам както си е от камерата на НТСЦ и за компа няма никакво значение.... плейва си го без никакви ядове

забродкаст работа до сега винаги съм ползвал ПАЛ камери... и не съм се замислял....

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчна за колегите оператори.
Автор: vassilk   
Дата:   29-01-10 19:53

Асахи, въпроса е дали и в специализиран сервиз извършват такава услуга.Джъмбо,за компа ясно,но ще се налага да се използва и за бродкаст.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчна за колегите оператори.
Автор: asahi   
Дата:   29-01-10 20:12

Що ти трябва на баир лозе?

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчна за колегите оператори.
Автор: vassilk   
Дата:   29-01-10 20:22

Асахи,за цената на тази камера JVC GY HD 100 - В българия мога да купя само Канон XM2, а между двете двете камери сравнение не може да се прави.Все пак това JVC е професионална камера, която ще влезне в употреба,пък и да не влезе,ще бъде актуална поне още 3-4 години(знам че е много,но вероятно ще е така)канона не ща да го коментирам,работил съм близо 3 години с такъв.Ако може да се направи да работи-става въпрос направата да е надеждна ,а не някой да се опитва от нищо нещо да прави си струва.

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчна за колегите оператори.
Автор: cameraman   
Дата:   29-01-10 23:00

Колега, провери във фирмения сайт, дали този модел няма опция за смяна на видеосистемите от менюто...

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчна за колегите оператори.
Автор: vassilk   
Дата:   30-01-10 10:42

Ще проверя.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчна за колегите оператори.
Автор: victorcito1978   
Дата:   30-01-10 12:36

vassilk

JVC GY HD 100 е сред най-куците камери на света. По-добре си вземи който и да е модел на Сони за тия пари, или на Панасоник. JVC пише едно смахно HD, което е 720p, ама всъщност е 720i и това HD нищо не можеш да го правиш после. Ако ще снимаш на SD, XM2 е 2 ПЪТИ по-добра камера. Лошото е, разбира се, че няма HD ...

Отгоре на това се чупят, обектива им е ужасен и прочее ... Не се лъжи, ни цвят, ни контрол - само ядове ще имаш с нея!

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчна за колегите оператори.
Автор: vassilk   
Дата:   30-01-10 13:00

Може и да си прав,но специлано с ХМ2 съм работил и не ми харева особено.Липсата на пръстени за варио и бленда биха оказали сериозно влияние върху по-сериозна работа,а тази малката базикня за компенсацията отдолу не е особено удобна.За съжаление тук в България цените на камерите са доста високи и затова се бях насочил към Хамериката,но явно препятствията се непреодолими.както и да е ,важното е да има[beer] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчна за колегите оператори.
Автор: джъмбо   
Дата:   30-01-10 13:57

американския пазар винаги е облагодетелстван защото е огромен...

не е случайно как ПАЛ камерите дори в щатите са по-скъпи от НТСЦ... независимо че са еднакви модели

Отговори на това съобщение
 Re: Петъчна за колегите оператори.
Автор: vassilk   
Дата:   30-01-10 17:56

Джъмбо[smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »