Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Относно повишаване на динамиката на изображението
Автор: jazzta   
Дата:   28-01-10 23:01

Здравейте боря се с един проблем и за да не звуча неразбираемо и глупаво давам линк.Въпросът ми е как става това наставяне във Фотошопа.Пробвах много варианти на изрязване и маркиране ,но крайния резултат изглежда нелепо при вглеждане.
https://photo-forum.net/ebook/page5-1.htm

Отговори на това съобщение
 Re: Относно повишаване на динамиката на изображението
Автор: asahi   
Дата:   28-01-10 23:39

На първо време е необходимо да си изясниш какво е това динамика.
После да разбереш защо понякога не можеш да я постигнеш.
И най-накрая как да заобиколиш проблема.

В посочения от теб линк се третира картинка, снимана с техника от 2004 година. Сега нещата са малко по-добри и малко повече внимание при експонирането дават добри резултати без да се прилагат ХДР трикове.

Всичко е в твои ръце. Опознай Светлината и тя ще е с теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно повишаване на динамиката на изображението
Автор: jazzta   
Дата:   29-01-10 01:07

Ето един пример(снимката с църквата).Това след ХДР обработка ли е?
http://mt.evgenidinev.com/cgi-bin/mt/mt-search.cgi?IncludeBlogs=5&template_id=252&limit=10&archive_type=Category&category=77&page=2



Публикацията е редактирана (29-01-10 01:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно повишаване на динамиката на изображението
Автор: ogimag   
Дата:   29-01-10 06:13


http://stock.evgenidinev.com/photo/IMG_11310d.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Относно повишаване на динамиката на изображението
Автор: d256h   
Дата:   29-01-10 08:15

Не, използвани са други филтри!

Отговори на това съобщение
 Re: Относно повишаване на динамиката на изображението
Автор: didesignbg   
Дата:   29-01-10 09:08

Направено е с градиентен неутрален филтър (тониран).
Всъщност повишаването на динамичния диапазон има много повече общо с правилното експониране и последваща обработка. Съвременните дигиталки имат по-голям динамичен диапазон от негативния филм, да не говорим за диапозитивите.
Напоследък производителите на апарати осъзнаха че фотографите няма да се ориентират сами в ситуацията, а ще продължават да мрънкат че им изгарят светлите зони. Взеха едно соломоновско решение, че щом фотографите не могат да се ориентират как да експонират, то апаратите ще недоекспонират леко, а после ще връщат с джпег енджина. Сензорите така или иначе са достатъчно тихи за да позволят това постоянно недоекспониране, а фотографите са доволни защото виждат че в конвертора могат да връщат изгорелите сенки. Отгоре на всичкото се оказва че процедурата отговаря и на стандарта исо, по-простата причина, че той е дефиниран за джпег изображение. Адоуб намериха удобното име Baseline Exposure и приютиха новата величина и в днг стандарта. А фотографа има една все по-черна кутия[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Относно повишаване на динамиката на изображението
Автор: harvester_vn   
Дата:   29-01-10 09:27

Струва ми се, че както обикновенно никой не се опитва да разбере какво точно пита човека [smile]

jazzta написа:
Въпросът ми е как става това наставяне във Фотошопа.Пробвах много варианти на изрязване и маркиране ,но крайния резултат изглежда нелепо при вглеждане.


jazzta, тази работа не става с изрязване. Ползва се софтуер за смесване на кадрите с различна експонация. На първо време може да пробваш с вградената във фотошоп функция- File-> Automate-> Merge to HDR

А ако все пак искаш да го правиш както е написано в линка който си дал, не изрязвай а трий. Там добре е написано именно триене, а не изрязване. Ползвай мека четка за да станат плавни преходи. Моят съвет е в този вариант да ползваш маски, вместо директно триене с гумата.



Публикацията е редактирана (29-01-10 09:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно повишаване на динамиката на изображението
Автор: asahi   
Дата:   29-01-10 09:40

harvester_vn, човекът основно пита как се повишава динамика на изображение. Тъжната истина е, че тези неща не повишават динамиката на изображението.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно повишаване на динамиката на изображението
Автор: d256h   
Дата:   29-01-10 09:44

Обаче мен ме притеснява все повече това, извръщаване на фотографията към засилване на цветовете и HDR, то бива бива, ама ....


Ето така, човек го тласкат към черно-бялото [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно повишаване на динамиката на изображението
Автор: jazzta   
Дата:   29-01-10 10:06

Благодаряви ви за отговорите.harvester_vn почвам да дерзая ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно повишаване на динамиката на изображението
Автор: asahi   
Дата:   29-01-10 10:08

И в черно-бялото има ХДР, ама там е по-умерено.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно повишаване на динамиката на изображението
Автор: didesignbg   
Дата:   29-01-10 10:11

Защо на компресирането на динамичния обхват, по-известно като tone maping, продължавате да му викате ХДР само не разбрах[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно повишаване на динамиката на изображението
Автор: d256h   
Дата:   29-01-10 10:23

Компенсирането не ме притеснява, HDR-то ме притеснява... сори че измествам темата, но не мождах да се сдържа..

Отговори на това съобщение
 Re: Относно повишаване на динамиката на изображението
Автор: didesignbg   
Дата:   29-01-10 10:32

Как може да те притеснява нещо което не виждаш?
Оставям настрана, че не е HDR, а HDRI - High Dynamic Range Image. Та ми е интересно на какво ги гледаш?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »